V Bubenči rockovala zlínská symfonie

Bubenečeská hala Královka se v neděli večer, 3. února, otřásla ve svých základech. Za tímto zemětřesením nestály živly, ale pořádná nálož rocku. Krev v žilách všech zúčastněných rozproudila neotřelá kombinace symfonie a rockových pecek v podání oblíbenců domácí hudební scény, Marty Jandové a Václava Noida Bárty.

Propojení klasiky s rockem

Rocksymphony II propojila svým unikátním konceptem stálici české hudební klasiky, zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, s rockovými hudebníky a rockovými melodiemi. Pod taktovkou dirigenta Viktora Kozánka potvrdila, že symfonie neznačí strnulou, upjatou pózu a dokáže se projevit v nesmírně hlubokém dynamickém projevu. 

O více než důstojné entrée se postarala předkapela F-dur Jazzband. Hlasy jako zvon a precizní rytmiku předvedli vokalisté Zuzana Sapárová a Roland Hamaj, za doprovodu dalších jedenácti členů této zlínské hudební formace.

Nefalšovaná přirozenost vystupujících

Pražská hala Královka nepraskala sice ve švech, ale o to autentičtěji projev všech protagonistů vyzněl. Fanoušci tak navíc nemuseli ani tvrdě zápasit o nejlepší místa a mohli si tak intenzivněji vychutnat nefalšovanou přirozenost vystupujících. Atmosféru vytvořili vskutku přívětivou a ve finále se neubránili ani tanci. Rezonující výkony všech účinkujících ocenili mohutným potleskem a ovacemi. Filharmonici zaujali jak svým neformálním vzhledem, tak bravurním hudebním mistrovstvím, z něhož běhal chvílemi doslova mráz po zádech. 

Playlist koncertu byl přímo nabitý tím nejlepším ze světové rockové hudební scény. Zazněly hity jako Poison od Alice Cooper, Dream On od Nazareth, Survivor a jejich Eye of the Tiger, Halloween Symphony, Heaven and Hell od kapely Black Sabbath. Nechyběly ani songy Soldier of Fortune skupiny Deep Purple, Deadly Sting od Scorpions,nebo Medley Bon Joviho

Některé aranže, třeba u obou skladeb Europe, The Final Countdown a Carrie, vynechaly pěveckou část a zajisté tak pomohly Martě a Vaškovi k regeneraci hlasivek. Otázkou je, zda právě tímto svým pojetím nebyly pro posluchače méně nápadité a v celkovém vyznění se trochu ztrácely. Škoda jen dvacetiminutové pauzy v polovině koncertu. Působilo to, jakoby někdo u naplno rozjetého vlaku zatáhl znenadání ruční brzdu. 

Mimořádně vřelá interakce s fanoušky

Nutno říct, že Marta i Vašek podali nesmírně poctivý, sugestivní výkon. Oběma, krom výrazného hudebního mistrovství, nechyběl šmrnc a mimořádně vřelá interakce s fanoušky. Zpívali, vtipkovali, skotačili, nejenom na pódiu, ale i přímo v publiku. Ovací se dočkala Vaškova nečekaná „návštěva" hlediště a Martička se v závěrečném baladickém překvapení Always od Bon Joviho, coby ležící panenka, „kolovala" s důvěrou v jejich silné paže, nad hlavami přítomných. Prý to byla v rámci turné její výlučně pražská premiéra a nikde jinde se k tomuto gestu neodhodlala. 

Drsná i něžná, dynamická i baladická, originální a hravá. Díky symbióze živlů, filharmoniků Bohuslava Martinů a pěveckého dua Marty Jandové a Vaška Noida Bárty není nejmenších pochyb o tom, že hudební mise Rock Symphony II zanechala v Praze výraznou stopu.
Foto: FB Rock Symphony II

Související obsah:

» Po pětadvaceti letech hudební kariéry chystá Marta Jandová sólový debut   (Karel Souček, 31. 08. 2018)
» Noid se mění ve zločince a přidává novou muzikálovou kompilaci   (Karel Souček, 14. 10. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty
23.02.

Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty

Ačkoli poslední materiál KRY ještě úplně nevychladl a právě písně z něj dobývají přízeň návštěvníků probíhajícího...


Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné
23.02.

Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné

Na jaře nás čeká velmi zajímavé metalcorové turné dvojice českých kapel. Do tandemu vyrazí valašskomeziříčská...


Festival Rockové léto Červenka 2019
22.02.

Festival Rockové léto Červenka 2019

V sobotu 20. července se můžeme tradičně setkat na festivalu v obci Červenka u Litovle Pozvání bez nároku na honorář...


Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy
22.02.

Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy

Včera oslavil zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych pětasedmdesáté narozeniny a dnes vychází reedice legendárního alba Nikola...


Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku
21.02.

Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku

Moldavská metalcorová skupina Infected Rain na svátek svatého Valentýna zveřejnila zajímavou novinku. Kromě nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Drag
23.02.

Drag

» Lazer Viking

Očekávaná třetí studiová deska Lazera Vikinga na sebe nechala čekat nakonec...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru