Projekt Jethro Tull’s Martin Barre představil v Praze skladby, které mnoho let nezazněly

V Paláci Akropolis 15. října zazněl koncert, na kterém známý kytarista z Jethro Tull Martin Barre představil nový projekt Jethro Tull’sMartin Barre & Band.

Zazněly tak skladby s novou aranží, které jsou právě na albu MLB Celebrates 50 Years of Jethro Tull. Toto dvojalbum bylo nahrané v roce 2019 k 50 výročí oslav, ale hlavně je spojené s kariérou Martina Barre v kapele Jethro Tull. Kdy na albu se rovněž podíleli Dee Palmer a Clive Bunker. Všechny skladby byly znovu nahrány a některé úplně znovu uspořádány tak, aby poskytly zcela svěží a osvěžené „převzetí" všech těchto klasických skladeb.

Nový projekt, který dal Martin Barre dohromady byl skvělou volbou

Jako sólový umělec dal dohromady kapelu pro přednes „klasické" hudby z repertoáru Jethro Tull. Společně si tak dali závazek, dát fanouškům kapely šanci slyšet skladby, které mnoho let nezazněly. V rámci turné 2019 již navštívili Ameriku, v říjnu Evropu, dále v listopadu uskuteční s kapelou své první turné po Austrálii.

Nejdříve i já jsem váhala, nedokázala jsem si představit skladby legendárních JethroTull bez plného obsazení. Hned o začátku měl koncert ten správný náboj. Večer patřil například skladbě Nothing is Easy z druhého alba Stand Up nebo albu Aqualung se stejnojmennou skladbou. Mimo jiné zazněly My Sunday Feeling, Teacher, Hunting Girl, ale rovněž skladba Lone Wolf ze sólové desky Martina Barre Roads Less Travelled. Fanoušci v sále byli opravdu nadšeni. Koncert byl opravdu skvělým zážitkem a po právu si kapela zasloužila pořádný aplaus, a tím závěrečným si fanoušci vrátili kapelu zpět, aby jim věnovala ještě jednu skladbu navíc. O skvělé vokály, ale i hru na kytaru se postaral Dan Crisp, který se narodil v anglickém Bournemouthu a začal se věnovat hudbě v raném věku.Nadaný a talentovaný student hudby na Somerset College of Arts and Technology využil příležitosti a s vysokoškolskou kapelou hrál v místním klubu, ale i v okolí Taunton, Somerset. Po čase začala spolupráce spojená s kapelou Martina Barreho (Jethro Tull) kde dostal důvěru v rozvíjení jeho vlastního výrazného psaní a vokálního stylu. Na baskytaru skvěle doprovázel Alan Thomson a za bicími byl Darby Tood, nezávislý bubeník UK / USA který s Martin Barre&Band hraje od 2018 Mezi kredity Todda patří živé představení s The Darkness, Gary Moore, Alan Price, Robert Plant, Buddy Whittington, Carl Verheyen, Joe Lynn Turner, Kee Marcello a jednorázové speciální představení s Huey Lewis!

Martin Barre byl kytaristou Jethro Tull více než 43 let, jeho zvuk a hra na kytaru mu vynesla vysokou úctu a uznání. Byla i hlavním faktorem úspěchu kapely. Prodej alb přesáhl 60 milionů kusů a stále se hrají po celém světě, což představuje důležitou součást klasické rockové historie. Spolupracoval s mnoha dalšími umělci, jako jsou Paul McCartney, Phil Collins, Gary Moore, Joe Bonamassa a Chris Thompson a sdílel jeviště s legendami jako Hendrix, Fleetwood Mac, Pink Floyd a Led Zeppelin. Za zmínku stojí i fakt, že byl zvolen jako 25. nejlepší sólo kytarista v USA a jako 20. nejlepší ve Velké Británii. Objevil se na všech albech Jethro Tull album kroměThis Was. Jeho styl hry je označován jako směs bluesového stylu Jeffa Becka a Erica Claptona, barokního stylu hry začátku70. let,progressive rock a tradičního zvuku evropského folku. Účinkoval též jako flétnista jak na koncertech J. Tull, tak ve vlastních sólových projektech.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
K nedožitým 70. narozeninám Karola Duchoně vychází 3CD komplet
30.05.

K nedožitým 70. narozeninám Karola Duchoně vychází 3CD komplet

Slovenský zpěvák Karol Duchoň by se letos v dubnu dožil sedmdesáti let. Při této příležitosti  vychází...


Živé kvety majú novú skladbu, ktorá je nádychom do lepších časov
29.05.

Živé kvety majú novú skladbu, ktorá je nádychom do lepších časov

„Svet sa rozbil a predsa sa točí. Leto sa blíži a na obzore je nové slnko,” spievajú Živé kvety v čerstvo...


V novém klipu Michala Kindla si zahraje hvězda seriálu Most, Martin Hoffmann
28.05.

V novém klipu Michala Kindla si zahraje hvězda seriálu Most, Martin Hoffmann

Objev české hudební scény před necelými dvěma lety debutoval albem Barvy a nyní vydává druhou ochutnávku...


Soutěž Jazzfruit vyvrcholí v neděli online přenosem nad pražskými střechami
28.05.

Soutěž Jazzfruit vyvrcholí v neděli online přenosem nad pražskými střechami

Soutěž Jazzfruit pod festivalem Mladí ladí jazz, která už deset let vyhledává zajímavé a nadějné talenty...


Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica
28.05.

Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica

Jedno z nejočekávanějších alb posledních měsíců konečně spatří svět. Zpěvačka Lady Gaga, držitelka Oscara,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
První láska
30.05.

První láska

» Burian Jan

Album První láska představí dvanáct nových písní Jana Buriana, které...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru