Vanessa Mae vystoupí v Praze s českým smyčcovým orchestrem

Fenomenální houslová virtuoska Vanessa Mae se po vyprodané O2 areně a společném vystoupení s tenorem José Carrerasem vrací po pěti letech znovu do Prahy. Vystoupí zde 17. října s tím nejlepším ze své hudební kariéry. Doprovodí ji osm tuzemských vokalistů a český smyčcový orchestr. Hudební dojem umocní vizuální show, na které se hudebnice sama podílí.

Specifikem této britsko-singapurské houslistky je propojení pop music s klasickou hudbou. Její popularita nezná hranic a tak prodala již přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Podle Guinessovy knihy rekordů je nejmladším zaznamenaným sólistou hrajícím Beethovenovy a Čajkovského houslové koncerty, což dokázala ve věku třinácti let.

„Pokaždé chci ukázat, co všechno dokážou housle. Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti, ale také několik písní, které hraji jen vzácně. Těším se na spolupráci s českými hudebníky. Doporučuji, abyste se soustředili i na jejich sóla, protože za to vážně stojí," říká houslistka.Hudebnice je známá svou náročností a precizností. „Máme za sebou několikaletou spolupráci s touto výjimečnou umělkyní. Je pravdou, že její požadavky jsou leckdy nad rámec možností, co lze vůbec v České republice zajistit, ovšem její pozitivní šarm nás vždy dostane na kolena a celý tým je pokaždé okouzlen její přítomností v dobách příprav,"prozrazuje promotér koncertu Dalin Vajčner.

Vanessa nejraději používá dva typy houslí, akustické housle Guadagnini a elektrické housle Zeta Jazz. Ty první jí byly v lednu 1995 ukradeny, ale policie je nakonec vypátrala. Také je jednou při pádu rozbila, naštěstí však šly opravit. Je známá také tím, že čas od času nějaké housle koupí a pak prodá. Peníze pak věnuje charitě. Houslistka miluje psy, ráda sportuje a čte. Nejraději poslouchá hity Elvise Presleyho. Mezi její oblíbená jídla patří kaviár a čokoláda.

ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.
17.10.

„Musíme dál pořádně mávat praporem,“ zdůrazňuje Vypsaná fiXa.

Pardubická kapela Vypsaná fiXa letos slaví dvacet pět let existence na tuzemské hudební scéně....


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru