Slza nahrála úvodní píseň k seriálu Přístav a chystá nové album

Jsou teprve na začátku a je až s podivem, jak rychle se aklimatizovali na pódiích a dokázali emoce přenést do live vystoupení. Již nyní se mohou pochlubit předskakováním švédským Roxette nebo koncertem na prvním ročníku Utubering (přes 20 tisíc návštěvníků, kde se předvedli v roli headlinera.

Desítky koncertů po celé ČR již mají za sebou a zájem o jejich živé vystoupení roste každým dnem. Ještě to není ani rok, co se v českém éteru objevilo jméno skupiny SLZA. Jejich debut Lhůta záruční se záhy stal nejhranější domácí skladbou a patří k nejvyhledávanějším českým videím na YouTube – více než 6,5 miliónů shlédnutí. Jejich druhý singl Celi­bát jen podtrhl hitový potenciál této výjimečné popové formace. Následovala vítězství v Hudebních cenách Evropy 2 nebo Žebřík.

Singl Katarze, za jehož textem opět stojí dvorní textař skupiny Ondřej Ládek, nezapře chytlavý refrén ani hitový potenciál.

Katarze je o snaze napravit nefungující vztah, přestože víme, jak malá je pravděpodobnost, že se vše vrátí do starých kolejí. Může jít o vztah k životu jako takovému, který se pokoušejí napravit hrdinové seriálu, kteří utíkají z rušného velkoměsta a hledají nové útočiště v přístavu," vysvětluje Lukáš, který je spolu s producentem Slzy Daliborem Cidlinským jr. autorem hudby. Již brzy kluci představí k singlu také videoklip, který by měl být předzvěstí jejich připravovaného debutového alba, jež vyjde letos na podzim. A pokud vše půjde jak má, tak o hity na jejich prvním CD rozhodně nouze nebude.

Talentu a citu pro silnou píseň charizmatické dvojice Petr Lexa (zpěv) a Lukáš Bundil (kytara) si všimli také tvůrci nového seriálu Přístav, který vyplouvá na obrazovky TV Prima již tuto středu 26. 8., a oslovili je na spolupráci na průvodní píseň k seriálu. „Moc nás těší, že si autoři seriálu vybrali jako průvodní píseň Katarzi a my ji tak budeme slýchávat několikrát týdně v TV. Přejeme Přístavu, ať má šťastný vítr v plachtách!" doplňuje zpěvák Petr Lexa.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert
25.05.

Kapela Kryštof nabídne místo festivalů vánoční koncert

Dva roky čekali fanoušci kapely kolem Richarda Krajča na čtvrtý ročník série festivalů Kryštof Kemp, který...


První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna
25.05.

První znovu potvrzená jména Colours of Ostrava 2021: Martin Garrix, Fatoumata Diawara, Wardruna

Mezinárodní hudební festival Colours of Ostrava, jehož 19. ročník musel být z důvodu koronavirových opatření přesunut...


Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou
24.05.

Před deseti lety odešel Petr Muk, jeho sny však zůstanou

Dnes, tedy v neděli 24. května, uplyne smutných deset let od tragické smrti předního českého zpěváka...


Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap
23.05.

Cermaque vyměnil folkový zpěv za alternativní rap

Včera, 22. května, vydali Indies ambiciózní album písničkáře Cermaque. Nese název Lament a podílely se na něm tři desítky...


Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména
23.05.

Festival Pohoda 2021 hlásí další potvrzená jména

Dalšími znovu-potvrzenými jmény slovenského festivalu Pohoda 2021 jsou Thom Yorke, Glass Animals, Jenny Hval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hotspot
23.05.

Hotspot

» Pet Shop Boys

Legendární britská skupina Pet Shop Boys vydala v lednu 2020 svoji již...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru