Totáči, Udg, Dr. Kary a Sodoma Gomora – vrcholy Pohoda Festu

Totální nasazení, Udg, Dr. Kary a Sodoma Gomora – vrcholy Pohoda Festu   Počasí a slabá odpolední návštěva. To byla jediná dvě negativa Sedlčanského Pohoda Festu, který se v sobotu 20. června uskutečnil na slavné Kotlině, kde se svého času jelo i mistrovství světa v motokrosu. Jinak ale převažovaly klady, mezi něž patřilo příjemné prostředí, pohodová atmosféra, vhodně zvolený doprovodný program, občerstvení za solidní ceny a hlavně pestrá a přitom vyvážená dramaturgie na dvou scénách.  

Na té hlavní odstartoval program ve 14 hodin a postupně se představila místní formace Zlomená čtrnáctka, punkrocková úderka Vypuštěné koupaliště a When in Rains, poprocková skupina ze Strakonic. Všechno příjemné kapely, ale komu hrát. Před pódiem postávala slabá desítka návštěvníků, zhruba stejný počet poslouchal od stolů. První větší ohlas u náctiletých dívek vzbudila až bruntálská skupina Donaha, která živě zní trochu tvrději než v klipech na Óčku.  Pankáče zchladila průtrž mračen

Když se dívky chystali nahradit pankáči, těšící se na set formace Žádnej stres, začalo lejt jako z konve. Skupina přesto spustila, ale pod pódium vtrhli jen dva členové Zlomené čtrnáctky a jedna víla v pláštěnce, ostatní podupávali v budově s barem. Naštěstí se počasí brzy umoudřilo, ale na pogo bylo ještě brzy. Źádnej stres přijel bez údajně zraněných harmonikáře a kytaristy, ale přesto jejich melodická i úderná punková a ska muzika měla říz.  

První hvězdou Pohoda Festu byli Prague Conspiracy. I přes technické problémy s kabelem kytaristy odehráli svůj energický set naplno a hlavně zpěvačky Anety bylo plné pódium. Živelné vystoupení, nesoucí se v rockovém stylu s prvky punku, návštěvníky zaujalo a roztancovalo, takže skupina musela přidávat svůj velký hit Crazy you.  

Mezitím už probíhala exhibice skate a BMX na U rampě, kde své triky předváděli přední jezdci z českých skateparků. A také nabírala na obrátkách druhá, jen několik metrů vzdálená scéna, zaměřená na MC a DJ. Zde návštěvníky svým melodickým reggae zaujal Mr. Roll a především charismatický Dr. Kary. Ten sázel jeden hit za druhým, nechyběla Dingy Ding, Tak už to bal, Pravda zvítězí nebo Ganja. A protože byli fanoušci (škoda, že jich nebylo více) hodní, odměnil je Kary songem Seděla u vody. Skvělý, silný a pozitivní zážitek.  Na hlavní scéně v té době hrál početný band Bags, po němž nastoupil první headliner, Totální nasazení. Nikdo nepochopil, proč zrovna tahle tolik očekávaná kapela musela dorovnávat časový skluz, takže plánovaný hodinový koncert se smrskl na 45 minut. Přesto trojice kolem Sváti Švába, spokojeného učitele biologie, strhla již solidně zaplněné prostranství pod pódiem, kde se od prvního songu Nezapomeneme divoce pogovalo, v zadních řadách pak vesele skákalo. Zazněla řada zásadních hitů typu Nazi-Czech, Slaný, Balkánská, Don Quijote de la Ganja, Činčila, Zloděj z Bagdádu, Australská, Protidavová, Oceloví ptáci nebo Černobílý svět, jako přídavek pak zasvítily Zapomenutý sny.  

Třetí sobotní koncert UDG beze stopy únavy

Ale to už se začalo připravovat UDG, kvůli nimž přišlo asi nejvíc lidí. Pro ústeckou kapelu to byl ten den již třetí koncert, ale únava nikde. Naopak, z muzikantů sálala energie a dobrá nálada, bubeník Jugi ve slušivé růžové noční košilce rozdával polibky (skutečné) slečnám v první řadě a kapela sypala jednu hitovku za druhou. Samozřejmě nechyběl Hvězdář, Ruská raketa, Kurtizána či Modlitba, logicky převažovaly rychlejší skladby s výraznými refrény, ale fanoušci zpívali celé texty. UDG má v Sedlčanech silnou fanouškovskou základnu.

Drsoni se poté odebrali na MC a DJ scénu, kde se netrpělivě dožadovali kontroverzní (to je možná slabé slovo) Sodomy Gomory. Ti na sebe, jak je jejich zvykem, nechali dlouho čekat a dorazili až kolem jedné. Nejprve se zjevil DeSade a po vpádu Řezníka začali songem Pořád jenom hate. Atmosféra houstla, kovové zábrany brzy vzaly za své (přehazovali si je fanoušci s muzikanty), na pódium lítaly první plastové kelímky. Lidé už nebyli jako za Karyho bratříčci a sestřičky, ale zm... nebo v lepším případě sr... Ale i tak řádili jako pominutí a rappeři sázeli jednu horrorcoreovou pecku za druhou, jen namátkou Ta holka v mym sklepě, Kuřák, Byl sem to Já nebo Soudní proces. Hustý, ale všichni si to zlo, temnotu a nasranost náramně užili. Promakané divadlo, ale v noci v lese bych tuhle dvojici potkat nechtěl. O úplný závěr třetího ročníku Sedlčanského Pohoda Festu se pak postaralo electroswingové uskupení Universal Swing Brothers.  

Tak ještě posbírat opilce a rychle domů. Bude na co vzpomínat, tady si opravdu musel vybrat každý. A za rok na Kotlině na viděnou.
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020
08.07.

Plektrum v Řesanicích představilo nové album s názvem 2020

Na venkovním parketu uprostřed obce Řesanice vypuklo to pravé hard rockové šílenství. Po roce se sem vrátila skupina...


Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man
07.07.

Duo Larkin Poe natočilo klip ke čtvrtému singlu z aktuální desky Self Made Man

Americké sesterské duo Larkin Poe vydalo před měsícem nové studiové album Self Made Man. Nyní představují...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru