Nováčci Hillside na Verity potvrzují kvality českého metalcoru

Recenze alba : Verity

Album: Verity
Interpret: Hillside
Celkový čas: 00:18:00
Vydavatel:
Rok vydání: 2020
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium:

Že se tuzemské corové kapely dokážou vyrovnat těm zahraničním, už víme díky talentům jako jsou John Wolfhooker nebo Skywalker. Českou top nyní bezpochyby rozšíří i Hillside. Tahle mladá parta z Ústí nad Labem o sobě dala vědět už singly Broken Wings a We Have To Trust a v březnu jim vyšlo debutové EP Verity. A přesáhli veškerá očekávání!


Pod lákavým a vymakaným coverem se skrývá čtveřice stejně lákavých a vymakaných songů, které staví na osvědčených prvcích světového metalcoru a přitom si uchovávají svou vlastní specifickou podobu. Tématické pojetí nahrávky s texty zaobírajícími se sebezničujícím chováním lidské společnosti staví Hillside vedle August Burns Red, In Hearts Wake a dalších špiček žánru, četné a velice šikovně zakomponované elektronické prvky mohou zase připomenout Parkway Drive. Přesto jsou Hillside z každého songu dobře rozeznatelní. Výborně zvládnutá kombinace breakdownů s melodickými linkami a překvapivě čistými vokály působí přirozeně a přestože je tento rys potenciálně nebezpečný a při špatném provedení může celý song i potopit, Hillside ho proměnili v odrazový můstek k dokonalosti. Třešničkou na dortu jsou zlověstně dunivé podtóny prostupující celou nahrávkou, které dělají z Verity dokonalý soundtrack jako z postapokalyptického filmu. 


Hillside oproti prvním dvěma singlům nabyli konkrétnějších rysů a získali výraznější tvář. Zase jednou jsme mohli z úst našich krajanů slyšet krásné corové blegh! Takhle by měla vypadat budoucnost české metalcorové scény!


DISKOGRAFIE


ZADEJTE KOMENTÁŘ


Zadání profilu interpreta

HUDEBNÍ ZPRÁVY
Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec
18.05.

Signs of the Swarm: Tohle je ta nejnaštvanější forma kapely vůbec

Během večera narozeninového nedělního dne 30. ročníku festivalu Rock for People jsem si popovídal s dobře naladěnou...


Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery
18.05.

Magický večer a dvojitý křest na Cargo Galery

V sobotu 16. května hostila pražská Cargo Gallery další z výrazných jarních koncertních večerů. České kapely...


Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct
17.05.

Kouřící Králík praskal ve švech a lokální scéna ukázala, že má co říct

V baru U Kouřícího Králíka v Brně se děly věci! Nabídl večer, který měl všechno, co od malého klubového...


Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?
17.05.

Co si nenechat ujít na festivalu Rock for People?

Festival Rock for People 2026 každoročně nabízí obrovské množství interpretů napříč žánry a orientace v programu...


Skillet rozproudili Forum Karlín
16.05.

Skillet rozproudili Forum Karlín

Dne 9. května 2026 se ve Foru Karlín odehrála nezapomenutelná hudební událost, která přilákala množství fanoušků...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Megadeth
06.05.

Megadeth

» Megadeth

Megadeth je eponymní sedmnácté studiové album thrashmetalové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELY



Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

PODCAST TŘI DECI
Tři Deci #30: Výroční akce
09.05.

Tři Deci #30: Výroční akce

Dnešní narozeninovou epizodou slavíme rok existence podcastu Tři Deci, a tak si budeme...