Vypsaná fixa: díky za vytvoření extrémního šílenství!

Čtvrtek půl osmá večer. Z průchodu Lucerny se line dlouhej had lidí až do Vodičkový. Zadarmo se ale fakt nic nerozdává. To jenom čtveřice ze San Piega dorazila na takovou malou nevinnou vánoční besídku!

Tradiční koncert Vypsané fiXy hlásil vyprodáno už hezkých pár dnů před samotnou akcí. Sehnat lístek později se rovnalo hotovému obchodu na burze a zvedalo to adrenalin víc, než kličkování mezi masami lidí v předvánočních obchoďácích.

Music bar se otevíral hodinu a půl před chystaným startem akce, aby bylo dost času, než si víc než tisícovka lidí odloží a dá nějaký ten drink. Kolemjdoucí ale fascinující fronta zarážela i po deváté, kdy se fanoušci pardubických stálic natěšeně tlačili za sebou.

Za ohromné radosti se kluci objevili na podiu se čtrnáctiminutovým zpožděním. Márdí pozdraví a začne roztáčet mrtvýho čápa. Les rukou nahoře si začíná rozbalovat první dáreček. Propuká šílenství, který začíná vařit vzduch v sále. Je skoro jedno, co kluci zahrajou, zdá se, že pro tyhle fans jsou texty sakra dobře naučenejma říkankama. Z davu silně zní refrény a pod podiem je značně těsno v pogovacím ringu. Skoro jako kdyby to bez modřiny neměla být povedená párty. S každým dalším songem všichni přidávají na divokosti, pár prvních odvážlivců se už vydává na podium. Šipky do publika se skákaly bezhlavě. Ti gumoví nebo neponaučitelní se vrhali do nejistýho dopadu tolikrát, dokud tvrdě nepřistáli.

Jak situace houstla, mořeplavci přitvrzovali a sem tam někdo na podiu Márdímu do ouška vyznal lásku. Chvilkama to bylo docela příliš. Zvlášť rozjařený samozvanci pak v publiku končili nedobrovolně. Jediným regulérním hostem vedle kluků z kapely byla Veronika Borovková ze Tří sester. Tahle ‘Supice’ pár kousků oživila harmonikou a zejména v přidávané Iluzi její doprovodná linka nepostrádala atmosféru. 

Předposledním songem byla značně zběsilá Trampolína, po níž Márdí oznámil, že v tomto složení hrajou naposledy. Nečekaný fakt, že baskytarista Mejn odchází a s kapelou odehrává poslední dva koncerty, se musel náležitě prožít. A to jak jinak, než songem 1982 a profláknutou Anarchií. Aneb po počátečních třiceti sekundách týhle kultovní hitovky byl pogujující kotel na podiu.

Jasně, že každý vyprodaný koncert v Music baru je docela boj. Ale kdo nezažil fiXu, netuší, co umí takhle plný barák vyrobit za malý zemětřesení. Tahle parta umí vytvořit skoro davový šílenství. Márdí prohlásil, že příští besídka se bude konat už ve velkým sále. Nový prostor a pravděpodobně nový basák. Příští rok se tedy dárečky budou rozbalovat z novýho obalu. A fanoušci budou mít zhruba tři čtvrtě roku na zapamatování nových textů. Vypsaná fixa totiž plánuje 7. března příštího roku vypustit další desku. A taky slavit dvacetiny!

Setlist:

Čáp, Letadlo, Detaily, Čtyři slunce, Druhá půlka žárovky, Papírová hyena, Stereoid, Samurajský meče, Ruzyně, Darling, Štěstí Jimi Dixona, Kostel - Biohazard - McD, Lunapark, Lednáčci, Letní tlení, Benzínka, James

1. přídavek: Show pana Loba, Antidepresivní rybička, Iluze, Domácí motokrosář, Drogový večírek

2. přídavek: Trampolína, 1982

GALERIE

Související obsah:

» Vypsaná fiXa zase vyprodala jeden dům   (Martina Černá, 18. 12. 2013)
» Vypsaná fiXa pluje na akustické vlně   (Karel Souček, 04. 09. 2013)
» Fixa finišuje a nabízí nový videoklip   (Karel Souček, 28. 04. 2013)
» Fixa bude střídat Mňágu s Wohnouty   (Karel Souček, 27. 01. 2013)
» Vypsaná fixa chystá novou desku   (Jan Vavřík, 16. 12. 2013)
» Na vánoční koncert Vypsané fiXy v Lucerně Music Baru zbývají poslední volné lístky   (Petr Škrabánek, 17. 12. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Diana Krall přichází s deskou This Dream Of You
30.09.

Diana Krall přichází s deskou This Dream Of You

Kanadská jazzová královna Diana Krall vydala své šestnácté album This Dream Of You. Na neobyčejné...


Reedice legendární dvojky Vladimíra Mišíka na CD a LP
29.09.

Reedice legendární dvojky Vladimíra Mišíka na CD a LP

Čtyřicet let od prvního vydání vychází u Supraphonu album na kterém se skví takové perly jako Nejlepší...


Hvězdní poprockeři The Neighbourhood přijedou až za rok
29.09.

Hvězdní poprockeři The Neighbourhood přijedou až za rok

Zatímco očekávané album The Neighbourhood již vyšlo, data rozsáhlého evropského turné musela...


České kluby se připojí ke globálnímu protestu #WeMakeEvents
29.09.

České kluby se připojí ke globálnímu protestu #WeMakeEvents

Kulturní sektor potřebuje v současné krizi způsobené koronavirem okamžitou podporu vlády. Té se ale v mnoha...


Na novém albu Hromosvodu ubylo akustických nástrojů
29.09.

Na novém albu Hromosvodu ubylo akustických nástrojů

Vydavatelství Galén se už dlouho nezaměřuje pouze na lékařskou literaturu, ale také na originální...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru