Sametový hlas opět zazněl v ČR

Irský písničkář J Eoin se do ČR vrací pravidelně již několik let a místní publikum si již zvyklo, že ho na koncertech doprovází kontrabasista Petr Tichý a kytarista Vojtěch Jindra, oba známí z působení v kapele Bran. Petra Tichého mohou diváci vidět v různých jazzových seskupeních i jiných projektech, Vojtěch Jindra hraje kromě kapely Bran také s houslistkou Jitkou Malczyk či ve skupině Lua. Koncert v brněnském klubu Stará pekárna byl součástí českého turné a určitým lákadlem tentokrát bylo nové CD Sunshowers, které J Eoin vydal v březnu letošního roku. Minimalistický koncept alba (pouze kytara a zpěv) jen podtrhuje muzikantské mistrovství interpreta. J Eoin se zde prezentuje nejen jako vynikající kytarista, ale také jako zpěvák s nezaměnitelným sametovým hlasem. Hlasem, který hladí po duši. Návštěvníci brněnského koncertu měli možnost všechno zmíněné zažít naživo. Bohužel přišli o možnost si nové CD odnést domů, protože zůstalo spolu s několika ostatními věcmi v Praze. J Eoin několikrát rozesmál přítomné konstatováním, že když nic jiného, tak si lidi budou z koncertu budou pamatovat, že to byl " ten, co zapomněl cd v Praze, když měl koncert v Brně."
Charismatický umělec, jehož přátelská povaha si okamžitě získá každého, kdo ho aspoň jednou zažije naživo, zahrál během večera skladby ze všech dosud vydaných alb. Zazněly skladby o stesku po domově (Exiles) či životě v londýnském squatu (Hungry hill). Pozorné publikum vnímalo každé slovo textu, přemýšlelo o myšlenkách zmíněných v písních. Došlo i na vážnější témata, J Eoin jednu z písní věnoval památce svého otce (Claws), jiná, ještě emotivnější, vznikla jako reakce na situaci po teroristických útocích v Norsku v roce 2011 (Corners in the rain).  J Eoin často v této zemi koncertuje a má k ní blízký vztah. Údělem umělce je reagovat na okolní dění a někdy k tomu bohužel patří i tyhle tragické situace. Ale můžeme říct, že ironií osudu z těch nejhorších událostí vznikají ta nejkrásnější umělecká díla.
Večer uplynul až příliš rychle. Když jako interpret zažijete souznění s publikem, jaké se poštěstilo v tomto případě, co si přát víc? Snad jen, aby takových bylo víc. A v tomhle konkrétním případě? Aby to netrvalo až příliš dlouho, než se sympatický J Eoin opět vrátí.

Související obsah:

» Londýnská rozlučka charismatického Ira   (Jana Vondrušová, 24. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Galén myslí na milovníky knih i hudebních nosičů
12.12.

Galén myslí na milovníky knih i hudebních nosičů

Edice Olivovníky nakladatelství Galén pravidelně zásobuje hudební fanoušky nejen archivními, ale i novými nahrávkami...


David Stypka a Debbi společně zakončili úspěšný rok 2018
12.12.

David Stypka a Debbi společně zakončili úspěšný rok 2018

David Stypka a Debbi společně vystoupili 10. prosince v pražském Paláci Akropolis. Oba současní držitelé...


Lucie vyráží za fanoušky do regionů s novým albem EvoLucie
12.12.

Lucie vyráží za fanoušky do regionů s novým albem EvoLucie

Po osmi vyprodaných hokejových stadionech se skupina Lucie rozhodla vyrazit na turné po menších halách....


Cocotte Minute chystají vánoční mejdan se křtem EP Veď mě!
12.12.

Cocotte Minute chystají vánoční mejdan se křtem EP Veď mě!

Cocotte Minute se momentálně vyskytují na turné Veď mě! 2018, jehož většina je k jejich radosti vyprodaná. Teď...


Martin Tvrdý a David Pomahač odhalují písně z nové desky
12.12.

Martin Tvrdý a David Pomahač odhalují písně z nové desky

Duo Tvrdý/Pomahač představuje první tři písně z připravované konceptuální desky s názvem Bez konce. Na pódiu...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru