Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy

Kultovní festival Hrady CZ zvládl svůj rozjezd patnáctého ročníku 12. a 13. července na Točníku přímo mistrovsky.  Ve dvoudenním multižánrovém hudebním maratonu předvedl barevnou přehlídku toho nejlepšího z domácí hudební scény. Pod Točníkem burácely tóny rocku, popu, punku, metalu, ska i alternativy. Tato nadupaná megajízda se odehrávala na dvou stageích. I přes nepřízeň počasí nabídla tato akce kvalitní zážitek a kdo zde byl, rozhodně neprohloupil.

Kromě věhlasných tahounů a stálic české hudební scény, jako Arakain a Lucie Bílá, Kryštof, Anna K., Rybičky 48, Michal Hrůza, Kamil Střihavka, Jelen, PSH, Aneta Langerová, Marpo či Harlej, nechyběli ani vítězové talentových soutěží Elis Mraz či Curlies. Přestože se na české hudební scéně nepohybují desetiletí, předvedli nadmíru rezonující  autentické výkony, srovnatelné s nejednou hvězdou světového formátu. Fanoušky zajisté zaujaly i  nápadité kostýmy a chvílemi dechberoucí show kapel Dymytry, Trautenberk nebo Sto zvířat.

Lze říct, že organizačně to byla akce poměrně solidně zvládnutá. Jako hlavní pozitivum vnímám plynulou návaznost vystoupení na dvou hlavních pódiích, takže od jednoho interpreta se šlo krásně přemístit hned k tomu dalšímu. Oceňuji rovněž přívětivé a různorodé zázemí chill out zóny a občerstvení, nabízející chvilku relaxu, stranou od hlavního dění festivalu, možnost ponořit se do oázy klidu a pohody. Organizátoři tradičně neopomenuli ani rodiny s dětmi a připravili pro ně řadu aktivit a dětských koutků. Chuťové buňky návštěvníků výběr rozhodně neošidil. Totéž nelze bohužel říct o cenách občerstvení, které rok od roku stoupají, a peněženky přítomných za toto rozhodně nepoděkují.Točník rozjel  letošní Hrady CZ ve velkém. Na své si tak přišli příznivci různých hudebních žánrů i festivalové atmosféry pod šírým nebem. Škoda jen, že podhradí Točníku nevyužilo bohužel svou kapacitu kvůli deštivému počasí naplno. Přesto aplaudující fanoušci jsou známkou toho, že festival nabízí různorodou nadupanou turbo jízdu, která si další repete rozhodně zaslouží. Festivalová šňůra je teprve na svém začátku a za sebe mu přeji jediné. Více slunce!
Text a foto: Zuzana Juskaninová
GALERIE

Související obsah:

» Hrady CZ startují tento víkend na Točníku   (Karel Souček, 08. 07. 2019)
» Hrady CZ letos slaví patnácté narozeniny   (Karel Souček, 27. 05. 2019)
» Obléhání hradu Švihov skončilo, nikdo nebyl zajat, raněn ani zabit   (Karel Souček, 01. 08. 2016)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Barevný festival - Brod 1995 – 2019
20.08.

Barevný festival - Brod 1995 – 2019

V sobotu 17.srpna 2019 se do areálu Na Kutilce v Českém Brodě vrátila hudba, konkrétně další vzpomínka na prvopočátky...


Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí
20.08.

Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval...


Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly
19.08.

Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly

Rappeři Cavalier a Abde, oba pod hlavičkou Championship Music, vydávají nové signly. Abde Trochu lásky a Cavalier...


Plexis vydává legendární TO na vinylu
19.08.

Plexis vydává legendární TO na vinylu

Pražská punková legenda Plexis, která hraje v aktuálním složení Petr Hošek, Dušan Lébl, Martin Švec a Eda Fröhlich, brzy...


Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků
18.08.

Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků

V areálu zasazeném do lesnatého podhradí zříceniny Vlčtejn našlo dočasný azyl několik stovek příznivců...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru