Totáči, Udg, Dr. Kary a Sodoma Gomora – vrcholy Pohoda Festu

Totální nasazení, Udg, Dr. Kary a Sodoma Gomora – vrcholy Pohoda Festu   Počasí a slabá odpolední návštěva. To byla jediná dvě negativa Sedlčanského Pohoda Festu, který se v sobotu 20. června uskutečnil na slavné Kotlině, kde se svého času jelo i mistrovství světa v motokrosu. Jinak ale převažovaly klady, mezi něž patřilo příjemné prostředí, pohodová atmosféra, vhodně zvolený doprovodný program, občerstvení za solidní ceny a hlavně pestrá a přitom vyvážená dramaturgie na dvou scénách.  

Na té hlavní odstartoval program ve 14 hodin a postupně se představila místní formace Zlomená čtrnáctka, punkrocková úderka Vypuštěné koupaliště a When in Rains, poprocková skupina ze Strakonic. Všechno příjemné kapely, ale komu hrát. Před pódiem postávala slabá desítka návštěvníků, zhruba stejný počet poslouchal od stolů. První větší ohlas u náctiletých dívek vzbudila až bruntálská skupina Donaha, která živě zní trochu tvrději než v klipech na Óčku.  Pankáče zchladila průtrž mračen

Když se dívky chystali nahradit pankáči, těšící se na set formace Žádnej stres, začalo lejt jako z konve. Skupina přesto spustila, ale pod pódium vtrhli jen dva členové Zlomené čtrnáctky a jedna víla v pláštěnce, ostatní podupávali v budově s barem. Naštěstí se počasí brzy umoudřilo, ale na pogo bylo ještě brzy. Źádnej stres přijel bez údajně zraněných harmonikáře a kytaristy, ale přesto jejich melodická i úderná punková a ska muzika měla říz.  

První hvězdou Pohoda Festu byli Prague Conspiracy. I přes technické problémy s kabelem kytaristy odehráli svůj energický set naplno a hlavně zpěvačky Anety bylo plné pódium. Živelné vystoupení, nesoucí se v rockovém stylu s prvky punku, návštěvníky zaujalo a roztancovalo, takže skupina musela přidávat svůj velký hit Crazy you.  

Mezitím už probíhala exhibice skate a BMX na U rampě, kde své triky předváděli přední jezdci z českých skateparků. A také nabírala na obrátkách druhá, jen několik metrů vzdálená scéna, zaměřená na MC a DJ. Zde návštěvníky svým melodickým reggae zaujal Mr. Roll a především charismatický Dr. Kary. Ten sázel jeden hit za druhým, nechyběla Dingy Ding, Tak už to bal, Pravda zvítězí nebo Ganja. A protože byli fanoušci (škoda, že jich nebylo více) hodní, odměnil je Kary songem Seděla u vody. Skvělý, silný a pozitivní zážitek.  Na hlavní scéně v té době hrál početný band Bags, po němž nastoupil první headliner, Totální nasazení. Nikdo nepochopil, proč zrovna tahle tolik očekávaná kapela musela dorovnávat časový skluz, takže plánovaný hodinový koncert se smrskl na 45 minut. Přesto trojice kolem Sváti Švába, spokojeného učitele biologie, strhla již solidně zaplněné prostranství pod pódiem, kde se od prvního songu Nezapomeneme divoce pogovalo, v zadních řadách pak vesele skákalo. Zazněla řada zásadních hitů typu Nazi-Czech, Slaný, Balkánská, Don Quijote de la Ganja, Činčila, Zloděj z Bagdádu, Australská, Protidavová, Oceloví ptáci nebo Černobílý svět, jako přídavek pak zasvítily Zapomenutý sny.  

Třetí sobotní koncert UDG beze stopy únavy

Ale to už se začalo připravovat UDG, kvůli nimž přišlo asi nejvíc lidí. Pro ústeckou kapelu to byl ten den již třetí koncert, ale únava nikde. Naopak, z muzikantů sálala energie a dobrá nálada, bubeník Jugi ve slušivé růžové noční košilce rozdával polibky (skutečné) slečnám v první řadě a kapela sypala jednu hitovku za druhou. Samozřejmě nechyběl Hvězdář, Ruská raketa, Kurtizána či Modlitba, logicky převažovaly rychlejší skladby s výraznými refrény, ale fanoušci zpívali celé texty. UDG má v Sedlčanech silnou fanouškovskou základnu.

Drsoni se poté odebrali na MC a DJ scénu, kde se netrpělivě dožadovali kontroverzní (to je možná slabé slovo) Sodomy Gomory. Ti na sebe, jak je jejich zvykem, nechali dlouho čekat a dorazili až kolem jedné. Nejprve se zjevil DeSade a po vpádu Řezníka začali songem Pořád jenom hate. Atmosféra houstla, kovové zábrany brzy vzaly za své (přehazovali si je fanoušci s muzikanty), na pódium lítaly první plastové kelímky. Lidé už nebyli jako za Karyho bratříčci a sestřičky, ale zm... nebo v lepším případě sr... Ale i tak řádili jako pominutí a rappeři sázeli jednu horrorcoreovou pecku za druhou, jen namátkou Ta holka v mym sklepě, Kuřák, Byl sem to Já nebo Soudní proces. Hustý, ale všichni si to zlo, temnotu a nasranost náramně užili. Promakané divadlo, ale v noci v lese bych tuhle dvojici potkat nechtěl. O úplný závěr třetího ročníku Sedlčanského Pohoda Festu se pak postaralo electroswingové uskupení Universal Swing Brothers.  

Tak ještě posbírat opilce a rychle domů. Bude na co vzpomínat, tady si opravdu musel vybrat každý. A za rok na Kotlině na viděnou.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení
21.11.

Něžné Ukolébavky zazní poprvé v  koncertním provedení

Sehraná autorská dvojice básník a textař Robin Král a skladatel a basista Jan Lstibůrek společně stvořili hned několik...


IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu
21.11.

IMT Smile rozžhavili listopadovou Prahu

Úterý, 19. listopadu, patřila scéna pražského Fora Karlín oblíbené slovenské kapele, IMT Smile....


Rockový projekt Bohemian Metal Rhapsody zazní v opavském kostele sv. Václava
21.11.

Rockový projekt Bohemian Metal Rhapsody zazní v opavském kostele sv. Václava

Tento ojedinělý projekt doprovází motto „Koncert pro všechny, kteří nemohou být na Vánoce doma" Pro tuto příležitost...


Zimní sezóna ve Spáleném Poříčí odstartovala ostrým koncertem
21.11.

Zimní sezóna ve Spáleném Poříčí odstartovala ostrým koncertem

Spálenopoříčská Sokolovna přivítala v sobotu 16. listopadu 2019 na pódiu kapely z popředí naší rockové scény....


Vzpomínkové turné Cocotte Minute se přehouplo do své druhé poloviny
20.11.

Vzpomínkové turné Cocotte Minute se přehouplo do své druhé poloviny

Z podzimní šňůry Cocotte Minute, při které oslavují a vzpomínají na 15 let starý debut Czeko, už zbývá...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Nedokončené
17.11.

Nedokončené

» Smrž Jiří

Písničkář Jiří Smrž rozhodně nepatří k autorům, kteří by pravidelně rozmazlovali...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru