Posmutnělý singl Místa mýho pokoje je předzvěstí nové desky kapely Monoskop

Po dvou letech od úspěšného EP Lalou se elektro-akustická formace Monoskop vrací posmutnělým, ale velice silným singlem Místa mýho pokoje. Chladnou atmosféru písně rozehřívá taneční rytmus rozehrávající party v pustém a prázdném pokoji. Zve do něj výrazný hlas zpěvačky Petry Horváthové, která je také autorkou textu. Inspiraci k němu nalezla ve svém životě. 
 
„I když konkrétně tento text vznikl dříve, než se mi to v životě odehrálo. Takže jsem si jím sama vyvěštila budoucnost," vysvětluje energická frontwoman Monoskopu, jejíž emotivní a bezprostřední projev oceňují diváci na koncertech. V klipu nezapře hereckou průpravu, kdy ji diváci mohou znát jak z televizních obrazovek, tak z divadelních prken. Aktuálně je k vidění v La Fabrice v hlavní roli divadelní adaptace kontroverzního filmu Prolomit vlny. 
 
Poutavý videoklip natočila kapela vlastními silami. Po Petře Horváthové, která se ujala režie klipu k předchozímu singlu Lalou, usedl do režisérského křesla klávesák a designér Kafes33. K ruce mu byl za kamerou bývalý bubeník kapely Tomáš Bláha. Ústřední roli ve videoklipu ztvárňuje právě Petra, která zde zúročuje své bohaté herecké zkušenosti. Tématem videoklipu je samota, kterou nemusí zahnat ani partnerský vztah nebo večírky. Vedle ní se v klipu objevují i další herci jako Jan Jankovský, Alena Dostálová, Ondřej Černý nebo Lukáš Bochníček a mnoho neherců, přátel kapely.Monoskop dosud spoléhal na vlastní produkční schopnosti, teď se však poprvé rozhodl přizvat zkušeného hudebníka a producenta Lukáše Chromka. Jeho přičiněním získávají nahrávky ten správný výraz a feeling, kapela se mu proto nebála dát volnou ruku. „Na začátku jsme mu naposílali věci, o kterých jsme si mysleli, že mají nějaký potenciál, a on si z toho vybral právě Místa," přibližuje zakládající člen Ondřej Ždánský a spolupráci si pochvaluje: „Ta myšlenka zkusit to s producentem tu byla už dřív, jen jsme hledali, koho oslovit, aby to pro nás ani pro něj nebyl krok úplně mimo žánr, a přitom aby to byla zajímavá zkušenost pro obě strany. Což se myslím nakonec právě s Lukášem povedlo." Novou zkušenost by šestičlenná parta z Prahy ráda zopakovala i při přípravě desky, jejíž je singl předzvěstí.
Foto: Tereza Hirth
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rockový festival Radia Čas Rock aneb to nejlepší z naší rockové scény
24.06.

Rockový festival Radia Čas Rock aneb to nejlepší z naší rockové scény

Holba Rock na grilu již po osmé! Radio Čas Rock oslaví osmé narozeniny pořádným mejdanem a zváni...


24. ročník Keltské noci láká na muziku i krásné výhledy
24.06.

24. ročník Keltské noci láká na muziku i krásné výhledy

Festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v České republice....


Na Hradecký slunovrat za hudbou i vypiplanou gastroscénou
23.06.

Na Hradecký slunovrat za hudbou i vypiplanou gastroscénou

Hradecký slunovrat láká návštěvníky nápaditou hudební dramaturgií, výrazně se lišící od běžných festivalů,...


Roboti z minulého století ovládli festival Metronome
23.06.

Roboti z minulého století ovládli festival Metronome

Nejkratší nocí se přehoupl program festivalu Metronome do druhé půlky. Na návštěvníky čekala velmi pestrá...


The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort
23.06.

The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort

Tradičně třetí červencový víkend se v Hořicích pravidelně koná The Legends Rockfest – festival, který si za osm let existence vybudoval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Old Shootterhand
19.06.

Old Shootterhand

» Šustr Dan

Old Shootterhand je název prvního sólového alba skladatele a textaře...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru