Valníku přijedou k 20. narozeninám poblahopřát tři desítky kapel

Převážně rockový, punkový, skáčkový a folkový festival Valník slaví letos 20. narozeniny. Tento největší slánský open air festival se uskuteční jako již obvykle předposlední srpnový víkend (23. a 24. srpna) v příjemném a útulném prostředí areálu letního kina ve Slaném

Název tradičního festivalu, který leckomu může připadat trochu kuriózní, vznikl díky legendárnímu nultému ročníku v roce 1999. Ten se totiž odehrál na místním fotbalovém hřišti na skutečném valníku. Ač se od té doby mnoho změnilo, festival vydržel. A protože se koná již podvacáté, pojali ho pořadatelé jako Best of  Valník 1999-2019 a na akci pozvali nejzásadnější soubory, které na tomto slánském festivalu během uplynulých dvaceti let hrály.Festival se stejně jako poslední roky bude konat jako akce dvoudenní a vystoupí na něm třicet skupin. Dramaturgie vychází jako vždy především z punkrocku a jeho odnoží, ale je jako obvykle hodně pestrá a proložená styly jako ska, rock, folk, rock´n´roll či hardcore. 

Hlavními hvězdami festivalu budou určitě známé a oblíbené skupiny Sto zvířat, Wohnout, Krucipüsk a Visací zámek. Sekundovat jim pak budou české punkové legendy SPS a E!E včetně předních kapel naší punkrockové scény, jimiž jsou domácí slánské Totální nasazení nebo pražská squadra The Fialky. Dalšími skupinami tohoto žánru budou N.V.Ú., Houba, stále oblíbenější Vision Days nebo Volant s tolik typickým saxofonem.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit také na populární pražské rockové skupiny Prague Conspiracy a Covers For Lovers, do folkrocku zabrousí slánští Deratizéři a rock´n´roll zazní při setu zpívajícího právníka Petra Pečeného a jeho skupiny Doctor P.P., Aby punkových odnoží nebylo málo, svůj alternativní punk přivezou Kohout plaší smrt, ve svižných rytmech zahrají také VHS, Sex Deviants nebo P.U.M.Nejen vyznavače tvrdší hudby jistě potěší Projekt Parabelum, jimž budou sekundovat Hannibal Lecter, E.O.S., Censorshit nebo Streetmachine. Z mladší generace kapel se jako host opět představí vítěz soutěže Skutečná liga, letos jím je skupina Mad Days.

V rámci tradiční podpory regionální scény vystoupí také známé místní kapely Dilemma In Cinema, Svoloč či Reckless, celý festival pak zahájí legendární folkový písničkář Záviš.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa
12.12.

Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa

Agentura 10:15 Entertainment potvrzuje další koncertní lahůdku pro příští rok. Vedle již avizovaných Van der Graaf...


Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží
11.12.

Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín....


Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu
11.12.

Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu

Ve dnech 26. a 27. června 2020 přivítá město Pacov již devátý ročník oblíbeného hudebního festivalu Jatka Fest. Proběhne...


Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha
11.12.

Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha

Legendární norská popová skupina A-ha se poprvé v historii představí v Praze. Příští rok, 28. října, vystoupí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru