Poctivá dávka rock 'n' rollu od veteránů Status Quo

Recenze alba : Bula Bula Quo

Interpret: Status Quo
Celkový čas:
Vydavatel: Mystic Production
Rok vydání: 2013
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD

Neúnavní angličtí rockeři Status Quo vydali své první album již na konci v 60. let. S železnou neoblomností pokračují a objíždějí svět se svoji show a stále rozšiřují už tak úctyhodnou kolekci studiových nahrávek. Novým a celkem již 30. (!!) přírůstkem je album Bula Quo, které přináší celkem 9 nových songů na jednom disku a 10 starších klasických skladeb v různém provedení (buď studio, nebo live verze) na druhém. Album má zároveň posloužit jako soundtrack ke stejnojmennému prvnímu celovečernímu filmu s kapelou hlavní roli. A i když podle prvních trailerů film působí tak trochu jako taškařice, můžeme se nechat jen překvapit tím jaký ve finále opravdu bude.

Klasické rock 'n' rollové album mistrů žánru

Album samotné je klasickou nahrávkou Status Quo po všech stránkách. Všechny známé rusy skupiny v sobě nese hned otvírák Looking For Caroline s chystlavým kytarovým riffem a příjemnými slide kytarami. Zpívající kytarové duo Francis Rossi a Rick Parfitt si skvěle rozumí, což potvrzují i následující věci. Hard rockověji znějící Run And Hide (The Gun Song)patří k tvrdším zářezům, stejně tak odpichový rock’n‘ roll Running Inside My Head. Příjemná je i All That Money, která svoji náladou lehce evokuje časy let 80. a s tím i velký hit In The Army Now. Titulní a závěrečnáBula Bula Quo je evidentně komerčněji zaměřená. Příjemné je, že to zde rockeři „nepřepískli" a stále se drží na linii dobrého vkusu, což se jim víceméně dařilo skoro vždy. Poněkud slabším kouskem se může zdát pomalá Mystery Island, která nepřináší nic objevného. Je ale vyjímkou, kolekce je jinak vzácně vyrovnaná a příjemně se poslouchá. Celé si to drží po všech stránkách výbornou úroveň a pozitivní náladu. Status Quo jsou zkrátka v dobrém rozpoložení, o čemž svědčí i natáčení výše zmíněného filmu (které si kapela užívala, soudě dle traileru).

Druhý kompakt obsahuje nové studiové a živé verze starších skladeb jako Frozen Hero, Reality Cheque, nebo Rockin‘ All Over The World (původně od Johna Fogertyho). A nechybějí ani hity Caroline, nebo Whatever You Want.

Status Quo? Proč vlastně ne?!

Status Quo se vrátili s poctivou náloží povedeného rock ’n‘ rollu. Na první poslech vás sice nemusí úplně dostat, ale vyplatí se dát albu více šancí. Dokáže totiž v posluchači zrát a následně růst. Ti, kteří skupinu následují již vědí, že od ní nemohou čekat složitě prokomponovanou hard rockovou jízdu ala Deep Purple, nebo ostrý nářez typu Black Sabbath. Čeho se jim však dostane měrou vrchovatou je dávka možná jednoduchého, ale naprosto odvazového rock ’n‘ rollu. Tak jako Eriku Claptonovi, který se jednou v 70. letech svěřil kamarádovi Peteu Townshendovi (kytarista slavné anglické rockové kapely The Who), že razí na vystoupení Status Quo. Na to se Townshend začal zprvu šklebit a zvedat oči. Zamyslel se a vzápětí prohlásil tázajíc se sám sebe: „Ale proč vlastně ne!?" A stal se také fandou kapely. Takže i my si můžeme tuhle nekomplikovanou a výsostně příjemnou jízdu naplno užít.

DISKOGRAFIE

RECENZE
Z akustických Status Quo dýchne na posluchače stará dobrá Anglie

Z akustických Status Quo dýchne na posluchače stará dobrá Anglie

Dvaatřicátá studiovka anglické skupiny Status Quo s názvem Aquostic II: That's a Fact! navazuje...Související obsah:

» Status Quo   (Jiří Hotárek, 04. 07. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Projekt Jethro Tull’s Martin Barre představil v Praze skladby, které mnoho let nezazněly
18.10.

Projekt Jethro Tull’s Martin Barre představil v Praze skladby, které mnoho let nezazněly

V Paláci Akropolis 15. října zazněl koncert, na kterém známý kytarista z Jethro Tull Martin Barre představil...


Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2
18.10.

Skupina Rybičky 48 poslala do světa druhý díl ke klipu Zamilovaný/Nešťastná 2

Nechybí Bára Zemanová ani Pokáč Jedna z našich nejúspěšnějších rockových skupin Rybičky 48 přichází s novým...


Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín
18.10.

Kapela UDG oslaví kulatiny jarním koncertem ve Fóru Karlín

Vyprodané jarní turné, skvělá letní sezóna, ale i koncertní pauza Ke konci letní sezóny si tahle...


Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné
17.10.

Na nový singl navážou Mandrage deskou a koncertním turné

Vidím to růžově je název dalšího chytlavého hitu kapely Mandrage. Příběhem o lásce a vášni, který se ve videoklipuodehrává,předznamenává skupina...


Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy
17.10.

Memoriál Wayna Statica předčil všechny představy

Světové turné ikony industriálního metalu je v plném proudu a na závěr evropské části zavítala...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru