Vibrators nepotřebovali otroky, číra v Lucerně křepčila ostošest

Hned na začátek musím přiznat, že tahle reportáž prostě nebude férová. Zaprvé proto, že na Vibrators mám celkem slabost (byla to dokonce první zahraniční punková kapela, kterou jsem kdy viděl naživo, začátkem devadesátek v Radosti). A zadruhé a především kvůli exotické krásce v bílém svetýrku s kočičíma očima, havraními vlasy a vosím pasem. Svůdně se vlnila už během přestávkového programu, který obstarali raní Ramones, a co teprve, když rozpohybovala své dokonale vytvarované tělo za prvních tónů vypuštěných do prostoru LMB Vibrátory.

Punkrock je sice hudba jednoduchá, k pořádné pařbě však jako dělaná. Nikoliv náhodou jsem měl v pondělní (20. 1. 2014) Lucerně pocit, že takových odbrzděných krasavic je tady aspoň dvě stě. Publikum se nejprve dobře naladilo při úvodním setu od Plexis. Ti jsou tuzemskou punkovou jistotou a jejich hudba je navíc stejně jako v případě Vibrators přímočará, zábavná a melodická zároveň.

Plexis v akci

Přitom bylo celkem jedno, jestli Sid Hošek a spol. vytáhli některou ze starých, osvědčených vypalovaček typu Punk a pláč, Půlnoční rebel a Ona neví o co jde, nebo sáhli k novějším skladbám jako Slepý náboje nebo Mezi cvoky. A když zahráli kultovní předělávky Svět jsou bary a Sid Vicious byl nevinnej vzpomínající na nedávno zesnulého Bakču z Éček, omotali si ježaté publikum kolem svých prstů úplně. Prostě Mejdan v ulicích.

Ani hlavní hvězdy, britští the Vibrators, se nemusely moc namáhat a sál se rozpohyboval v rytmu úderného rock´n´rollu. Však si to basák Pete, starající se o většinu vizuální zábavy, taky pěkně pochvaloval a rozplýval se nad tím, jak jsou pražští fanoušci úžasní. Stačilo trochu přitvrdit a kotel se zmítal v divokém pogu. Ti nejodvážnější, mezi nimiž zjevem i neustálou snahou zazpívat si s Petem u mikrofonu vynikal hřmotný a nazrzlý punkáč, si občas dokonce i zaplachtili.

Xindl X nakonec nedorazil

Bavili se zkrátka všichni, včetně povedeného dvojníka Xindla X, který si spokojeně podupával do rytmu a pobroukával si řadu textů. Na tom ostatně není nic těžkého, vždyť naprostá většina písniček Vibrators se nese v základním tříakordovém vzorci. A slova refrénů Baby Baby, I Need A SlaveDisco in Mosco, Troops of Tomorrow, Wrecked On You nebo Yeah Yeah Yeah jsou, kulantně napsáno, skvěle zapamatovatelná.

Závěrečného pozitivního hodnocení se tentokráte skutečně vzdávám, byl bych nekriticky nadšený. Nerozhodilo mě ani severojižní smradlavé proudění z všudypřítomných jointů, ani občas nečitelný zvuk (London Girls jsem rozeznal až v polovině, a to už je co říct) a dokonce ani to, že zmiňovaná sexbomba s sebou měla frajera. Což se ostatně dalo čekat, takže jsem odešel sice bez ní, ale s parádním hukotem v hlavě a s bolavými koleny, známkou poctivě odkřepčeného koncertu. Inu, Pure Mania

GALERIE

Související obsah:

» Vibrators rozvibrují disko v LMB, bejby   (Joe Stramr, 20. 01. 2014)
» The Vibrators v Lucerna Music Baru   (Jan Vavřík, 26. 12. 2013)
» Brain Drain, Dee Deeho labutí punková píseň   (Joe Stramr, 27. 06. 2012)
» Bakča z E!E dnes podlehl těžké nemoci   (Karel Souček, 15. 12. 2013)
» Zářez, nové video od E!E   (Joe Stramr, 13. 07. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964
19.09.

WWW Neurobeat zahrají na náplavce před nákladní lodí Altenburg 1964

WWW Neurobeat si po delší odmlce připravili samostatný koncert. Zahrají 26. září v Holešovicích na náplavce před dočasně...


Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu
19.09.

Martin Geišberg predstavuje svoju novinku, Na Modrej Planéte, v tanečnejšom duchu

Známy slovenský dramaturg, režisér, pesničkár Martin Geišberg prichádza spoločne s inštrumentalistom Danielom...


Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert
19.09.

Měchpijádu v Měcholupech ukončil rockový koncert

Tradiční sportovně zábavný den bývá v Měcholupech u Nepomuka zakončený rockovou tečkou. Nejinak tomu bylo i 14. září...


Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa
19.09.

Lindsey Stirling zamíří pomocí virtuální reality do Universa

Lindsey Stirling, americká houslistka, zpěvačka, tanečnice a skladatelka v jedné osobě, se po dvou letech...


Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru