V Bubenči rockovala zlínská symfonie

Bubenečeská hala Královka se v neděli večer, 3. února, otřásla ve svých základech. Za tímto zemětřesením nestály živly, ale pořádná nálož rocku. Krev v žilách všech zúčastněných rozproudila neotřelá kombinace symfonie a rockových pecek v podání oblíbenců domácí hudební scény, Marty Jandové a Václava Noida Bárty.

Propojení klasiky s rockem

Rocksymphony II propojila svým unikátním konceptem stálici české hudební klasiky, zlínskou Filharmonii Bohuslava Martinů, s rockovými hudebníky a rockovými melodiemi. Pod taktovkou dirigenta Viktora Kozánka potvrdila, že symfonie neznačí strnulou, upjatou pózu a dokáže se projevit v nesmírně hlubokém dynamickém projevu. 

O více než důstojné entrée se postarala předkapela F-dur Jazzband. Hlasy jako zvon a precizní rytmiku předvedli vokalisté Zuzana Sapárová a Roland Hamaj, za doprovodu dalších jedenácti členů této zlínské hudební formace.

Nefalšovaná přirozenost vystupujících

Pražská hala Královka nepraskala sice ve švech, ale o to autentičtěji projev všech protagonistů vyzněl. Fanoušci tak navíc nemuseli ani tvrdě zápasit o nejlepší místa a mohli si tak intenzivněji vychutnat nefalšovanou přirozenost vystupujících. Atmosféru vytvořili vskutku přívětivou a ve finále se neubránili ani tanci. Rezonující výkony všech účinkujících ocenili mohutným potleskem a ovacemi. Filharmonici zaujali jak svým neformálním vzhledem, tak bravurním hudebním mistrovstvím, z něhož běhal chvílemi doslova mráz po zádech. 

Playlist koncertu byl přímo nabitý tím nejlepším ze světové rockové hudební scény. Zazněly hity jako Poison od Alice Cooper, Dream On od Nazareth, Survivor a jejich Eye of the Tiger, Halloween Symphony, Heaven and Hell od kapely Black Sabbath. Nechyběly ani songy Soldier of Fortune skupiny Deep Purple, Deadly Sting od Scorpions,nebo Medley Bon Joviho

Některé aranže, třeba u obou skladeb Europe, The Final Countdown a Carrie, vynechaly pěveckou část a zajisté tak pomohly Martě a Vaškovi k regeneraci hlasivek. Otázkou je, zda právě tímto svým pojetím nebyly pro posluchače méně nápadité a v celkovém vyznění se trochu ztrácely. Škoda jen dvacetiminutové pauzy v polovině koncertu. Působilo to, jakoby někdo u naplno rozjetého vlaku zatáhl znenadání ruční brzdu. 

Mimořádně vřelá interakce s fanoušky

Nutno říct, že Marta i Vašek podali nesmírně poctivý, sugestivní výkon. Oběma, krom výrazného hudebního mistrovství, nechyběl šmrnc a mimořádně vřelá interakce s fanoušky. Zpívali, vtipkovali, skotačili, nejenom na pódiu, ale i přímo v publiku. Ovací se dočkala Vaškova nečekaná „návštěva" hlediště a Martička se v závěrečném baladickém překvapení Always od Bon Joviho, coby ležící panenka, „kolovala" s důvěrou v jejich silné paže, nad hlavami přítomných. Prý to byla v rámci turné její výlučně pražská premiéra a nikde jinde se k tomuto gestu neodhodlala. 

Drsná i něžná, dynamická i baladická, originální a hravá. Díky symbióze živlů, filharmoniků Bohuslava Martinů a pěveckého dua Marty Jandové a Vaška Noida Bárty není nejmenších pochyb o tom, že hudební mise Rock Symphony II zanechala v Praze výraznou stopu.
Foto: FB Rock Symphony II

Související obsah:

» Po pětadvaceti letech hudební kariéry chystá Marta Jandová sólový debut   (Karel Souček, 31. 08. 2018)
» Noid se mění ve zločince a přidává novou muzikálovou kompilaci   (Karel Souček, 14. 10. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Emeli Sandé vydává album Real Life
21.04.

Emeli Sandé vydává album Real Life

Real Life je název nového alba multiinstrumentalistky s nezaměnitelně hutným a výrazným hlasem Emeli Sandé....


Slavnost dasFest rozhýbe plzeňský Sadový okruh
21.04.

Slavnost dasFest rozhýbe plzeňský Sadový okruh

Den plný zábavy, hudby, divadla, inspirace, zajímavých aktivit i kvalitní gastronomie nabídne v sobotu 25. května Sadový...


Rock for People Concerts přiváží naštvanou americkou dechovku Brass Against
21.04.

Rock for People Concerts přiváží naštvanou americkou dechovku Brass Against

Brass Against poprvé vyráží na evropské turné a díky Rock for People Concerts se s nimi v červnu setkají...


Sziget oslaví Den Země a nabídne VIP vstupenky za cenu normálních
20.04.

Sziget oslaví Den Země a nabídne VIP vstupenky za cenu normálních

Na Den Země (22.4.) spustí festival Sziget jednorázovou prodejní akci. Prvních 500 prodaných permanentek se automaticky...


Skupina Vltava přiváží Náklad štěstí
19.04.

Skupina Vltava přiváží Náklad štěstí

Hledáte-li originální českou kapelu, pak nemůžete minout Vltavu. Ta má za třicet let existence na svém kontě alba...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Mládí v trapu
21.04.

Mládí v trapu

» Kapitán Demo

Album Mládí v trapu je Demova čtvrtá deska. Je na ní spoustu chodidel, jakože...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru