Queens Of The Stone Age dobývali Forum Karlín

20.6. Praha - Forum Karlín / Queens Of The Stone Age / CRX


Forum Karlín patří k nejmodernějším halám v České republice a po zkušenosti zpřed čtyř let není divu, že se američtí Queens Of The Stone Age rozhodli vrátit opět na stejné místo. Údajně vyprodaná hala se zkraje zaplňovala jen velmi pomalu, vše nicméně urychlili CRX jako support. Parta, u nás známá spíše jako "kapela kytaristy z The Strokes", předvedla slušný výkon mísí indie.rock, s přechody ke garage či až stoner rocku. Nick Valensi a spol. za tu krátkou chvíli ukázali, že mají mohou dokázat mnohem víc, než jen půlhodinky někomu předskakovat. Jejich set byl dostatečně energický, aby publikum rozžhavil na hlavní chod, postupně gradoval a při závěrečné Walls už si získali celý sál.

Queens Of The Stone Age se na stage přivalili krátce po slibované deváté hodině, za zvuků Kellyho Singin in the Rain. Hned po ní se však z reproduktorů začali chrlit děsivé tóny, trojice Troy Van Leuwen, Dean Fertita a Michael Shuman měla naladěno a párty mohla začít. Hned úvod ukázal, že rozporuplně přijatá poslední řadovka Villainsnemá ani tak chybu co do kvality materiálu, jako spíše produkce. Naživo skladby ožili a jak Feet Don’t Fail Me, tak i The Way You Used To Do rozpohybovaly celou halu.

Po dvou svěžejších skladbách přišla opět temnota. A Song For The Deaf rozhodně patřil k tomu nejlepšímu v rámci celého večera a hlavně také ukázal, že pánové neberou tuto zastávku jen jako další z mnoha, ale že si společné hraní stále užívají. Házeli mezi sebou úsměvy, frontman Josh Homme sem tam přihodil nějakou narážku a jelo se dál. Ve výborném světle se ukázal také bicman Jon Theodore, který se uvedl sólem hned dvakrát. Prvně již zkraje u hitu No One Knows. Došlo i na hromadné přání k narozeninám, což byl sice jen další z žertů Joshe Homma, ale publiku se zalíbil a všichni sborově zapěli Happy Birthday Michaelovi Shumanovi, přestože jeho oslava proběhne nejspíše až za dva měsíce. Následně mu ještě Homme věnoval jako dárek pecku Head Like A Haunted House.Celkově získaly největší zastoupení písně z alb Villains a Songs For The Deaf (5), nezapomnělo se však ani na zdařilou ...Like Clockwork, ze které zazněly hned čtyři kusy, včetně nezapomenutelné I Appear Missing. Neuvěřitelná směs střídajicí nálady položila jeden a možná také nejsilnější moment celého pražského koncertu, díky neustálým změnám a skvělým riffům jednotlivých členů. Po další hitovce Go With The Flow přišlo loučení, nicméně pouze dočasné.

Partička z Kalifornie měla v rukávu ještě další dvě pecky. Při první halou znělo hromadné "I wanna make it, I wanna make it wit' chu, Anytime, anywhere". Make It Wit Chu je speciální kousek, který postrádá klasickou energii skupiny, ale přesto z ní vane ten pouštní prach, který dokáže posluchače rychle zasáhnout. Závěr se však musel ještě vrátit do zajetých kolejí. A Song For The Dead byl další bouřlivou ukázkou, že kromě skvěle sehrané party, jsou Queens Of The Stone Age partou pěti geniálních individualit.

Obliba kapely u nás jen stoupá, a tento trend bude následovat i po dalším pražském vystoupení. I přes ne zcela čistý zvuk, občas utopený ve smršti kytarových stop šlo o perfektní vystoupení. Naopak lze vyzdvihnout basu, která i při propojení tří kytar vynikalal výborně. Kapela si vystačila s jednoduchým osvětlením, které kromě horních světel bylo rozloženo dokola kolem stage na jednotlivých gumových tyčích s LED světýlky, do kterých si všichni několikrát s chutí kopli. Přesto v určitých fázích dokázalo epileptikům docela zavařit. Villains Tour našlo Queens Of The Stone Age ve vrcholové formě a my už se těšíme na jejich další zastávku.


GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty
23.02.

Už jsme doma ve studiu chystají hned tři projekty

Ačkoli poslední materiál KRY ještě úplně nevychladl a právě písně z něj dobývají přízeň návštěvníků probíhajícího...


Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné
23.02.

Anthems a Secrets of Separation vyrazí na česko-slovenská turné

Na jaře nás čeká velmi zajímavé metalcorové turné dvojice českých kapel. Do tandemu vyrazí valašskomeziříčská...


Festival Rockové léto Červenka 2019
22.02.

Festival Rockové léto Červenka 2019

V sobotu 20. července se můžeme tradičně setkat na festivalu v obci Červenka u Litovle Pozvání bez nároku na honorář...


Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy
22.02.

Slavný Nikola Šuhaj sourozenců Ulrychových vychází v reedici s několika bonusy

Včera oslavil zpěvák, skladatel a textař Petr Ulrych pětasedmdesáté narozeniny a dnes vychází reedice legendárního alba Nikola...


Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku
21.02.

Infected Rain oficiálně vstupují mezi metalovou smetánku

Moldavská metalcorová skupina Infected Rain na svátek svatého Valentýna zveřejnila zajímavou novinku. Kromě nového...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Drag
23.02.

Drag

» Lazer Viking

Očekávaná třetí studiová deska Lazera Vikinga na sebe nechala čekat nakonec...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru