V novém klipu Michala Kindla si zahraje hvězda seriálu Most, Martin Hoffmann

Objev české hudební scény před necelými dvěma lety debutoval albem Barvy a nyní vydává druhou ochutnávku z připravované desky.

Novinka Úředník je v jeho tvorbě zvukovým i producentským posunem. Zpěvák a pianista Kindl, který zaujal DavidaKollera nebo Chinaski zároveň s nimi vyrazil na turné, upozorňuje, že proti úředníkům vůbec nic nemá. „Každý někdy čekal na úřadě s lístečkem, než na něj přijde řada. A tak mě napadlo vytvořit recesi na tuto situaci, kterou každý zná," líčí zpěvák, kterého první motivy skladby napadli ve frontě na SPZku. „Byl jsem v ní asi čtyři a půl hodiny. Nápěvek jsem si tedy nahrál do telefonu a napsal i text, jenž má dvojí význam. Určitě se v něm úředníkům nechci vysmívat. I ti, co sedí v kukani, přemýšlí nad tím, že jsou tam tak trochu za trest, stejně jako lidé ve frontě. Je to oboustranně nevýhodný obchod," vysvětluje. Kromě práce na druhém albu se muzikant v těchto dnech učí hrát na kytaru a snaží se co nejvíce času trávit v přírodě. „Také chystám jeden letní song, a pokud to situace dovolí, tak v říjnu s kapelou absolvujeme turné po kavárnách a menších klubech," uzavírá.

Skladbu pak začal s kapelou natáčet ve studiu Davida Kollera pod producentským dohledem Aleše Zenkla. Mixovalo se a masterovalo ve studiu Biotech Ecsona Waldese. Zároveň vznikal i videoklip. S hlavní rolí úředníka Michal Kindl nakonec oslovil Martina Hofmanna. „Typově mi do ní nejvíce seděl a jsem moc rád, že nabídku přijal," popisuje. Představitel Luďana ze seriálu Most! na natáčení kývl, přestože jsou jeho doménou především divadelní prkna a filmová plátna. „Moc často v hudebních klipech neúčinkuju, ale tohle mi přišlo sympatický. Taky Michal, celý realizační tým a i jistá míra svobody, kterou jsem měl. Úředníka, kterého jsem ztvárnil, prostě potkat nechcete - všem úředníkům se tímto omlouvám! Ale jenom trochu," říká s úsměvem herec k natáčení. Klip vznikal v areálu bývalé spořitelny v Českém Brodě a kromě Hofmanna se v něm objevila i celá zpěvákova kapela, ale i fanynka, která byla vybraná na základě soutěže na sociálních sítích.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Nový klip She’s Out Of Control Mira Žbirky od tvůrců celovečerního filmu Meky
02.07.

Nový klip She’s Out Of Control Mira Žbirky od tvůrců celovečerního filmu Meky

Celovečerní dokumentární film MEKY, který v kinech můžete shlédnout od 9. července, předznamenává nový videoklip...


Dáša Zázvůrková vzdává hold ženám, které jsou jejímu srdci blízké
02.07.

Dáša Zázvůrková vzdává hold ženám, které jsou jejímu srdci blízké

Loňské album Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9 otevírá písnička Co řekne žena ženě. Ta se nyní...


Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat
02.07.

Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo díky koronavirové...


Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz
02.07.

Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz

Exit festival v srbském Novi Sadu se bude letos konat od 13. do 16. srpna. Organizátoři se tak rozhodli poté,...


Barvy léta opět v Poděbradech
02.07.

Barvy léta opět v Poděbradech

Tradiční open air festival Barvy léta, který pořádá kapela Tři Sestry, se uskuteční 10. a 11. 7. ve skvělém...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru