Welcome scéna Hradeckého slunovratu připravila první Welcome Tour

Součástí hudebního festivalu Hradecký slunovrat, jehož v pořadí sedmý ročník se uskuteční na zámku v Hradci nad Moravicí ve dnech 26. až 28. června 2020, je od samotných počátků také „Welcome scéna". Tato jedna z celkem 3 hudebních scén festivalu dává příležitost méně známým, avšak velmi zajímavým kapelám, svou kvalitou v mnohém srovnatelným s hlavními festivalovými hvězdami. Na přelomu ledna a února se hned 7 vybraných kapel právě z této scény společně představí v rámci premiérové „Welcome tour".

Série celkem 4 koncertů ve 4 různých českých klubech bude zahájena 23.ledna koncertem v opavskému klubu „Evžen Jazz Café" za účasti kapel Café Industrial a Lód 9 z polských Katowic. Ta zahraje v České republice vůbec poprvé, ale oba spoluhráči z této kapely, Maciej Klich a Michał Zdrzałek, už společně vystoupili na Welcome scéně jakožto členové kapely Ciśnienie, která si i díky mnoha nadšeným ohlasům návštěvníků vysloužila od organizátorů festivalu opětovnou pozvánku k účinkování, tentokrát již na hlavní scéně Hradeckého slunovratu 2020. Po opavském zahájení má „Welcome tour" naplánovány ještě další 3 zastávky, a to 29.1. v Olomouci, 31.1. v Praze a 5.2. v Brně. Jedním z hlavních znaků „Welcome scény" je prolínání se různých hudebních žánrů na jednom pódiu, a to za účasti jak českých tak i zahraničních kapel. Ne jinak tomu bude i v případě koncertů „Welcome tour". V olomouckém klubu Bluesbar Garch se společně představí domácí indie-folk rocková kapela Hope Astronaut a TEVE, elektro-folk projekt brněnského hudebníka Antonína Koutného, který byl k účinkování na Welcome scéně v loňském roce vybrán jako tip jednoho z mediálních partnerů scény, serveru frontman.cz. Pro změnu „tipem rádia Proglas" byla zvolena kapela Bizarre Band, která vystoupí dokonce v rámci 3-koncertu v pražském klubu KC Kaštan. Společně s Bizarre Bandem pohybujícím se žánrově mezi folkem, šansonem i swingem v Praze zahrají opětovně polští Lód 9 „bláznivě" kombinující zvuky houslí, klavíru a lesního rohu s moderní elektronikou a ostravští „Café Industrial".Byla to právě kapela Café Industrial, kterou v reakci na její koncert na Hradeckém slunovratu označil Milan Bátor pro deník Ostravan jako „jednu z nejlepších koncertních kapel u nás, která ve třech lidech dokáže udělat až neuvěřitelně transparentní i hutný zvuk opřený o magické texty a zpěv".

Závěrečný koncert celého turné obstarají kapely TEVE, Hmlisto a Evolet společným koncertem v klubu Stará Pekárna v Brně. Slovenská kapela Hmlisto je rodinné duo ze samoty v pohoří Vtáčnik hrající převážně písně z vlastní tvorby s prvky world music, folk a post rocku. Stejně tak Evolet, vlastním jménem Eva Jurčáková, je slovenskou písničkářkou, jejíž tvorba je typická intimními a silnými texty. V roce 2019 vydala Evolet své debutové album, písně z něj představí spolu se svou kapelou v rámci brněnského koncertu.

Vstupenky na koncerty v Praze a v Brně jsou dostupné k zakoupení online na web stránkách pořádajících klubů, v případě koncertů v Opavě a v Olomouci je stanoveno „dobrovolné" vstupné. Začátky všech koncertů jsou v 19h.„Na Welcome scéně Hradeckého slunovratu se každoročně potkávají skvělé kapely, které si rozhodně zaslouží větší pozornost hudebních fanoušků, ale také publicistů a dramaturgů. Snažíme se hlavně o to, aby se o jejich tvorbě dozvědělo více lidí. Věřím, že „welcome tour" k tomuto opět může více pomoci, podobně jako propagace kapel prostřednictvím mediálních partnerů „Welcome scény" či v loňském roce premiérově vydaná CD kompilace písní všech účinkujících kapel na Welcome scéně," zdůrazňuje šéf Hradeckého slunovratu Vašek Müller.
Foto: Tomáš Rychtář, Miloš Truhlář
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Halsey vydává nové album, je hodně osobní
17.01.

Halsey vydává nové album, je hodně osobní

Na Grammy nominovaná multiplatinová americká zpěvačka a skladatelka Halsey vydává v pořadí...


Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény
17.01.

Na Festivalu pro židovskou čtvrť Boskovice vystoupí hvězdy alternativní scény

Boskovický festival zveřejňuje první jména a mění cenu vstupenek. K právě oznámeným patří kapela Květy,...


Pražská RockOpera se mění v Troju
17.01.

Pražská RockOpera se mění v Troju

Na Silvestra už jsme si zvykli každý rok v RockOpeře na nějakou tu novinku, ani závěr roku 2019 nemohl být jiný. Nebudu...


Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice
16.01.

Mezinárodně oceňovaný Larry John McNally vystoupí poprvé v České republice

Legendární americký skladatel, kytarista a zpěvák Larry John McNally představí v březnu 2020 svoji tvorbu v rámci turné...


Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu
16.01.

Komunál překvapuje ve velkém a hlásí vyprodanou Lucernu

Tahle skvělá parta nadšenců z Chlumce nad Cidlinou si ale umí udělat radost! Kapela působící na rockové scéně...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Lanugo, 2019
18.12.

Lanugo, 2019

» Lanugo

Po pěti letech vydala skupina Lanugo nové album. Poprvé je konceptuální....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru