Soupiska festivalu Brutal Assault 2019 se plní

Jeden z nejlepších a nejznámějších metalových festivalů v Evropě, tuzemský Brutal Assault, už pilně tvoří program na 24. ročník pro rok 2019. Tradičně se příznivci mohou těšit na zdravý mix death metalu, black metalu, metalcoru a celou řadu alternativních a avantgardních stylů. Pojďme si představit kapely, které zatím figurují na soupisce festivalu.

První kapelu není třeba dlouze představovat: na Brutal Assault se po letech vracejí řečtí blackmetaloví matadoři Rotting Christ, aby rozvibrovali pevnostní zdi satanistickými chvalozpěvy In Domine Sathana a dalšími!

Wolfbrigade musí potěšit každého, komu bije srdce v rytmu disbeatu. Léty prověřená crustová kanonáda ze Švédska se vrací do pevnosti po třech letech a rovnou s novým nábojnicovým pásem s názvem „Run With The Hunted" (2017). Jejich krajané Raised Fist pro změnu zahrnou první řady pod pódiem svou vysoce třaskavou směsí hardcoru a metalu v duchu Sick of it All.


Saor a Heilung, dvě kapely a dva různé pohledy na prolnutí folku a metalu. Zatímco zádumčivý Skot Andy Marshall tvoří pod názvem Saor výpravné a zádumčivé hudební kulisy pro osamělé toulky zamlženou, deštivou a zvlněnou krajinou skotské vysočiny, dánsko-norsko-německé uskupení Heilung dává středověkému folku moderní experimentální háv.

Britská úderka Unfathomable Ruination se jako čepel skalpelu zaryla do srdcí všech fanoušků maniakálního brutálního death metalu už svou prvotinou „Misshapen Congenital Entrophy". V pevnosti vám ukážou, kam až lze v krvavých představách hudebního extrému zajít. V extrému se nenechají zahanbit čeští psychotiští příznivci blastbeatu Perfecitizen.

Dalšími jsou němečtí thrash metaloví velikáni Destruction, kteří pod salvou svých ostrých riffů přikovají nejednoho účastníka ke zdím Josefovské pevnosti. Nemusíme snad nikomu připomínat, že kapela je momentálně ve vrcholné formě a válcuje pódia jako nikdy dřív!


U thrashe, nicméně více houpavého, zůstaneme s neméně známými Ektomorf, kteří přijedou představit svojí novou desku „Fury" (2018). O další groove parádu se postarají miláčci davu Jinjer, s charismatickou Tatianou Shmailyuk za mikrofonem, která potěší nejedno ucho, ale také oko. Ti přijedou prezentovat svojí novotinu „Cloud Factory" (2018).

Chlad a chmur k nám přivážejí dvě kapely, jak jinak, než z Finska. Konkrétně se jedná o funeral doom metalové Shape of Despair, které jsme mohli na festivalu naposled spatřit před šesti lety a nyní se k nám vrací s fenomenálním albem „Monotony Fields" (2015), ale i s novými kusy. O další zahalení do temna se budeme dělit s jejich krajany z Counting Hours a jejich depresivním a ponurým rockem.


A nyní zaplesá srdce všem fanouškům death metalu! Máme tu totiž trio skvělých kapel drtící tento styl, přes to každá z nich ho ovládá svým osobitým způsobem. Brazilské Krisium netřeba představovat! Není snad nic valivějšího než jejich hrnoucí se horkokrevný death. Tato kapela dozajista ukazuje, že brazilský metal není jen o Sepultuře a Soulfly. O old-schoolovější stránku věci, se opřeme spolu s americkými Jungle Rot a jejich letošní stejnojmennou novinku. To Cytotoxin pro změnu přijedou s divokou show, zanechávajíc i otrlé v úžasu. Ačkoliv to tak nevypadá, kapela je z Německa, i přes to, že svůj žánr popisuje jako černobylský death metal.

Zásadní kapelou tentokrát hardcoru jsou legendární Agnostic Front – pravý NY HC v nejryzejší podobě! Ti právě křižují svět v rámci svého turné k pětatřicátému výročí, k němuž vychází i autobiografie Rogera Mireta. Těšit se tedy můžeme na speciální show i v Josefovské pevnosti!

Thrash metal ve své specifické podobě představí Tankard. Opilecké hymny zazní z jejich nejnovějšího počinu „Hymns for the Drunk" (2018), kterým budou sekundovat hity z jejich více jak třicetileté kariéry.


Od mosherů pro moshery – přímý, naštvaný a neurvalý hardcore s příměsí britského spratkovství – přesně to očekávejte od Higher Power z Leedsu. O trochu emotivnější stránku anglické hudby se budeme dělit s těmi nejpovolanějšími, kapelou, která s každým novým albem stále, i po letech, překvapuje. Řeč je samozřejmě o legendárních Anathema! S úspěšným albem „The Optimist" (2017) nás přijedou pohladit po duši a zároveň přesvědčit o své neutuchající slávě a zavzpomínat na své doom metalové období.

Kapel inspirovaných Anathemou je samozřejmě spoustu, ale jen málokterá má tak znatelný podpis, jako Oceans of Slumber. Texaští temní progresivci s nezaměnitelným hlasem Cammie Gilbert budou potěchou nejen pro milovníky zasněných tónů a emotivních melodií. U temnějších tónů ještě zůstaneme a přesuneme se do Běloruska za death/doom metalovým sextetem Woe Unto Me, kteří nám přijedou představit svůj rok starý počin „Among The Lightened Skies The Voidness Flashed" (2017).


Od potemnělých a zasněných tónů se pojďme přesunout na trochu dravější vlnu. Další kapelou do soupisky jsou legendární new yorští death metalisté Immolation! Jejich nejnovější počin „Atonement" (2017) je jasným důkazem stálé nadvlády death metalových velikánů. V zásadě stejně důležité jméno na rozšířené soupisce jsou švédští Hypocrisy. Ti se konečně po několikaletém spánku probírají aby znovu zdecimovali světová pódia a Brutal Assault nesmí chybět!

Posledním jménem pro toto oznamování budiž metalový projekt z Finska – Vargrav. Tajemnou mlhou zahalený projekt budiž potěchou pro všechny fanoušky black metalu.

Mezi potvrzenými kapelami pro Brutal Assault 2019 jsou už také švédská extrémní metalová legenda Meshuggah, thrash metaloví Testament, grindoví Anaal Nathrakh, Napalm Death a Gutalax nebo alternativci A Pale Horse Named Death.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Pohoda zverejnil ďalšie meno!
26.03.

Festival Pohoda zverejnil ďalšie meno!

Festival Pohoda, ktorý sa koná 11. - 13. 7. 2019 na Letisku v Trenčíne, zverejnil ďalšie meno, ktoré sa objaví...


Kráľ fusion - Billy Cobham dobyl Brno.  A čo ďalšie je nové na JazzFestBrno?
25.03.

Kráľ fusion - Billy Cobham dobyl Brno. A čo ďalšie je nové na JazzFestBrno?

V stredu, 20. 3. 2019, v Sono Centre sa diali veľké veci. Začiatok večera otvoril český saxofonista Ondřej...


Roztančení Years & Years posilují program Colours of Ostrava
24.03.

Roztančení Years & Years posilují program Colours of Ostrava

Energické taneční elektropopové trio Years & Years doplňuje sestavu hlavních hvězd letošního ročníku...


Pražské Rock Café přivítá Kultur Shock a Saturday´s Heroes
24.03.

Pražské Rock Café přivítá Kultur Shock a Saturday´s Heroes

Dva velké koncerty zahraničních kapel připravilo na duben pražské Rock Café. 3. dubna zde vystoupí americká...


Rapper Brother Ali už ve středu ve Futuru
22.03.

Rapper Brother Ali už ve středu ve Futuru

27. března přijíždí do Futurum Music Baru na svůj první klubový koncert v zemi mikrofon champion: Brother Ali. Výrazný...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ticho nad pekáčem
19.03.

Ticho nad pekáčem

» Trautenberk

Nepočítáme-li EP Tady je Trautenberkovo, pak Ticho nad pekáčem je třetím albem klatovské...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru