Poděbrady – Barvy léta 2019

V sobotu 13. července proběhl u Poděbradského jezera již 18.ročník festivalu Barvy léta. Ačkoli pořadatelé hlásili v pátek, že předpověď počasí vychází příznivě, opak byl pravdou. V sobotu se během dne počasí tolikrát změnilo, že se to snad ani nedalo spočítat. Některé kapely pak hrály za deště, což se projevilo na počtu diváků. To se asi nejvíce dotklo skupiny M.Z.H. (pro méně znalé vysvětlím zkratku celého názvu - „Mnohej z nich je hrbatej"). Partička hraje v blízkosti Tří sester už od roku 1995 a je složena z více či méně známých osob spolupracujících s dříve uvedeným souborem. Již v pátek ale proběhl večírek pro nedočkavé s kapelami Velký voči a Check Point a zakončení obstaral DJ Venoven Zmarchrob

Hlavní program začal po čtvrté hodině vystoupením Plexis (někdy také Plexis PM) s frontmenem Petrem Hoškem. Je téměř neskutečné, že tito průkopníci českého punku jsou spolu už 35 let. Mezi jinými songy zazněly i hity Půlnoční rebel, Svět jsou bary, Marihuáš. Pak se zase snesl déšť, do kterého nastoupila Mňága a Žďorp, se kterou nastoupili i hosté -na klávesy Milan Nytra (Buty) a zpěvačka Jitka Andrášková (Buty, Kryštof, moderátorka rádia Hey). Samozřejmě zazněly známé pecky jako Pro tebe, Hodinový Hotel … Nejlíp, Ne, teď ne a další. Pak se už počasí umoudřilo a sluníčko se usmívalo na set Kapitána Dema (Jiří Burian – syn Jana Buriana). To ale bylo asi jediné, kdo se na tuhle partičku usmíval. Diváci tento zvláštní druh humoru dost nezaujal. Zazněly samozřejmě všechny známé hity – Ovce, Seriály, Českej humor.A před devátou hodinou se diváci nahrnuli před pódiem a očekávalo se pravidelné vystoupení Tří sester. Kapela předvedla vše, na co jsme čekali. Zaznělo celkem 21 songů a jmenuji jen některé – Kalhotky, kdy Supice Vendulka vhodila do davu opravdu jmenovaný objekt, Dedereon, kdy naopak ostatní členové souboru kontrolovali kvalitu oblečení dříve jmenované Supice, Mexiko s latinskoamerickými rytmy a skvělým tanečním uměním Jarouška, ten pak exceloval v písni Průša i s kolegyní Růžou. Vystoupení doplňovalo jako vždy čepování piva na pódiu a to pak končilo v rukách nadšených fanoušků. Při Zelené pak kolovala i láhev této oblíbené lihoviny. 

Po Ségrách, jak se jim také někdy familierně říká, nastoupila parta kolem baskytaristy Kuby Ryby (opravdu potomka J.J.Ryby) Rybičky 48. Tahle kapela má opravdu našlápnuto na velké úspěchy. Také předvedli vynikající show plnou ohňů a dalších pyro efektů. Hit Zamilovaný/Nešťastná pak místo Báry Zemanové zpívali diváci. Slyšeli jsme i Sexuálního akrobata, My ještě nejsme starý a Slibuju, že nebudu pít.Po půlnoci přichází závěr festivalu a kapela, která vlastně začala hrát na festivalech, a to přímo jako mladá začínající skupina na vedlejším pódiu Rock For People ještě v Českém Brodě – Vypsaná Fixa. Snad ani nebyl před pódiem nikdo, kdo by si s Márdim nezazpíval písně Dezolát, Ruzyně, Domácí motokrosař a samozřejmě 1982 a Drogový večírek. A posledních 40 minut patřilo Alkeholu. Ota Hereš se svojí partou opět zapálili ohně a dýmy, až na scéně nebylo vůbec nic vidět. A v kombinaci s pozdější hodinou znamenalo i konec focení. Texty plné alkoholu se pak nesly celým areálem … a po druhé hodině už zbyly jen hromady prázdných kelímků …
Text a foto: Vladimír Baudis
GALERIE

Související obsah:

» Rodinný festival Barvy léta slaví plnoletost   (Karel Souček, 10. 06. 2019)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině
14.12.

Tradiční ústecký Majáles se uskuteční v letním kině

Svátek studentů v roce 2020 oslaví ústečtí návštěvníci opravdu ve velkém. Ve spolupráci s městem a Kulturním...


Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku
14.12.

Tradiční vánoční koncert skupiny Lanugo proběhne ji příští týden v jazz Docku

Nové album LANUGO, 2019 sklízí úspěchy a již figuruje v anketách o nejsilnější a nejlepší desku roku 2019....


Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu
13.12.

Jednovečerní návrat Doutnajících Pařezů na hudební scénu

Po několika letech koncertní abstinence si ve šťáhlavickém sále střihla vystoupení k 25. výročí od založení...


Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté
13.12.

Hana Zagorová vyprodala Lucernu i poosmadvacáté

Již poosmadvacáté se v úterý 10. prosince podařilo zpěvačce Haně Zagorové vyprodat Lucernu. Pokud vezmeme...


Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze
12.12.

Turné Dymytry Revolter vyvrcholí v Brně, Ostravě a Praze

Metalová kapela Dymytry, která celý podzim cestuje Českou republikou a Slovenskem se svou velkolepou show k nové...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
LIVE!!! Ostrava
11.12.

LIVE!!! Ostrava

» Pospíšil Luboš

LIVE!!! Ostrava je název vůbec prvního živého alba rockového písničkáře Luboše...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru