Posmutnělý singl Místa mýho pokoje je předzvěstí nové desky kapely Monoskop

Po dvou letech od úspěšného EP Lalou se elektro-akustická formace Monoskop vrací posmutnělým, ale velice silným singlem Místa mýho pokoje. Chladnou atmosféru písně rozehřívá taneční rytmus rozehrávající party v pustém a prázdném pokoji. Zve do něj výrazný hlas zpěvačky Petry Horváthové, která je také autorkou textu. Inspiraci k němu nalezla ve svém životě. 
 
„I když konkrétně tento text vznikl dříve, než se mi to v životě odehrálo. Takže jsem si jím sama vyvěštila budoucnost," vysvětluje energická frontwoman Monoskopu, jejíž emotivní a bezprostřední projev oceňují diváci na koncertech. V klipu nezapře hereckou průpravu, kdy ji diváci mohou znát jak z televizních obrazovek, tak z divadelních prken. Aktuálně je k vidění v La Fabrice v hlavní roli divadelní adaptace kontroverzního filmu Prolomit vlny. 
 
Poutavý videoklip natočila kapela vlastními silami. Po Petře Horváthové, která se ujala režie klipu k předchozímu singlu Lalou, usedl do režisérského křesla klávesák a designér Kafes33. K ruce mu byl za kamerou bývalý bubeník kapely Tomáš Bláha. Ústřední roli ve videoklipu ztvárňuje právě Petra, která zde zúročuje své bohaté herecké zkušenosti. Tématem videoklipu je samota, kterou nemusí zahnat ani partnerský vztah nebo večírky. Vedle ní se v klipu objevují i další herci jako Jan Jankovský, Alena Dostálová, Ondřej Černý nebo Lukáš Bochníček a mnoho neherců, přátel kapely.Monoskop dosud spoléhal na vlastní produkční schopnosti, teď se však poprvé rozhodl přizvat zkušeného hudebníka a producenta Lukáše Chromka. Jeho přičiněním získávají nahrávky ten správný výraz a feeling, kapela se mu proto nebála dát volnou ruku. „Na začátku jsme mu naposílali věci, o kterých jsme si mysleli, že mají nějaký potenciál, a on si z toho vybral právě Místa," přibližuje zakládající člen Ondřej Ždánský a spolupráci si pochvaluje: „Ta myšlenka zkusit to s producentem tu byla už dřív, jen jsme hledali, koho oslovit, aby to pro nás ani pro něj nebyl krok úplně mimo žánr, a přitom aby to byla zajímavá zkušenost pro obě strany. Což se myslím nakonec právě s Lukášem povedlo." Novou zkušenost by šestičlenná parta z Prahy ráda zopakovala i při přípravě desky, jejíž je singl předzvěstí.
Foto: Tereza Hirth
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery
18.04.

Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery

Jarní vydání festivalu Kačeři s koncerty známých kapel je již mnoho let tradicí. V pátek 26. dubna vystoupí...


Před pauzou přichází kapela Nebe s novým singlem a klipem
18.04.

Před pauzou přichází kapela Nebe s novým singlem a klipem

Dvě novinky přináší havířovská kapela Nebe. Tou nepříjemnou je rušení letních koncertů, protože zpěvák Petr Harazin...


Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent
16.04.

Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent

Hned dva koncerty si pro své české fanoušky připravil americký zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin....


Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let
16.04.

Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let

V pátek 19. dubna vychází na CD a barevném vinylu nové eponymní album kapely Hudba Praha & Michal Ambrož....


Festival United Islands odhaluje první jména
15.04.

Festival United Islands odhaluje první jména

1. června se ulice pražského Karlína promění v hlavní kulturní centrum Prahy. Stane se tak v rámci 16. ročníku...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dirty Computer
30.03.

Dirty Computer

» Monáe Janelle

Od posledního alba Electric Lady se zpěvačka Janelle Monáe na více než...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru