Sametový hlas opět zazněl v ČR

Irský písničkář J Eoin se do ČR vrací pravidelně již několik let a místní publikum si již zvyklo, že ho na koncertech doprovází kontrabasista Petr Tichý a kytarista Vojtěch Jindra, oba známí z působení v kapele Bran. Petra Tichého mohou diváci vidět v různých jazzových seskupeních i jiných projektech, Vojtěch Jindra hraje kromě kapely Bran také s houslistkou Jitkou Malczyk či ve skupině Lua. Koncert v brněnském klubu Stará pekárna byl součástí českého turné a určitým lákadlem tentokrát bylo nové CD Sunshowers, které J Eoin vydal v březnu letošního roku. Minimalistický koncept alba (pouze kytara a zpěv) jen podtrhuje muzikantské mistrovství interpreta. J Eoin se zde prezentuje nejen jako vynikající kytarista, ale také jako zpěvák s nezaměnitelným sametovým hlasem. Hlasem, který hladí po duši. Návštěvníci brněnského koncertu měli možnost všechno zmíněné zažít naživo. Bohužel přišli o možnost si nové CD odnést domů, protože zůstalo spolu s několika ostatními věcmi v Praze. J Eoin několikrát rozesmál přítomné konstatováním, že když nic jiného, tak si lidi budou z koncertu budou pamatovat, že to byl " ten, co zapomněl cd v Praze, když měl koncert v Brně."
Charismatický umělec, jehož přátelská povaha si okamžitě získá každého, kdo ho aspoň jednou zažije naživo, zahrál během večera skladby ze všech dosud vydaných alb. Zazněly skladby o stesku po domově (Exiles) či životě v londýnském squatu (Hungry hill). Pozorné publikum vnímalo každé slovo textu, přemýšlelo o myšlenkách zmíněných v písních. Došlo i na vážnější témata, J Eoin jednu z písní věnoval památce svého otce (Claws), jiná, ještě emotivnější, vznikla jako reakce na situaci po teroristických útocích v Norsku v roce 2011 (Corners in the rain).  J Eoin často v této zemi koncertuje a má k ní blízký vztah. Údělem umělce je reagovat na okolní dění a někdy k tomu bohužel patří i tyhle tragické situace. Ale můžeme říct, že ironií osudu z těch nejhorších událostí vznikají ta nejkrásnější umělecká díla.
Večer uplynul až příliš rychle. Když jako interpret zažijete souznění s publikem, jaké se poštěstilo v tomto případě, co si přát víc? Snad jen, aby takových bylo víc. A v tomhle konkrétním případě? Aby to netrvalo až příliš dlouho, než se sympatický J Eoin opět vrátí.

Související obsah:

» Londýnská rozlučka charismatického Ira   (Jana Vondrušová, 24. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
20 let na hudební scéně oslaví kapela UDG jarním turné
18.10.

20 let na hudební scéně oslaví kapela UDG jarním turné

Oslava dvacetin vyvrcholí na jaře křtem alba ve Fóru Karlín. Kulaté výročí svého vzniku chce parta muzikantů...


,,I hatery si musíte zasloužit," říká zpěvák Support Lesbiens Marco
18.10.

,,I hatery si musíte zasloužit," říká zpěvák Support Lesbiens Marco

Populární skupina Support Lesbiens je na české hudební scéně již od roku 1992. Za tu dobu přišlo několik...


Blues Alive zahájí 15. listopadu kromě Joan Osborne a Any Popovic i oslava narozenin Luboše Andršta
18.10.

Blues Alive zahájí 15. listopadu kromě Joan Osborne a Any Popovic i oslava narozenin Luboše Andršta

Kdo by se rád podíval na některý z hlavních koncertů mezinárodního hudebního festivalu Blues Alive 2018 v Šumperku,...


Mandrage vyrazili za fanoušky do míst, kam se tak často nedostanou
17.10.

Mandrage vyrazili za fanoušky do míst, kam se tak často nedostanou

Na začátku října vyrazila populární kapela Mandrage na podzimní turné. Jejich první koncert v Boskovicích byl naprosto...


„Na koncert do Fora Karlín přijedu závodním autem,“ těší se Olga Lounová
17.10.

„Na koncert do Fora Karlín přijedu závodním autem,“ těší se Olga Lounová

Zpěvačka a skladatelka Olga Lounová připravila na pátek 19. října své zatím největší koncertní vystoupení....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Já nemám strach
16.10.

Já nemám strach

» Zagorová Hana

Zpěvačka Hana Zagorová vydala 21. září 2018 nové album, které...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru