Queens Of The Stone Age dobývali Forum Karlín

20.6. Praha - Forum Karlín / Queens Of The Stone Age / CRX


Forum Karlín patří k nejmodernějším halám v České republice a po zkušenosti zpřed čtyř let není divu, že se američtí Queens Of The Stone Age rozhodli vrátit opět na stejné místo. Údajně vyprodaná hala se zkraje zaplňovala jen velmi pomalu, vše nicméně urychlili CRX jako support. Parta, u nás známá spíše jako "kapela kytaristy z The Strokes", předvedla slušný výkon mísí indie.rock, s přechody ke garage či až stoner rocku. Nick Valensi a spol. za tu krátkou chvíli ukázali, že mají mohou dokázat mnohem víc, než jen půlhodinky někomu předskakovat. Jejich set byl dostatečně energický, aby publikum rozžhavil na hlavní chod, postupně gradoval a při závěrečné Walls už si získali celý sál.

Queens Of The Stone Age se na stage přivalili krátce po slibované deváté hodině, za zvuků Kellyho Singin in the Rain. Hned po ní se však z reproduktorů začali chrlit děsivé tóny, trojice Troy Van Leuwen, Dean Fertita a Michael Shuman měla naladěno a párty mohla začít. Hned úvod ukázal, že rozporuplně přijatá poslední řadovka Villainsnemá ani tak chybu co do kvality materiálu, jako spíše produkce. Naživo skladby ožili a jak Feet Don’t Fail Me, tak i The Way You Used To Do rozpohybovaly celou halu.

Po dvou svěžejších skladbách přišla opět temnota. A Song For The Deaf rozhodně patřil k tomu nejlepšímu v rámci celého večera a hlavně také ukázal, že pánové neberou tuto zastávku jen jako další z mnoha, ale že si společné hraní stále užívají. Házeli mezi sebou úsměvy, frontman Josh Homme sem tam přihodil nějakou narážku a jelo se dál. Ve výborném světle se ukázal také bicman Jon Theodore, který se uvedl sólem hned dvakrát. Prvně již zkraje u hitu No One Knows. Došlo i na hromadné přání k narozeninám, což byl sice jen další z žertů Joshe Homma, ale publiku se zalíbil a všichni sborově zapěli Happy Birthday Michaelovi Shumanovi, přestože jeho oslava proběhne nejspíše až za dva měsíce. Následně mu ještě Homme věnoval jako dárek pecku Head Like A Haunted House.Celkově získaly největší zastoupení písně z alb Villains a Songs For The Deaf (5), nezapomnělo se však ani na zdařilou ...Like Clockwork, ze které zazněly hned čtyři kusy, včetně nezapomenutelné I Appear Missing. Neuvěřitelná směs střídajicí nálady položila jeden a možná také nejsilnější moment celého pražského koncertu, díky neustálým změnám a skvělým riffům jednotlivých členů. Po další hitovce Go With The Flow přišlo loučení, nicméně pouze dočasné.

Partička z Kalifornie měla v rukávu ještě další dvě pecky. Při první halou znělo hromadné "I wanna make it, I wanna make it wit' chu, Anytime, anywhere". Make It Wit Chu je speciální kousek, který postrádá klasickou energii skupiny, ale přesto z ní vane ten pouštní prach, který dokáže posluchače rychle zasáhnout. Závěr se však musel ještě vrátit do zajetých kolejí. A Song For The Dead byl další bouřlivou ukázkou, že kromě skvěle sehrané party, jsou Queens Of The Stone Age partou pěti geniálních individualit.

Obliba kapely u nás jen stoupá, a tento trend bude následovat i po dalším pražském vystoupení. I přes ne zcela čistý zvuk, občas utopený ve smršti kytarových stop šlo o perfektní vystoupení. Naopak lze vyzdvihnout basu, která i při propojení tří kytar vynikalal výborně. Kapela si vystačila s jednoduchým osvětlením, které kromě horních světel bylo rozloženo dokola kolem stage na jednotlivých gumových tyčích s LED světýlky, do kterých si všichni několikrát s chutí kopli. Přesto v určitých fázích dokázalo epileptikům docela zavařit. Villains Tour našlo Queens Of The Stone Age ve vrcholové formě a my už se těšíme na jejich další zastávku.


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Gaia Mesiah museli přesunout vydání alba i turné
21.09.

Gaia Mesiah museli přesunout vydání alba i turné

Temperamentní kapela Gaia Mesiah i její fanoušci se těšili na nové album i velké koncertní turné, ale bohužel...


Jazz Groove Brno je nový Moravia Music Fest!
21.09.

Jazz Groove Brno je nový Moravia Music Fest!

Brnenský medzinárodný festival oslavujúci hudbu zmenil nielen názov ale aj poriadne roztriasol všetkých nadšencov jazzu,...


Na novice Chamaleo přináší Never Sol melancholic slow synth darkpop
20.09.

Na novice Chamaleo přináší Never Sol melancholic slow synth darkpop

Před pěti lety se debut producentky a zpěvačky Sáry Vondráškové alias Never Sol s názvem Under Quiet setkal...


Jan P. Muchow & The Antagonists vyráží na klubové turné
20.09.

Jan P. Muchow & The Antagonists vyráží na klubové turné

Po několika ojedinělých vystoupeních se výrazná persóna domácí hudební scény a jeden z nejoceňovanějších...


Ed Sheeram vyrazí na turné do Evropy. Nechybí Praha ani Sziget.
20.09.

Ed Sheeram vyrazí na turné do Evropy. Nechybí Praha ani Sziget.

Ed Sheeran je první hvězdou v programu Szigetu 2019. Obří festival se koná od 7. srpna do 13. srpna v maďarské metropoli...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
The Shadow Theory
02.09.

The Shadow Theory

» Kamelot

The Shadow Theory je dvanácté studiové album americké poweremetalové kapely Kamelot. Vydáno...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru