VOILA křtila Na vlnách!

Netradičně multižánrová kapela VOILA! pokřtila 5. října v pražském Lucerna Music Baru své druhorozené dítko, On the Waves ("na vlnách").  Oslava to byla parádní a chytlavé rytmy zde rozvlnily nejednoho z fanoušků. Jak řekla zpěvačka Zdenka Trvalcová, po dlouhých měsících práce bylo toto album radostně vypuštěno do světa.

Zaplněným klubem se nesly písně ve francouzštině, angličtině, ale i v rodné slovenštině zpěvačky Zdenky Trvalcové. Publikem rezonovaly melodie Balkánu, Francie i Španělska, a přenesly tak nejednoho posluchače za hranice běžných dnů. Atmosféra jihu sálala z každého tónu tohoto sympatického seskupení. Kapela představila jak skladby ze svého prvního alba Décollage, tak čerstvé novinky z  On the Waves.Vtěsnat kapelu VOILA! do žánrových šuplíčků by nebylo na místě. Swing, twist, chanson, hip hop či reggae se hravě a plynule pojí s baladikou blues či jazzu. Nově svými elektronickými prvky ještě víc podtrhává svou výraznou hudební autenticitu. Nechybí kontrastní roviny, doslova jako na vlnách, v symbióze dynamiky i melancholie, výrazné rytmiky i následného zklidnění.

Součástí slavnostního křtu druhého novorozeňátka On the Wawes byla řada hostů a spolutvůrců alba, jako rapper JeN HovorkaMarta Balážová, smyčcový kvartet Kvintesence ve složení Šimon Marek, Vladan Malinjak, Illia Chernoklinov a Milan Jakeš. Jako předkapela a backvocal se představily sestry Doris a Sophia Lamošovy z Hot sisters.

Role kmotrů a samotného křtu šampaňským se ujali slovenská zpěvačka Katarzia a Šimon Plyska. Ten navíc asistoval i u akrobatického výkonu akordeonisty a klávesisty kapely Michala Mihoka, jenž se postaral o nečekané překvapení, kdy z ramen Šimona Plysky coby součást živé pyramidy, vyhodil čerstvě pokřtěné CD přímo mezi publikum.Příznačné pro projev této mladé perspektivní kapely jsou výrazné emoce, hravost, pohybová a scénická plasticita. Intenzivní komunikace s publikem nepostrádá vtip a šarm. Za propracovaným hudebním mistrovstvím je cítit srdce a radost. O zpěvačce Zdence Trvalcové se často mluví jako o slovenské Zaz. Toto přirovnání by nebylo celkem na místě, protože zpěvačka je hlavně přirozeně svá, křehká i živelná. Tyto atributy značně umocňuje její specifická barva hlasu, svým způsobem nesrovnatelné unikum.

Čerstvě pokřtěnému albu On the Wawes přejeme, ať jeho hudební vlny rozvlní svou chytlavou energií co nejvíce rezonujících fanoušků.
Foto: Peter Fulop
GALERIE

Související obsah:

» Kapela Voila! si připravila večer plný překvapení   (Karel Souček, 28. 11. 2015)
» Vlny kapely VOILA! zanesou posluchače do Francie či Španělska   (Karel Souček, 28. 09. 2017)
» Voila! – když se hudba dělá srdcem   (Karel Souček, 02. 12. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hodiny neztrácejí čas a vzkazují novým singlem, že není nikdy pozdě
17.07.

Hodiny neztrácejí čas a vzkazují novým singlem, že není nikdy pozdě

Nebudu v koutě stát.... "tak tohle napsal sám život a my našli jen ty správná slova, noty a akordy Čtveřice pražských...


Ivana, Martin, Ivan a Monika se mohou těšit na Hrady CZ
17.07.

Ivana, Martin, Ivan a Monika se mohou těšit na Hrady CZ

Ivana Poslušná, Martin Nýdr, Ivan Chlasták a Monika Chýlová. To jsou jména vítězů soutěže o volné vstupenky...


Brněnské Sono centrum v plamenech
17.07.

Brněnské Sono centrum v plamenech

Švédská metalová parta In Flames odstartovala letošní koncertovou sezónu až v druhé polovině roku a jako...


Jak se z úvodního koncertu festivalu stal koncert závěrečný
17.07.

Jak se z úvodního koncertu festivalu stal koncert závěrečný

Cork, druhé největší město Irské republiky, je vyhlášené svojí rozmanitou hudební scénou,...


Kdo vyhrál vstupenky na Cihlafest?
17.07.

Kdo vyhrál vstupenky na Cihlafest?

Příjemné prostředí zahrad Chráněného bydlení Fara v obci Slapy, přirozené setkávání návštěvníků...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chce to hit!
16.07.

Chce to hit!

» Poletíme?

S předchozím albem Turbošanson měli Poletíme? slušně našlápnuto. Teď po téměř...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru