V Jazz Docku se odehrají dva speciální koncerty kapely minus123minut

Trojice muzikantů v roce 2016 po sedmi letech ohlásila návrat. Vy můžete být u toho, jak se jim daří, na vše co bylo navázat

Jazz Dock najdete na břehu Vltavy naproti Dětskému ostrovu a vznikl relativně nedávno. Je moderně vybaveným klubem, který se snaží přilákat spíše mladší generaci, tu která se chce především bavit. Ve dnech 19. a 20. dubna se v pražském hudebním klubu odehrají dva speciální koncerty kapely minus123minut. Začátek je pokaždé v 21. hodin. Na nich se přiblíží kapela svým fanouškům na dosah ruky a budete si tak vychutnávat koncert v její bezprostřední blízkosti. Jazz Dock je pro „Minuty" ideálním prostorem, vystoupení v intimním prostředí bude nezapomenutelným zážitkem. To potvrzují slova frontmana Zdeňka Bíny: „Jazz Dock je pro nás milé doupě pro extrémní přenos energie, tak se na vás moc těšíme," a dodává: „Oba koncerty budeme natáčet na kamery, abychom zachytili naši koncertní energii." Jednotlivá videa bude kapela následně umisťovat na sociální sítě, takže si je budou moci vychutnat i lidé, kteří třeba tato vystoupení z jakéhokoli důvodu nestihnou.
Minus123minut mají také před sebou včervnu velkolepý koncert vrámci festivalu Smetanova Litomyšl, kde je doprovodí Pražská komorní filharmonie a vzácný host zFrancie, fenomenální trumpetista Erik Truffaz. Všech 1200 lístků na tento speciál bylo vyprodáno za necelý den.
Síla kapely spočívá právě v živých energických až tanečních vystoupeních. Navíc koncerty jsou z velké většiny tvořeny improvizací členů skupiny. Vstupenky je můžete zakoupit přes stránky klubu Jazz Dock nebo přímo v klubu. Kapelu tvoří trio uznávaných muzikantů: zpěvák, kytarista a autor písní Zdeněk Bína, baskytarista a dvorní textař kapely Fredrik Janáček a výjimečný bubeník Dano Šoltis. „Minuty" také mírně pozměnily název skupiny na Minus123minut (původně -123 min.).

Formace minus123minut působila vletech 1996 až 2009, vydala pět alb. Získala i cenu Anděl za objev roku v roce 1999. Skupina propojuje žánry, jako jsou soul, groove, jazz, blues, funky či world music. Jako jedna z mála tuzemských kapel slavila úspěchy rovněž v zahraničí, kde odehrála kolem dvou set koncertů v klubech a na festivalech (Holandsko, Polsko, Francie, USA nebo Anglie)

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tomáš Boček dává na novém singlu prostor všem emocím
14.12.

Tomáš Boček dává na novém singlu prostor všem emocím

Roztančený, melodický, pozitivní. Takový je nový singl mladého muzikanta s charakteristickým hlasem Tomáše Bočka....


Rockový Slunovrat bude i příští rok dvoudenní
13.12.

Rockový Slunovrat bude i příští rok dvoudenní

Snad každý, kdo letos v červnu zavítal na poprvé dvoudenní hudební festival  Rockový Slunovrat , se chystá...


Vypsaná Fixa vyprodala Akropoli i s lehce smutným programem
13.12.

Vypsaná Fixa vyprodala Akropoli i s lehce smutným programem

Vždy je hezké sledovat, když kapely nechtějí jet pouze svou rutinu, ale snaží se vyplňovat prázdná místa v kalendáři...


Galén myslí na milovníky knih i hudebních nosičů
12.12.

Galén myslí na milovníky knih i hudebních nosičů

Edice Olivovníky nakladatelství Galén pravidelně zásobuje hudební fanoušky nejen archivními, ale i novými nahrávkami...


David Stypka a Debbi společně zakončili úspěšný rok 2018
12.12.

David Stypka a Debbi společně zakončili úspěšný rok 2018

David Stypka a Debbi společně vystoupili 10. prosince v pražském Paláci Akropolis. Oba současní držitelé...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru