Sametový hlas opět zazněl v ČR

Irský písničkář J Eoin se do ČR vrací pravidelně již několik let a místní publikum si již zvyklo, že ho na koncertech doprovází kontrabasista Petr Tichý a kytarista Vojtěch Jindra, oba známí z působení v kapele Bran. Petra Tichého mohou diváci vidět v různých jazzových seskupeních i jiných projektech, Vojtěch Jindra hraje kromě kapely Bran také s houslistkou Jitkou Malczyk či ve skupině Lua. Koncert v brněnském klubu Stará pekárna byl součástí českého turné a určitým lákadlem tentokrát bylo nové CD Sunshowers, které J Eoin vydal v březnu letošního roku. Minimalistický koncept alba (pouze kytara a zpěv) jen podtrhuje muzikantské mistrovství interpreta. J Eoin se zde prezentuje nejen jako vynikající kytarista, ale také jako zpěvák s nezaměnitelným sametovým hlasem. Hlasem, který hladí po duši. Návštěvníci brněnského koncertu měli možnost všechno zmíněné zažít naživo. Bohužel přišli o možnost si nové CD odnést domů, protože zůstalo spolu s několika ostatními věcmi v Praze. J Eoin několikrát rozesmál přítomné konstatováním, že když nic jiného, tak si lidi budou z koncertu budou pamatovat, že to byl " ten, co zapomněl cd v Praze, když měl koncert v Brně."
Charismatický umělec, jehož přátelská povaha si okamžitě získá každého, kdo ho aspoň jednou zažije naživo, zahrál během večera skladby ze všech dosud vydaných alb. Zazněly skladby o stesku po domově (Exiles) či životě v londýnském squatu (Hungry hill). Pozorné publikum vnímalo každé slovo textu, přemýšlelo o myšlenkách zmíněných v písních. Došlo i na vážnější témata, J Eoin jednu z písní věnoval památce svého otce (Claws), jiná, ještě emotivnější, vznikla jako reakce na situaci po teroristických útocích v Norsku v roce 2011 (Corners in the rain).  J Eoin často v této zemi koncertuje a má k ní blízký vztah. Údělem umělce je reagovat na okolní dění a někdy k tomu bohužel patří i tyhle tragické situace. Ale můžeme říct, že ironií osudu z těch nejhorších událostí vznikají ta nejkrásnější umělecká díla.
Večer uplynul až příliš rychle. Když jako interpret zažijete souznění s publikem, jaké se poštěstilo v tomto případě, co si přát víc? Snad jen, aby takových bylo víc. A v tomhle konkrétním případě? Aby to netrvalo až příliš dlouho, než se sympatický J Eoin opět vrátí.

Související obsah:

» Londýnská rozlučka charismatického Ira   (Jana Vondrušová, 24. 11. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Festival Rockové léto Červenka 2019
22.02.

Festival Rockové léto Červenka 2019

V sobotu 20. července se můžeme tradičně setkat na festivalu v obci Červenka u Litovle Pozvání bez nároku na honorář...


Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy
22.02.

Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy

Včera oslavil zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych pětasedmdesáté narozeniny a dnes vychází reedice legendárního alba Nikola...


Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku
21.02.

Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku

Moldavská metalcorová skupina Infected Rain na svátek svatého Valentýna zveřejnila zajímavou novinku. Kromě nového...


Zabelov Group si na křest debutu přizvali zajímavé hosty
21.02.

Zabelov Group si na křest debutu přizvali zajímavé hosty

Eg je název debutového alba česko-běloruského dua Zabelov Group, které vyšlo loni v říjnu. Poté...


Koncerty, které chytají za srdce. Tak popisují fanoušci právě probíhající tour skupiny No Name
21.02.

Koncerty, které chytají za srdce. Tak popisují fanoušci právě probíhající tour skupiny No Name

Dermacol NO NAME Acoustic Tour 2019 je název aktuálního akustického turné slovenské kapely No Name, kterou...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Excellent Mistake
22.02.

Excellent Mistake

» Gaia Mesiah

Skupina Gaia Mesiah vydává po dvanácti letech nové album Excellent Mistake....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru