Štefan Margita rozdá vánoční dárky již v září

X Mas je název alba Štefana Margity, které mnozí fanoušci vkusné vánoční hudby najdou 24. prosince pod stromečkem. Deska, obsahující dvanáct písní, mezi kterými jsou i pečlivě zvolené duety s ve světě stále žádanějším basbarytonistou Adamem Plachetkou a sopranistkou Kateřinou Kněžíkovou, vychází u Supraphonu 23. září.

Zatímco Adam Plachetka nazpíval s protagonistou alba ve španělštině píseň El Nacimiento z kantáty Argentinské Vánoce, sólově se na Margitově vánočním albu představuje v hymnickém chvalozpěvu O Holy Night a v písni Mary´s Boy Child. Plachetkova manželka Kateřina Kněžíková pak dostala příležitost zazářit v Mozartově Laudete Dominum a ve dvou duetech se Štefanem Margitou. Jednak v jedné z nejkrásnějších árií, kterou dala světu církevní hudba, v kantiléně plné klidu a míru Panis Angelicus. Podruhé pak v americké písni One God, známé z podání Johnnyho Mathise a Barbry Streisandové. Martin Chodúr napsal k této písni pro Štefana Margitu a Kateřinu Kněžíkovou český text Jeden Bůh, který je zcela věrný originálu.„Tímhle albem jsem si splnil životní sen. Konečně jsem nazpíval nejkrásnější vánoční písně a koledy. Když se do nich zaposloucháte, zjistíte, že jsou spjaty s příběhy plnými lásky a naděje, které potřebujeme nejen o Vánocích," zdůrazňuje Štefan Margita. „Moc bych si přál, aby posluchače okouzlilo nápadité aranžmá nejslavnější vánoční písně všech dob Tichá noc, Schubertova nadpozemsky krásná modlitba Ave Maria, slavná Brahmsova Ukolébavka, středověká koleda portugalského původu Adeste fideles pastores nebo Mascagniho Intermezzo z opery Sedlák kavalír. Mou srdeční záležitostí je pak II. věta Adagio z Aranjuezského koncertu španělského skladatele Joaquina Rodriga, který do vážné hudby prosadil jako sólový nástroj kytaru," dodává pěvec.

Štefana Margitu a jeho hosty v jednotlivých nahrávkách doprovází Symfonický orchestr Symphony Masters řízený dirigentem Adamem Klemensem a Kühnův smíšený sbor se sbormistrem Markem Vorlíčkem. Štefan Margita realizoval své vánoční album X MAS se stejným týmem jako předchozí, již platinovou deskou oceněné album Melancholie, tedy s producenty Janem Adamem a Danem Hádlem, o arnažmá se pak s Hádlem postaral David Solař.
Foto: Petr Kurecka
GALERIE

Související obsah:

» Margita si na novinku přizval slavné hosty   (Karel Souček, 24. 06. 2013)
» Oslavy narozenin Štefana Margity musejí počkat   (Karel Souček, 31. 07. 2016)
» Štefanu Margitovi sluší i lehčí žánry   (Karel Souček, 03. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková
29.10.

Českou hudební scénu na WOMEXu reprezentovala Bára Zmeková

V neděli skončil 26. ročník největšího hudebního veletrhu world-music WOMEX (Worldwide Music Expo), na který se hlásí tisícovky...


Kapela February vydává singl Oust
29.10.

Kapela February vydává singl Oust

Ostravská čtveřice February vydává nový singl Oust. Kapela, která v posledních letech zaznamenala na české alternativní...


Yungblud se příští rok vrátí do Prahy
29.10.

Yungblud se příští rok vrátí do Prahy

Britský zpěvák, skladatel a multiinstrumentalista Yungblud se přesně po dvou letech od beznadějně vyprodaného...


Dva singly ohlašují nové album brněnských Květů
30.10.

Dva singly ohlašují nové album brněnských Květů

Hned dva singly z nové, v pořadí deváté desky nazvané Květy Květy zveřejnila brněnská rocková...


4 Tenoři chystají na 1. listopad online koncert
30.10.

4 Tenoři chystají na 1. listopad online koncert

Jediný listopadový koncert chystá na neděli 1. listopadu od 19 hodin úspěšná vokální formace 4 Tenoři. Uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Whoosh!
28.10.

Whoosh!

» Deep Purple

Whoosh! je název jedenadvacátého studiového alba anglické...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru