Říjen se překlápí na listopad, tak je čas na Zvíře jménem podzim!

Zvíře jménem podzim čekalo na pochmuřelé počasí než se opět dostalo ze své nory. Čekání se však vyplatilo a rozhodně bylo co sledovat. Na závěr letošního října byly naplánované tři další koncerty, na kterých se ohíží za loňským debutem, jež na sebe ihned strhl vlnu pozornosti. Den po pražském koncertu v Paláci Akropolis se celý ansámbl přesunul do Brna.

Jako první se o půl deváté na pódium vrhla Marie Puttnerová ve dvojici s Vlastimilem Trllem. Šlo o jakési předskakování sama sobě, jelikož Marie je taktéž součástí „Zvířete". Pro úvod si připravila jemné melodie ve spojení kytary a kontrabasu, což působilo velmi něžně a ukolébávalo diváky před příchodem hlavního programu. Zaznělo sedm zcela různých písní, z nichž tři v angličtině, včetně coveru Björk. Zpěvačka, známá například i ze seskupení Jablkoň, se momentálně podílí na zhudebnění básní Jana Zahradníčka k výročí 100 let republiky, a tento svůj set využila k vyzkoušení skladeb naživo. Zazněl Pozdrav a později i Píseň o domově. Půlhodinka s naprosto bezchybným vokálem zpěvačky z Židlochovic utekla jako voda, celý set zakončila lidová Ukolébavka.Chvíli po půl desáté se na pódiu již začali scházet jednotlivé prvky obrovského uskupení. V posledních letech slýcháme různě po světě pojem "superskupina". Pokud bychom ho chtěli aplikovat i na tuzemské scéně, nemůže být vhodnější volba než Zvíře jménem podzim. Špičkový výběr z české alternativní scény se poprvé sešel během loňského roku, z čehož vzniklo nezapomenutelné debutové album. Brněnský koncert se konal v menším klubu Kabinet MÚZ, poskytujícím prostorově omezenější pódium, bylo tak zajímavé sledovat jak se na relativně malé pódium poskládá hned dvanáct členů.

Ještě před nástupem se sálem začaly pohybovat animace, jež na základě kreseb od samotného Jakuba Königa vytvořila Linda Arbanová. Samotné projekce byly důležitou složkou celého večera, když ještě více umocňovali podzimní atmosféru vystoupení. Během večera zazněla celá koncepční deska. Hned úvodní intro nahánělo husí kůži. Poté, co se rozběhl celý „orchestr", nebylo již cesty ven z úžasného souznění všech jednotlivých členů. Není jednoduché takto ukočírovat všechny kytary, klávesy, bicí, trumpetu, saxofon, housle či violoncello.

Set byl prolitý emocemi, výborné pěvecké výkony střídaly ty instrumentální. A hlavně bylo krásné pozorovat jednotlivé členy, jak si společné vystoupení užívají. Stejně jako se v úvodní novince Září všichni pomaličku shromažďovali na pódiu, v písni Satelity z něj naopak po jednom odcházely, až zůstalo jen u vokálů Marie Putnerové a Veru Linhartové. Tím úžasný večer nekončil. Kromě novinek Září a Vlčí srdce se dostalo i na přídavek Mikrodramata, což je skladba, která se na debutovou desku nevešla.Následně došlo k rozloučení i s velkými nápisy děkujeme. Nicméně, Jakub König měl opět v záloze ještě jedno příjemné překvapení, kterým celý koncert zakončil. Další z novinek Nejsi sám byla zahraná intimně a doslova „unplugged" jen na kytaru a bez mikrofonu. Během slok se ostatní členové rozestoupili mezi diváky a v refrénu Königa ujistili, že v tom není sám. Zvíře jménem podzim se schází velmi ztěžka. Přeci jenom dát dohromady dvanáct lidí, kteří mimo to hrají v dalších kapelách je složité. Vždy však jde o jedinečný zážitek a nejinak tomu bylo i v sobotní deštivou noc v Brně.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent
16.04.

Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent

Hned dva koncerty si pro své české fanoušky připravil americký zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin....


Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let
16.04.

Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let

V pátek 19. dubna vychází na CD a barevném vinylu nové eponymní album kapely Hudba Praha & Michal Ambrož....


Festival United Islands odhaluje první jména
15.04.

Festival United Islands odhaluje první jména

1. června se ulice pražského Karlína promění v hlavní kulturní centrum Prahy. Stane se tak v rámci 16. ročníku...


Písničkář William Fitzsimmons v květnu zasáhne MeetFactory
15.04.

Písničkář William Fitzsimmons v květnu zasáhne MeetFactory

William Fitzsimmons uvádí srdceryvný příběh, který je výsostně intimní, a přece není nelehké se na něj naladit....


Klip na singl Barvy natočil pro Martu Jandovou Václav Noid Bárta
15.04.

Klip na singl Barvy natočil pro Martu Jandovou Václav Noid Bárta

Zpěvák Václav Noid Bárta natočil Martě Jandové videoklip k singlu Barvy, což je titulní skladba jejího stejnojmenného sólového alba....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dirty Computer
30.03.

Dirty Computer

» Monáe Janelle

Od posledního alba Electric Lady se zpěvačka Janelle Monáe na více než...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru