Říjen se překlápí na listopad, tak je čas na Zvíře jménem podzim!

Zvíře jménem podzim čekalo na pochmuřelé počasí než se opět dostalo ze své nory. Čekání se však vyplatilo a rozhodně bylo co sledovat. Na závěr letošního října byly naplánované tři další koncerty, na kterých se ohíží za loňským debutem, jež na sebe ihned strhl vlnu pozornosti. Den po pražském koncertu v Paláci Akropolis se celý ansámbl přesunul do Brna.

Jako první se o půl deváté na pódium vrhla Marie Puttnerová ve dvojici s Vlastimilem Trllem. Šlo o jakési předskakování sama sobě, jelikož Marie je taktéž součástí „Zvířete". Pro úvod si připravila jemné melodie ve spojení kytary a kontrabasu, což působilo velmi něžně a ukolébávalo diváky před příchodem hlavního programu. Zaznělo sedm zcela různých písní, z nichž tři v angličtině, včetně coveru Björk. Zpěvačka, známá například i ze seskupení Jablkoň, se momentálně podílí na zhudebnění básní Jana Zahradníčka k výročí 100 let republiky, a tento svůj set využila k vyzkoušení skladeb naživo. Zazněl Pozdrav a později i Píseň o domově. Půlhodinka s naprosto bezchybným vokálem zpěvačky z Židlochovic utekla jako voda, celý set zakončila lidová Ukolébavka.Chvíli po půl desáté se na pódiu již začali scházet jednotlivé prvky obrovského uskupení. V posledních letech slýcháme různě po světě pojem "superskupina". Pokud bychom ho chtěli aplikovat i na tuzemské scéně, nemůže být vhodnější volba než Zvíře jménem podzim. Špičkový výběr z české alternativní scény se poprvé sešel během loňského roku, z čehož vzniklo nezapomenutelné debutové album. Brněnský koncert se konal v menším klubu Kabinet MÚZ, poskytujícím prostorově omezenější pódium, bylo tak zajímavé sledovat jak se na relativně malé pódium poskládá hned dvanáct členů.

Ještě před nástupem se sálem začaly pohybovat animace, jež na základě kreseb od samotného Jakuba Königa vytvořila Linda Arbanová. Samotné projekce byly důležitou složkou celého večera, když ještě více umocňovali podzimní atmosféru vystoupení. Během večera zazněla celá koncepční deska. Hned úvodní intro nahánělo husí kůži. Poté, co se rozběhl celý „orchestr", nebylo již cesty ven z úžasného souznění všech jednotlivých členů. Není jednoduché takto ukočírovat všechny kytary, klávesy, bicí, trumpetu, saxofon, housle či violoncello.

Set byl prolitý emocemi, výborné pěvecké výkony střídaly ty instrumentální. A hlavně bylo krásné pozorovat jednotlivé členy, jak si společné vystoupení užívají. Stejně jako se v úvodní novince Září všichni pomaličku shromažďovali na pódiu, v písni Satelity z něj naopak po jednom odcházely, až zůstalo jen u vokálů Marie Putnerové a Veru Linhartové. Tím úžasný večer nekončil. Kromě novinek Září a Vlčí srdce se dostalo i na přídavek Mikrodramata, což je skladba, která se na debutovou desku nevešla.Následně došlo k rozloučení i s velkými nápisy děkujeme. Nicméně, Jakub König měl opět v záloze ještě jedno příjemné překvapení, kterým celý koncert zakončil. Další z novinek Nejsi sám byla zahraná intimně a doslova „unplugged" jen na kytaru a bez mikrofonu. Během slok se ostatní členové rozestoupili mezi diváky a v refrénu Königa ujistili, že v tom není sám. Zvíře jménem podzim se schází velmi ztěžka. Přeci jenom dát dohromady dvanáct lidí, kteří mimo to hrají v dalších kapelách je složité. Vždy však jde o jedinečný zážitek a nejinak tomu bylo i v sobotní deštivou noc v Brně.


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
MUSE vyrazí s novinkou na turné, první zastávka bude v Čechách
14.11.

MUSE vyrazí s novinkou na turné, první zastávka bude v Čechách

Anglická kapela MUSE dosud po celém světě prodala víc než 20 milionů kusů. Nyní budou počty určitě naskakovat,...


Monkey Business uvádí klip k titulní skladbě nového alba
14.11.

Monkey Business uvádí klip k titulní skladbě nového alba

Nové album Bad Time for Gentlemen má i nový klip! Kapela Monkey Business vůbec netroškaří. Klip Cpt. Pheromone...


BEST OFF Tour 2018 kapel Komunál a De Bill Heads je právě ve své půlce
13.11.

BEST OFF Tour 2018 kapel Komunál a De Bill Heads je právě ve své půlce

Rocková partička Komunál zahájila 6. října v Pěnčíně u Turnova společně se severočeskou partou De Bill Heads své...


Lucie se po 16 letech příhlásila s novým albem EVOLUCIE
13.11.

Lucie se po 16 letech příhlásila s novým albem EVOLUCIE

Nejslavnější česká skupina Lucie vydala po dlouhých 16 letech nové řadové album. Následovník nahrávky...


Legendární saxofonista Maceo Parker představí v Plzni své nové album
12.11.

Legendární saxofonista Maceo Parker představí v Plzni své nové album

„Dobrý koncert vás vezme pryč od každodenních problémů," říká legendární americký saxofonista Maceo Parker. Před...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Svobodu ředkvičkám
13.11.

Svobodu ředkvičkám

» Tři sestry

Skupina Tři sestry vydává po více jak třech letech nové řadové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru