Supraphon připravil na podzim pestrý ediční plán

Vydavatelství Supraphon chystá na podzim řadu zajímavých a mnohdy unikátních alb z oblasti populární i klasické hudby a mluveného slova. Ediční plán je velice pestrý a obsahuje vedle nových nahrávek Lucie Bílé, Tomáše Kluse, Kláry Vytiskové, Luboše Pospíšila, Petra Kotvalda či debutu písničkáře Michala Horáka také řadu kompilací sestavených u příležitosti různých jubileí a výročí, kterým dominuje sedmdesátka Jiřího Korna a šedesátiny Divadla Semafor.

Posluchači se také mohou těšit na nová vydání kultovních alb a archivních, často nikdy nevydaných nahrávek, které v podzimním plánu Supraphonu reprezentují zejména: Marta Kubišová, Olympic, Hana Hegerová s Miroslavem Horníčkem a Jan Werich. V oblasti audioknih zaujme například originální hudební pohádka písničkářky Radůzy, novinka Divadla Spejbla a Hurvínka, memoáry Zbygniewa Czendlika, Indiánské pohádky s Bárou Hrzánovounebo nejkrásnější biblické příběhy s Hanou Maciuchovou, Jiřím Dvořákem a dalšími oblíbenými herci. 

Příznivci klasické hudby se mohou těšit na novinky mezinárodně úspěšných souborů Pavel Haas Quartet, Belfiato Quintet, Capella Mariana, ale i renomovaného klavíristy Ivo Kahánka s Bamberskými symfoniky vedenými dirigentem Jakubem Hrůšou. Pozornost vzbuzuje i právě vznikající debutové album vynikajícího mladého tenoristy Petra Nekorance či crossoverové album mezzosopranistky Dagmar Peckové se skladatelem scénické hudby Darkem Králem.

populární hudba

Jiří Korn se chystá oslavit své sedmdesátiny 25. září velkou show v O2 aréně a k této příležitosti mu vyjde výběrové album, které zmapuje všechny jeho největší hity. Naopak novinkovým albem oslaví šedesátiny Petr Kotvald, který zve fanoušky na svůj narozeninový koncert 28. září do Kongresového centra Praha. Archiv divadla Semafor poskytl další klenot, tentokrát v podobě kompletního záznamu společného Recitálu Hany Hegerové a Miroslava Horníčka z roku 1966, který vyjde koncem září v podobě dvojalba. 

Měsíci říjnu bude dominovat jedna z nejočekávanějších domácích nahrávek roku, nové album Lucie Bílé, které zpěvačka natáčí v bratislavském studiu LittleBeat. Jeho producentem je Martin Maxo Šrámek, jenž stál i za předchozí, platinou oceněnou Hanou. Poprvé u Supraphonu vydá své album zpěvačka Klára Vytisková,které po čtyřech letech naváže na její cenami Anděl oceněný debut. V říjnu také potěší své příznivce koncertním záznamem největších hitů Luboš Pospíšil. Po výročním vydání legendárního alba ze šedesátých let Želva skupiny Olympic se v říjnu objeví na CD a vinylu další kultovní album Olympiku z roku 1969 Pták Rosomák. Po padesáti letech to bude poprvé i s mimořádným bonusem v podobě originální vystřihovánky v grafickém provedení J. A. Pacáka. Třicáté výročí sametové revoluce symbolicky přinese do listopadového edičního plánu Supraphonu výběr největších hitů Marty Kubišové, který bude obsahovat i novou verzi hymnické Modlitby pro Martu. Talentovaný, mladý písničkář Michal Horák chystá svůj debut, jenž bude obsahovat i humornou píseň Hej, teto, která v podobě videoklipu dosáhla na YouTube již bez mála půl milionu zhlédnutí. Na podzim se v distribuci Supraphonu objeví i velmi očekávané společné album Tomáše Kluse a Janáčkovy filharmonie Ostrava příhodně nazvané Klusymfonie. Oblíbený písničkář se s filharmoniky vydá na přelomu listopadu a prosince i na stejnojmenné turné. 

Zvláštností podzimní produkce Supraphonu bude crossoverové album operní divy Dagmar Peckové a skladatele scénické hudby Darka Krále, na kterém se propojuje hlas slavné mezzosopranistky se samplovanou, elektronickou hudbou. Někdejší dlouholetí hudební partneři Ondřej Havelka a Pavel Klikar, kteří letos slaví půlkulatiny, se shodli, že přišla pravá chvíle pro vydání kompletu dlouho nedostupných čtyř alb Originálního pražského synkopického orchestru vydaných před rokem 1990 na značkách Panton a Supraphon.mluvené slovo

Edice mluveného slova Supraphonu otevře nový školní rok audioknihou Bible – Nejkrásnější příběhy. Nejznámější biblické příběhy načetli Miroslav Táborský, Simona Postlerová, Jiří Dvořák a Hana Maciuchová. V polovině října vydá písničkářka Radůza nahrávku své hudební pohádky Uhlíř, princ a drak. Spolu s Radůzou si v ní zahráli a zazpívali mladí herci Národního divadla: Anna Fialová, Lucie Polišenská, Radúz Mácha, Igor Orozovič a Jiří Suchý z Tábora. Doprovod písní vznikl použitím celé řady tradičních i netradičních hudebních nástrojů ve spolupráci autorky s multiinstrumentalistou Josefem Štěpánkem.

Děti se také mohou těšit na novou nahrávku Divadla Spejbla a Hurvínka Taťuldo, zhasni!,která rozšíří oblíbené tituly vtipně odhalující dějiny různých předmětů. Po vysavači a žvýkačce přichází na řadu Hurvínkovo veselé dobrodružství se žárovkou. Jméno autora Richarda Bergmana je spojeno hned se dvěma na říjen naplánovanými audioknihami Nový návrat malého prince a Kryštof a myš. Návrat malého prince je volným pokračováním jednoho z nejkrásnějších příběhů světové literatury – Malého prince od Antoina de Saint-Exupéryho, ve kterém uslyšíte Michala Dlouhého, Miroslava Táborského nebo Jana Kanyzu. Novou dětskou knížku o důležitosti přátelství Kryštof a myš skvěle načetl Jiří Lábus
 

klasická hudba

Již na přelomu srpna a září vstoupí Supraphon do nové sezony se dvěma alby klasické hudby – archivní kompilací nahrávek tří stěžejních českých písňových cyklů v podání nezapomenutelného tenoristy Viléma Přibyla a vokální polyfonií renesanční Prahy v dokonalém souznění hlasů ansámblu Cappella Mariana na novince nazvané Praga Rosa Bohemiae. Konec září bude patřit progresivní formaci Belfiato Quintet, která vydá dechové kvintety Antonína Rejchy. Mezinárodní ohlas se rovněž očekává u ambiciózního alba klavíristy Ivo Kahánka, který nahrál klavírní koncerty Antonína Dvořáka a Bohuslava Martinů s Bamberskými symfoniky vedenými ve světě stále úspěšnějším dirigentem Jakubem Hrůšou
 
Velká očekávání provází říjnové vydání nového alba hvězdného Pavel Haas Quartet, který za své předchozí nahrávky získal řadu významných mezinárodních ocenění. Pavel Haas Quartet trpělivě vyčkával a s ještě větší uměleckou vyzrálostí a v dokonalé souhře nahrál vrcholně intenzivní pojetí smyčcových kvartetů Dimitrije Šostakoviče.Czech Ensemble Baroque Orchestra pokračuje v mapování díla barokního skladatele Františka Xavera Richtera. Na konec října naplánované album přinese Richterův koncert pro kladívkový klavír a orchestr. Pozornost rovněž vzbuzuje i právě v těchto dnech ve Dvořákově síni Rudolfina vznikající albový debut mladého tenoristy Petra Nekorance, který potěší posluchače v listopadu.
Foto: Ondřej Kalman, Martin Kubica, Vladimír Šigut, Marco Borggreve


GALERIE

Související obsah:

» Petr Novák nebyl mužem pouze pěti šesti popových hitů   (Karel Souček, 20. 11. 2015)
» Čím nás na podzim potěší Supraphon?   (Karel Souček, 26. 08. 2014)
» Supraphon dává prostřednictvím padesáti hitů nahlédnout do roku 1968   (Karel Souček, 24. 02. 2018)
» Vladimír Mišík si balady na nové album vybral sám   (Karel Souček, 10. 03. 2014)
» Na vzpomínkovém galavečeru bude pokřtěno trojCD Michala Tučného   (Karel Souček, 09. 04. 2015)
» Letokruhy připomenou tvorbu legendárního trampa Wabiho Ryvoly   (Karel Souček, 28. 04. 2015)
» Karel Gott je noční král   (Karel Souček, 03. 06. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii
18.09.

Ofenbach přivezou do Roxy pozitivní energii

Francouzské hudební duo Dorian Lo a César de Rummel, které zná celý taneční svět jako Ofenbach, se vrací...


Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers
18.09.

Podmaněná Lucerna, která patřila Pierce brothers

Úterní večer patřil buskingu. Cestou na koncert jsme mohli několik muzikantů potkat v centru, ale hlavní hvězdy na nás...


Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka
18.09.

Zpěvačka Dáša Zázvůrková pokřtila album MIRÁKL 9 v Klubu Lávka

Ve znamení devítek se nese nové album zpěvačky a herečky Dáši Zázvůrkové s názvem MIRÁKL 9. Devítka...


Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer
17.09.

Festival Rock for People příští rok přiveze Green Day, Fall Out Boy nebo Weezer

Šestadvacátý ročník festivalu Rock for People začíná odhalovat svůj obsah nezvykle brzy. Již dva měsíce po skončení...


Harlej zaplnil makovský parket
17.09.

Harlej zaplnil makovský parket

Poslední venkovní akce v přírodním prostředí makovského areálu měla v pátek 13. září 2019 na programu...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Secret
30.08.

The Secret

» Parsons Alan

Patnáct let od alba A Valid Path přichází britský skladatel, hudebník a producent Alan Parsons s novou,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru