Vibrators nepotřebovali otroky, číra v Lucerně křepčila ostošest

Hned na začátek musím přiznat, že tahle reportáž prostě nebude férová. Zaprvé proto, že na Vibrators mám celkem slabost (byla to dokonce první zahraniční punková kapela, kterou jsem kdy viděl naživo, začátkem devadesátek v Radosti). A zadruhé a především kvůli exotické krásce v bílém svetýrku s kočičíma očima, havraními vlasy a vosím pasem. Svůdně se vlnila už během přestávkového programu, který obstarali raní Ramones, a co teprve, když rozpohybovala své dokonale vytvarované tělo za prvních tónů vypuštěných do prostoru LMB Vibrátory.

Punkrock je sice hudba jednoduchá, k pořádné pařbě však jako dělaná. Nikoliv náhodou jsem měl v pondělní (20. 1. 2014) Lucerně pocit, že takových odbrzděných krasavic je tady aspoň dvě stě. Publikum se nejprve dobře naladilo při úvodním setu od Plexis. Ti jsou tuzemskou punkovou jistotou a jejich hudba je navíc stejně jako v případě Vibrators přímočará, zábavná a melodická zároveň.

Plexis v akci

Přitom bylo celkem jedno, jestli Sid Hošek a spol. vytáhli některou ze starých, osvědčených vypalovaček typu Punk a pláč, Půlnoční rebel a Ona neví o co jde, nebo sáhli k novějším skladbám jako Slepý náboje nebo Mezi cvoky. A když zahráli kultovní předělávky Svět jsou bary a Sid Vicious byl nevinnej vzpomínající na nedávno zesnulého Bakču z Éček, omotali si ježaté publikum kolem svých prstů úplně. Prostě Mejdan v ulicích.

Ani hlavní hvězdy, britští the Vibrators, se nemusely moc namáhat a sál se rozpohyboval v rytmu úderného rock´n´rollu. Však si to basák Pete, starající se o většinu vizuální zábavy, taky pěkně pochvaloval a rozplýval se nad tím, jak jsou pražští fanoušci úžasní. Stačilo trochu přitvrdit a kotel se zmítal v divokém pogu. Ti nejodvážnější, mezi nimiž zjevem i neustálou snahou zazpívat si s Petem u mikrofonu vynikal hřmotný a nazrzlý punkáč, si občas dokonce i zaplachtili.

Xindl X nakonec nedorazil

Bavili se zkrátka všichni, včetně povedeného dvojníka Xindla X, který si spokojeně podupával do rytmu a pobroukával si řadu textů. Na tom ostatně není nic těžkého, vždyť naprostá většina písniček Vibrators se nese v základním tříakordovém vzorci. A slova refrénů Baby Baby, I Need A SlaveDisco in Mosco, Troops of Tomorrow, Wrecked On You nebo Yeah Yeah Yeah jsou, kulantně napsáno, skvěle zapamatovatelná.

Závěrečného pozitivního hodnocení se tentokráte skutečně vzdávám, byl bych nekriticky nadšený. Nerozhodilo mě ani severojižní smradlavé proudění z všudypřítomných jointů, ani občas nečitelný zvuk (London Girls jsem rozeznal až v polovině, a to už je co říct) a dokonce ani to, že zmiňovaná sexbomba s sebou měla frajera. Což se ostatně dalo čekat, takže jsem odešel sice bez ní, ale s parádním hukotem v hlavě a s bolavými koleny, známkou poctivě odkřepčeného koncertu. Inu, Pure Mania

GALERIE

Související obsah:

» Vibrators rozvibrují disko v LMB, bejby   (Joe Stramr, 20. 01. 2014)
» The Vibrators v Lucerna Music Baru   (Jan Vavřík, 26. 12. 2013)
» Brain Drain, Dee Deeho labutí punková píseň   (Joe Stramr, 27. 06. 2012)
» Bakča z E!E dnes podlehl těžké nemoci   (Karel Souček, 15. 12. 2013)
» Zářez, nové video od E!E   (Joe Stramr, 13. 07. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020
13.11.

Sziget vypouští aftermovie 2019 a spouští prodej vstupenek na rok 2020

Obří festival v srdci Budapešti trvá sedm dní uprostřed léta a příští ročník Szigetu se bude konat od 5. do 11. srpna...


Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse
13.11.

Album Old Shootterhand vychází na vinylu, nový klip odkazuje na Wenderse

Old Shootterhand je název debutového sólového alba Dana Šustra z Tiché dohody. Kromě CD podoby...


Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy
13.11.

Na velkolepé show ve Foru Karlín vykročí Mydy Rabycad do nové etapy

Mydy Rabycad právě začínají s intenzivními zkouškami na jejich největší a nejnáročnější show ve Forum Karlín,...


Kensington vystoupí v Praze již popáté a představí novou desku
13.11.

Kensington vystoupí v Praze již popáté a představí novou desku

Nizozemská pop-rocková kapela Kensington ve své zemi běžněvyprodává haly pro tisíce fanoušků, ale doma je i v České...


P.O.D. a Alien Ant Farm se konečně představili i u nás
13.11.

P.O.D. a Alien Ant Farm se konečně představili i u nás

Konečně! Tak by se dal stručně popsat výraz fanoušků, kteří minulý čtvrtek čekali před branami klubu Masters of Rock...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Kvalita
12.11.

Kvalita

» Vypsaná Fixa

V rámci oslav čtvrtstoletí existence vydala kapela Vypsaná fiXa u svého...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru