VOILA křtila Na vlnách!

Netradičně multižánrová kapela VOILA! pokřtila 5. října v pražském Lucerna Music Baru své druhorozené dítko, On the Waves ("na vlnách").  Oslava to byla parádní a chytlavé rytmy zde rozvlnily nejednoho z fanoušků. Jak řekla zpěvačka Zdenka Trvalcová, po dlouhých měsících práce bylo toto album radostně vypuštěno do světa.

Zaplněným klubem se nesly písně ve francouzštině, angličtině, ale i v rodné slovenštině zpěvačky Zdenky Trvalcové. Publikem rezonovaly melodie Balkánu, Francie i Španělska, a přenesly tak nejednoho posluchače za hranice běžných dnů. Atmosféra jihu sálala z každého tónu tohoto sympatického seskupení. Kapela představila jak skladby ze svého prvního alba Décollage, tak čerstvé novinky z  On the Waves.Vtěsnat kapelu VOILA! do žánrových šuplíčků by nebylo na místě. Swing, twist, chanson, hip hop či reggae se hravě a plynule pojí s baladikou blues či jazzu. Nově svými elektronickými prvky ještě víc podtrhává svou výraznou hudební autenticitu. Nechybí kontrastní roviny, doslova jako na vlnách, v symbióze dynamiky i melancholie, výrazné rytmiky i následného zklidnění.

Součástí slavnostního křtu druhého novorozeňátka On the Wawes byla řada hostů a spolutvůrců alba, jako rapper JeN HovorkaMarta Balážová, smyčcový kvartet Kvintesence ve složení Šimon Marek, Vladan Malinjak, Illia Chernoklinov a Milan Jakeš. Jako předkapela a backvocal se představily sestry Doris a Sophia Lamošovy z Hot sisters.

Role kmotrů a samotného křtu šampaňským se ujali slovenská zpěvačka Katarzia a Šimon Plyska. Ten navíc asistoval i u akrobatického výkonu akordeonisty a klávesisty kapely Michala Mihoka, jenž se postaral o nečekané překvapení, kdy z ramen Šimona Plysky coby součást živé pyramidy, vyhodil čerstvě pokřtěné CD přímo mezi publikum.Příznačné pro projev této mladé perspektivní kapely jsou výrazné emoce, hravost, pohybová a scénická plasticita. Intenzivní komunikace s publikem nepostrádá vtip a šarm. Za propracovaným hudebním mistrovstvím je cítit srdce a radost. O zpěvačce Zdence Trvalcové se často mluví jako o slovenské Zaz. Toto přirovnání by nebylo celkem na místě, protože zpěvačka je hlavně přirozeně svá, křehká i živelná. Tyto atributy značně umocňuje její specifická barva hlasu, svým způsobem nesrovnatelné unikum.

Čerstvě pokřtěnému albu On the Wawes přejeme, ať jeho hudební vlny rozvlní svou chytlavou energií co nejvíce rezonujících fanoušků.
Foto: Peter Fulop
GALERIE

Související obsah:

» Kapela Voila! si připravila večer plný překvapení   (Karel Souček, 28. 11. 2015)
» Vlny kapely VOILA! zanesou posluchače do Francie či Španělska   (Karel Souček, 28. 09. 2017)
» Voila! – když se hudba dělá srdcem   (Karel Souček, 02. 12. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tomáš Kočko pokřtil Z Radosti
17.12.

Tomáš Kočko pokřtil Z Radosti

Tomáš Kočko & Orchestr pokřtili v Brně své nové album Z Radosti. Kde jinde, než v divadle Radost, kde vznikla...


Eminem včera vydal svůj Revival
16.12.

Eminem včera vydal svůj Revival

Revival je název novém, v pořadí devátého alba jednoho z nejvýznamnějších rapperů Eminema. Vyšlo...


Dáma s čápem se louči, Elephantour pokračuje
16.12.

Dáma s čápem se louči, Elephantour pokračuje

Svoji sedmadvacátou koncertní sezónu zakončí populární, už dávno nejen skáčková kapela Sto zvířat v bezbariérovém...


Kapela No Name připravila pro fanoušky speciální vánoční dárek
15.12.

Kapela No Name připravila pro fanoušky speciální vánoční dárek

Dnes vyšel Slavíkům bez hranic souhrn celé jejich tvorby. Box 10 CD + 2 DVD: No Name 1998 – 2018 Tento komplet obsahuje...


Ježíšek poslechl a přinesl nové album
15.12.

Ježíšek poslechl a přinesl nové album

Ježíšku, přines! je název nového, v pořadí již třetího alba z Textové dílny Slávka Janouška....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Debut
13.12.

Debut

» Diva Baara

Diva Baara vydává na labelu Tranzistor ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru