První kytarový YouTuber a zachránce Bon Joviho, Phil X, natočil nový videoklip

V druhé polovině nultých let se stal prvním kytarovým YouTuberem a o pár let později nahradil Richieho Samboru ve slavné stadionové kapele Bon Jovi. To už měl za sebou spolupráci s takovými jmény jako jsou Chris Cornell, Avril Lavigne, Adam Lambert, Kelly Clarkson, Orianthi, Rob Zombie nebo Alice Cooper. Řeč je o předním americkém kytaristovi Philovi X, který v Evropě v těchto dnech vydává se svojí kapelou The Drills EP s názvem Stupid Good Lookings, Vol. 1. Předznamenává jej videoklip No Woman Of Mine, který posluchače zve do studia, kde píseň vznikala.

Kalifornské The Atrium Studio, kytarista a zpěvák Phil X, basák Daniel Spree, za bicími opora Paula McCartneyho - Abe Laboriel Jr. a v první sloce za mikrofonem hostující Dug Pinnick z King’s X. To jsou kulisy aktuálního videoklipu No Woman Of Mine hudebníka, skladatele a proslulého sólového kytaristy Bon Jovi, Phila X. Přestože je skladba inspirovaná tím nejlepším zvukem klasického archívu rockových nahrávek, zní aktuálně a současně. I proto se stali Phil X & The Drills miláčky hudebních kritiků v USA.„Nyní je nám ctí představit tvorbu Phila X & The Drills v Evropě. Zdejší fanoušci rockové hudby budou jistě nadšení z jeho konzistentního proudu nové hudby, která v jeho osobě i kapele představuje talent nad talenty," říká Ladislav Vajdička z managementu a labelu BrainZone International.

Phil X si vydobyl hudební ostruhy jako vyhledávaný studiový muzikant, který spolupracoval s umělci, jakými jsou Tommy Lee, Alice Cooper, Orianthi nebo Rob Zombie. Celosvětovou popularitu si v kytarové komunitě získal před deseti lety v roli jednoho z prvních kytarových influencerů, když na kanále YouTube předváděl historické vintage kytary. V roce 2011 dočasně nahradil Richieho Samboru ve skupině Bon Jovi. V roce 2013 se stal stálým koncertním členem kapely a v roce 2016 stálým členem kapely a účastnil se i jejího legendárního vystoupení pro Rock and Roll Hall of Fame v roce 2018.

Po odchodu Sambory v roce 2013 doslova kapelu zachránil. „Na turné Because We Can, které se později přejmenovalo na Because We Did, se díky tomu Richieho odchod nijak nepodepsal. Phil hrál od srdce a s chutí – stačí se podívat na jeho úsměv od ucha k uchu během vystoupení," popisuje v monografii Bon Jovi autor a novinář Bryan Reesman.

Sám Phil X vzpomíná, že informace o nástupu do Bon Jovi jej tehdy zastihla během nakupování. „Zjistil jsem, že mám hodinu na to, abych se sbalil, nastoupil do letadla a odletěl do Calgary v Kanadě, kde ten večer bylo vystoupení. Skladby jsem si musel oživit po cestě," říká s úsměvem.
GALERIE

Související obsah:

» Nestárnoucí rockeři zestárli   (Anička Stoklásková, 26. 03. 2013)
» Bon Jovi vydávají speciální album pro fanoušky!   (Ondra Kocáb, 22. 08. 2015)
» Novinka Bon Jovi zaujme již svým 3D obalem   (Karel Souček, 11. 03. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Cigarettes After Sex se vrací do Roxy
11.11.

Cigarettes After Sex se vrací do Roxy

Cigaretovým kouřem protknutý pop s noirovou atmosférou. Tak lze charakterizovat hudbu americké kapely...


Petr Beneš Quartet v Brne
11.11.

Petr Beneš Quartet v Brne

V hudobnej kaviarni, Stará Pekárna v Brne vystúpilo 10.11.2019 zoskupenie Petr Beneš Quartet. Ansámbl, koncentrovaný...


Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát
11.11.

Show Queen Relived 2020 se v O2 areně uskuteční hned dvakrát

Fanoušci Freddieho Mercuryho a skupiny Queen se mohou těšit na květen, kdy se v O2 areně hned dvakrát po sobě uskuteční...


Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet
10.11.

Nikol Štíbrová a slovenští IMT Smile natočili společný duet

Nikol Štíbrová a Ivan Tásler se slovenskou skupinou IMT Smile vydávají společný duet. Jedná se o skladbu s názvem...


Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej
10.11.

Festival Brod 1995 zveřejnil první jména a zahájený byl i předprodej

První jména 7. ročníku festivalu, který tradičně spojuje všechny generace a vyniká pohodovou atmosférou jako...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru