Valníku přijedou k 20. narozeninám poblahopřát tři desítky kapel

Převážně rockový, punkový, skáčkový a folkový festival Valník slaví letos 20. narozeniny. Tento největší slánský open air festival se uskuteční jako již obvykle předposlední srpnový víkend (23. a 24. srpna) v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném

Název tradičního festivalu, který leckomu může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku. Ač se od té doby mnoho změnilo, festival vydržel. A protože se koná již podvacáté, pojali ho pořadatelé jako Best of  Valník 1999-2019 a na akci pozvali nejzásadnější soubory, které na tomto slánském festivalu během uplynulých dvaceti let hrály.Festival se stejně jako poslední roky bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází jako vždy především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle hodně pestrá a proložená styly jako ska, rock, folk, rock´n´roll či hardcore. 

Hlavními hvězdami festivalu budou určitě známé a oblíbené skupiny Sto zvířat, Wohnout, Krucipüsk a Visací zámek. Sekundovat jim pak budou české punkové legendy SPS a E!E včetně předních kapel naší punkrockové scény, jimiž jsou domácí slánské Totální nasazení nebo pražská squadra The Fialky. Dalšími skupinami tohoto žánru budou N.V.Ú., Houba, stále oblíbenější Vision Days nebo Volant s tolik typickým saxofonem.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na populární pražské rockové skupiny Prague Conspiracy a Covers For Lovers, do folkrocku zabrousí slánští Deratizéři a rock´n´roll zazní při setu zpívajícího právníka Petra Pečeného a jeho skupiny Doctor P.P., Aby punkových odnoží nebylo málo, svůj alternativní punk přivezou Kohout plaší smrt, ve svižných rytmech zahrají také VHS, Sex Deviants nebo P.U.M.Nejen vyznavače tvrdší hudby jistě potěší Projekt Parabelum, jimž budou sekundovat Hannibal Lecter, E.O.S., Censorshit nebo Streetmachine. Z mladší generace kapel se jako host opět představí vítěz soutěže Skutečná liga, letos jím je skupina Mad Days.

V rámci tradiční podpory regionální scény vystoupí také známé místní kapely Dilemma In Cinema, Svoloč či Reckless, celý festival pak zahájí legendární folkový písničkář Záviš.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí. Jestli to byla změna k lepšímu nebo horšímu...


Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme
16.08.

Koncert pro Paměť národa je součástí kampaně Nezapomeňme

28. října 2019, v den výročí naší republiky, pořádá společnost Post Bellum v pražském Forum Karlín Koncert...


Brutal Assault 2019: Den třetí
16.08.

Brutal Assault 2019: Den třetí

V pořadí třetí den byl beze změn co se počasí týče. Opět bylo slunečno a velmi horko, s čímž bojoval každý po svém....


Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku
15.08.

Dan Šustr svůj nový klip věnuje 50. výročí Woodstocku

Letos v květnu vydal skladatel a textař Dan Šustr, známý především jako frontman Tiché dohody, své debutové...


Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen
14.08.

Jako předkapela kultovních New Order vystoupí čínští Stolen

Britští post-punkoví New Order, jejichž koncert proběhne 3. října ve velkém sále pražské Lucerny, si pozvali...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru