Sametový hlas opět zazněl v ČR

Irský písničkář J Eoin se do ČR vrací pravidelně již několik let a místní publikum si již zvyklo, že ho na koncertech doprovází kontrabasista Petr Tichý a kytarista Vojtěch Jindra, oba známí z působení v kapele Bran. Petra Tichého mohou diváci vidět v různých jazzových seskupeních i jiných projektech, Vojtěch Jindra hraje kromě kapely Bran také s houslistkou Jitkou Malczyk či ve skupině Lua. Koncert v brněnském klubu Stará pekárna byl součástí českého turné a určitým lákadlem tentokrát bylo nové CD Sunshowers, které J Eoin vydal v březnu letošního roku. Minimalistický koncept alba (pouze kytara a zpěv) jen podtrhuje muzikantské mistrovství interpreta. J Eoin se zde prezentuje nejen jako vynikající kytarista, ale také jako zpěvák s nezaměnitelným sametovým hlasem. Hlasem, který hladí po duši. Návštěvníci brněnského koncertu měli možnost všechno zmíněné zažít naživo. Bohužel přišli o možnost si nové CD odnést domů, protože zůstalo spolu s několika ostatními věcmi v Praze. J Eoin několikrát rozesmál přítomné konstatováním, že když nic jiného, tak si lidi budou z koncertu budou pamatovat, že to byl " ten, co zapomněl cd v Praze, když měl koncert v Brně."
Charismatický umělec, jehož přátelská povaha si okamžitě získá každého, kdo ho aspoň jednou zažije naživo, zahrál během večera skladby ze všech dosud vydaných alb. Zazněly skladby o stesku po domově (Exiles) či životě v londýnském squatu (Hungry hill). Pozorné publikum vnímalo každé slovo textu, přemýšlelo o myšlenkách zmíněných v písních. Došlo i na vážnější témata, J Eoin jednu z písní věnoval památce svého otce (Claws), jiná, ještě emotivnější, vznikla jako reakce na situaci po teroristických útocích v Norsku v roce 2011 (Corners in the rain).  J Eoin často v této zemi koncertuje a má k ní blízký vztah. Údělem umělce je reagovat na okolní dění a někdy k tomu bohužel patří i tyhle tragické situace. Ale můžeme říct, že ironií osudu z těch nejhorších událostí vznikají ta nejkrásnější umělecká díla.
Večer uplynul až příliš rychle. Když jako interpret zažijete souznění s publikem, jaké se poštěstilo v tomto případě, co si přát víc? Snad jen, aby takových bylo víc. A v tomhle konkrétním případě? Aby to netrvalo až příliš dlouho, než se sympatický J Eoin opět vrátí.

Související obsah:

» Londýnská rozlučka charismatického Ira   (Jana Vondrušová, 24. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pětadvacátý ročník Rock for People klepe na dveře
26.06.

Pětadvacátý ročník Rock for People klepe na dveře

Přesně za týden, tedy 3. července 2019, odstartuje v Hradci Králové Večírkem pro nedočkavé jeden z nejstarších...


Nebeská kapela 4. díl: Country
26.06.

Nebeská kapela 4. díl: Country

Žijeme v době, kdy máme na výběr stovky různých žánrů a tisíce různých skupin a interpretů....


Spojení Čechomoru s Voxelem přináší krásnou píseň Kámen a kříž
26.06.

Spojení Čechomoru s Voxelem přináší krásnou píseň Kámen a kříž

Kámen a kříž je název písničky, která vznikla ze spolupráce skupiny Čechomor s písničkářem Voxelem a jeho kapelou....


Další ročník Sázavafestu se blíží
25.06.

Další ročník Sázavafestu se blíží

Další ročník oblíbeného multikulturního festivalu Sázavafest se blíží. V příjemném prostředí zámeckého...


Jelen zpracoval po svém písně Michala Tučného
25.06.

Jelen zpracoval po svém písně Michala Tučného

Půlnoční vlak Michala Tučného je název nového alba populární kapely Jelen. „Je to víc než deska coververzí....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Pošli to tam
26.06.

Pošli to tam

» Pavlíček Michal

Kytarista Michal Pavlíček vydává studiové album Pošli...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru