Ricky Martin rozžhavil O2 arenu

V neděli 10. září se pražská O2 arena, praskající ve švech, otřásla přímo ve svých základech. Na její scénu totiž vstoupil Ricky Martin, majitel hvězdy na Hollywoodském chodníku slávy, který bývá také označován za prvního muže latino popu. 

Vystoupení tohoto charismatického zpěváka z Portorika, vlastním jménem Enrique Martín Moralese, rozproudilo krev v žilách nejednoho z přítomných fanoušků. Všude přítomná energie temperamentního, divokého jihu sálala z každého jeho tónu a přiměla publikum vstát ze židlí a v rytmu chytlavého latina tančit a zpívat až do pozdních nočních hodin.

Rickyho věrní mu půlhodinu zpoždění velkoryse prominuli, a tak v dlouho očekávaném, dynamickém entrée zazněla píseň Maria. Nástup to byl velkolepý, umocněn barevnou, propracovanou projekcí s řadou led světel a vizuálních efektů, včetně vyvýšeného pódia. Sluchové i zrakové buňky přítomných tak nepřišly zkrátka, přestože z tak megalomanského konceptu šlo bezesporu vytěžit víc.

Song Shake Your Bon-Bon vytáhl na pódium mezi tanečníky i jednu fanynku. Škoda jen, že to nebyla Češka. V publiku se to jen tak hemžilo vlnícími se davy a vlajkami z Evropy, zámoří i z Latinské Ameriky. Zpěvák to ve svém vřelém poděkování náležitě ocenil.Po výrazném úvodu nastalo mírně zvolnění, kdy se zpěvák nějakou dobu jakoby pohyboval ve zvláštním neutrálu. Svým projevem ustoupil na chvilku spíš do pomyslného pozadí a žezlo krále scény přenechal svým tanečníkům a vokalistům. Instrumentální mistrovství kapely dodávalo vystoupení po celou dobu jedinečnou jiskru a šmrnc. I přes občasná méně výrazná místa se nešlo ubránit pocitu, že jste účastníky velkolepé latino párty, kde se všichni ohromně baví.

Introspektivní, poklidný charakter měly mimo jiné skladby Vuelve a She´s All I Ever Had. O moment překvapení a vřelé ovace se postaral Rickyho žlutý župan. Nejednu kolegyni z hudební branže by zastínil svým mistrovstvím ve střídání převleků. Na scéně stihl během vystoupení vyměnit hned několik outfitů, z nichž po pátém již nemělo smysl ty další počítat. Jako bonus pak přidal vřelou, autentickou interakci s publikem, podpořenou žhavými, precizně vyladěnými kreacemi ve stylu latino dance.

Rytmické Livin La Vida Loca či La mordidita vnesly do koncertu značné grády a melodičnost, což fanoušci ocenili bouřlivým skandováním a ovacemi. Smyslná živelná energie rezonovala prostorem, v harmonické symbióze světelných mega projekcí a vizuálů. To vše v poctivém, šarmantním a důvěryhodném výkonu, jež v hávu chytlavého španělsko-anglického latino popu, nenechal chladnou jedinou buňku tančících a vlnících se davů.

Teprve na konci koncertu se stalo to, co by jeden od takové popové hvězdy očekával už od začátku. S písničkou La mordidita se roztančila většina diváků a vydržela to až do finále. Ricky Martin během večera nabídl nevyrovnané skladby, bohužel nevyužité projekční plochy, na nichž poletovaly jen mdle působící geometrické tvary, i své nejspíš spontánní taneční pohyby, které byly co do krásy a přínosu koncertu diskutabilní.Byl jednou zábavný i jindy zase malátný. Tedy průměrný.


GALERIE

Související obsah:

» Král latino popu Ricky Martin bude mít v Praze premiéru   (Karel Souček, 03. 09. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Legendární saxofonista Maceo Parker představí v Plzni své nové album
12.11.

Legendární saxofonista Maceo Parker představí v Plzni své nové album

„Dobrý koncert vás vezme pryč od každodenních problémů," říká legendární americký saxofonista Maceo Parker. Před...


Okouzlující techno diva Monika Kruse se vrací do Prahy
12.11.

Okouzlující techno diva Monika Kruse se vrací do Prahy

Jedna z nejuznávanějších osobností elektronické hudby a majitelka labelu Terminal M Monika Kruse se chystá potěšit...


Slovenští IMT Smile míří v listopadu do Prahy
12.11.

Slovenští IMT Smile míří v listopadu do Prahy

Pražský klub Roxy rozezvučí 19. a 22. listopadu oblíbená slovenská kapela IMT Smile. Kromě populárních hitů, temperamentní...


Novým singlem Home zve Lenny na turné MMXVIII
11.11.

Novým singlem Home zve Lenny na turné MMXVIII

Po singlu Enemy je písnička a videoklip Home již druhou ochutnávkou z připravované druhé řadové desky zpěvačky...


I na jevišti pražského Kongresového centra dostane Popelka své Tři oříšky
11.11.

I na jevišti pražského Kongresového centra dostane Popelka své Tři oříšky

Po dlouhé době opět na muzikálu... Vybral jsem si nejnovější zpracování pohádky, bez které si snad ani nedokážeme...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru