Timudej nabízí na novince jízdu bez hranic

Recenze alba : Ještěně

Album: Ještěně
Interpret: Timudej
Celkový čas: 00:41:33
Vydavatel: vlastní náklad/Supraphon
Rok vydání: 2016
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Na třetí album černošické party invenčních muzikantů Timudej s názvem Ještěně si fanoušci museli počkat dlouhých osm let. Čekání se ale vyplatilo, kapela mezitím vyzrála v jednu z nejoriginálnějších a nejzábavnějších formací na tuzemské hudební scéně. Jedenáct nových písniček je fakt jízda bez hranic.

Členové Timudeje s lehkostí, nadhledem a přirozeností přeskakují z jednoho hudebního stylu na druhý. Až to po prvních posleších vypadá, že to trochu přehánějí a že novinka nedrží příliš při sobě. Ale jen při prvních, opakované odhalují, že se nejedná o žádnou exhibici, ale promyšlenou a propracovanou koncepci, která ukazuje, jak může být hudba krásná i zábavná zároveň. A navíc je při každém dalším poslechu pořád co objevovat. V aranžích, rytmech, slovních spojeních v několika jazycích, melodiích, dynamice...Timudej se s chutí pouští do rocku, swingu, jazzu, taneční hudby, latiny, balkánských rytmů, popu, samby a nevím čeho ještě. Vždy tak dělá s lehkostí, nadhledem, hravostí, humorem a především obrovskou dávkou energie. Ta pramení nejen z převážně temperamentní, roztančené hudby, ale také z nadšení jednotlivých muzikantů. Hrají opravdu s velkým nasazením a zápalem, jejich radost je nepřeslechnutelná. A také přenosná, a tudíž i nakažlivá.

Hlavně první polovina alba je hodně temperamentní, roztančená. Na rozjetou diskotéku s dunivými beaty a výrazným saxofonem nás zve hned úvodní, vygradovaná Rita Mitsouko. Strhující, přesto pestrou balkánskou jízdu nabízí Bašmajstor, milovníky swingu roztančí vtipná a hravá Surikata, v níž se pojí dřevní atmosféra tohoto stylu s moderním elektroswingem. Zklidnění přináší latinou prodchnutá Niké a beaty se dostávají opět ke slovu v songu Pan kratochvílí, dokonalém to propojení popu, rocku a elektroniky.Na diskotéce zůstaneme i s písní Já jsem Dj, kterou ovládá elektronika s prvky hip-hopu, karnevalovou sambu plnou hříchu přináší María. Zbytek desky se pak ubírá v mírně alternativnějších náladách, takže místy ztrácí drive, hitovost, ale nikoli pestrost. Texty pak podtrhují vyznění hudby, dokonale s ní ladí. Jsou plné slovních hříček v mnoha jazycích, originálních obratů a novotvarů, podtrhují emoce prýštící z hudby. Ostatně i název celého alba je vlastně hříčka s několika významy. Ještěně je tedy vydařená taneční deska ve všech významech toho slova.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa
12.12.

Britšti punkeři The Toy Dolls zahrají příští rok v divadle Archa

Agentura 10:15 Entertainment potvrzuje další koncertní lahůdku pro příští rok. Vedle již avizovaných Van der Graaf...


Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží
11.12.

Devátý ročník The Legends Rock Fest opět tradičně Pod Věží

Festival The Legends Rock Fest má své tradiční místo konání v areálu Pod Věží, ale má i tradiční termín....


Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu
11.12.

Jatka Fest 2020 nabídne sport, musery, program pro děti i pestrou hudbu

Ve dnech 26. a 27. června 2020 přivítá město Pacov již devátý ročník oblíbeného hudebního festivalu Jatka Fest. Proběhne...


Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha
11.12.

Do Prahy se příští rok vydají taktéž A-ha

Legendární norská popová skupina A-ha se poprvé v historii představí v Praze. Příští rok, 28. října, vystoupí...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru