Zvíře jménem Podzim dovezlo do Brna Září

Mnohohlavé hudební uskupení Zvíře jménem podzim se během letošního Září vrátilo s druhou, elektronikou výrazně ovlivněnou, studiovou deskou nazvanou Září. A nyní, když je materiál dostupný i na obou fyzických nosičích jej konečně vyvezla i na turné po České republice. My jsme se samozřejmě šli podívat a vybrali jsme si zastávku v brněnském klubu Metro ve čtvrtek 7. listopadu.

Je to přesně rok, co se parta kolem muzikanta Jakuba Königa představila v o pár ulic odlehlejším Kabinetu MÚZ. Tehdy svým smutnokrásněním doháněla lidi k tančení, přemýšlení, ale i úměvu a zpěvu. Byl to koncert s neskutečnou atmosférou. A to se dalo očekávat i od toho letošního. Přecejen se během těch dvanácti měsíců mnohé změnilo a bylo zajímavé sledovat už jen to, jak se dvanácti lidem na pódiu podaří sladit dvě tak rozdílné desky v jedno hudební pásmo.

První část koncertu patřila výhradně desce Září a díky tomu byly v popředí hlavně úžasné hlasivky tria Marie Puttnerová, Marie Kieslowski a Veru Linhartová. Elektroničtější poloha vůbec neubrala na zážitku a ani oné zméněné atmosféře. Ta houstla už při improvizované Marušce hned v úvodu a následném přesunu k titulní skladbě Září. Jeden z nejsilnějších momentů se zrodil následně při spojení Vlčího srdce a Psích snů. Nejdříve se dotoho opřeli Ondra Mataj s Jakubem Königem, když se závěreřná elektonika zklidnila na minimum, začala, téměř acapela, zpívat Veru Linhartová. Velmi silný moment, kterých se však našlo mnoho během tohoto krátkého večera.Poté co zazněla téměř celá novinka (vynechaná byla jen poslední "Potápějícím") se přešlo na debutovou desku, na které hrál zpěvem prim opět Jakub König. A přesně tam nastal jediný slabší moment. Ono je hrozně těžké skloubit dvě tak svělé a zároveň tak rozdílné věci. Prvně se ukázala nově pojatá verze písně "Žádný město", následně si Marie Kieslowski zkusila smutnou "Neděli", v originále zpívanou Jakubem, poté došlo i na píseň o "Kolíně". Bohužel tahle část koncertu trochu postrádala tu jednoduchost s jakou kapela přicházela před rokem.

To vše nicméně napravil skvělý závěr odstartovaný psychedelickou "Andulkou" s vynikající Marií Puttnerovou za mikrofonem. Následnou hitovku "Černou" si zpíval už celý sál, stejně jako "Dobrý večer 3". Úplný závěr opět patřil něžné a pozitivní Nejsme Sami, poté následoval naprosto zasloužený, několikaminutový aplaus. Zvíře jménem podzim v Brně opět z nejrůznějších důvodů chytalo za srdce a to i přes absenci hitů Horizont či Satelity. Je neuvěřitelné, jak skvěle sehraná je tato sestava. Od neuvěřitelných vokálů Marie Puttnerové, Terezie Kovalové, Veru Linhartové a Marie Kieslowski, přes úžasná nástrojová oživení (Saxofon, Trubka, Cello, Housle) a elektronické divy Aid Kida až po svérázný a charismatický projev hlavní postavy Jakuba Königa. Doufejme, že se Zvíře po spánku za pár let na podzim opět probudí a přijde zase s něčím novým.
Související obsah:

» Zvíře jménem podzim vyráží na podzimní minitour   (Ondra Kocáb, 19. 10. 2018)
» Zvíře jménem podzim nachystalo zbrusu novou kolekci "Září"   (Ondra Kocáb, 04. 09. 2019)
» Zvíře jménem podzim se loučí s deskou Září   (Ondra Kocáb, 22. 09. 2019)
» Zvíře jménem Podzim má videoklip ke skladbě Psí sny   (Ondra Kocáb, 20. 09. 2019)
» Zvíře jménem podzim se probudilo do jara a přeje Dobrý večer   (Ondra Kocáb, 21. 04. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cigarettes After Sex se vrací do Roxy
11.11.

Cigarettes After Sex se vrací do Roxy

Cigaretovým kouřem protknutý pop s noirovou atmosférou. Tak lze charakterizovat hudbu americké kapely...


Petr Beneš Quartet v Brne
11.11.

Petr Beneš Quartet v Brne

V hudobnej kaviarni, Stará Pekárna v Brne vystúpilo 10.11.2019 zoskupenie Petr Beneš Quartet. Ansámbl, koncentrovaný...


Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát
11.11.

Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát

Fanoušci Freddieho Mercuryho a skupiny Queen se mohou těšit na květen, kdy se v O2 areně hned dvakrát po sobě uskuteční...


Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet
10.11.

Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet

Nikol Štíbrová a Ivan Tásler se slovenskou skupinou IMT Smile vydávají společný duet. Jedná se o skladbu s názvem...


Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej
10.11.

Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej

První jména 7. ročníku festivalu, který tradičně spojuje všechny generace a vyniká pohodovou atmosférou jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru