Plnoleté Rybičky 48 natočily Muže a chystají se stužkovat.

Kapela Rybičky 48 natočila klip z prostředí skupinové terapie a tvrdí, že v každém muži zůstává část kluka. Fanouškům rozdá certifikáty o absolvování Rockové maturity a své osmnácté narozeniny s nimi oslaví na největší show své kariéry v pražské v O2 areně. Rockovým katapultem si připomene svou cestu z klubů do koncertních hal a podá pomocnou ruku začínajícím kapelám.  

Skupina vstupuje do osmnáctého roku svého fungování. Tento rok bude zásadní, plný oslav, velkých halových koncertů. Nejdříve představí svoji singlovou a klipovou novinku, nazvala ji krátce a zcela výstižně Muži Nový videoklip Muži volně navazuje na hit Ženy, vydaný před dvěma lety. Nyní se kluci z kapely pokusili podívat do duše muže. A jak to tak bývá, ke vzniku nového singlu přispěla náhoda.„Písnička Muži vznikla velkou náhodou. Měli jsme točit reportáž pro jednu televizi a chtěla po nás, abychom v ní ukázali, jak vzniká písnička ve zkušebně. Nechtělo se nám to předstírat, a tak jsem večer před natáčením napsal tuhle věc. Byla z těch, které jsou hotové za pět minut, až mám pocit, že jsem ji nepsal já. Písničku jsme zkusili na první dobrou a byla vlastně hned hotová," říká Kuba Ryba.

V klipu vidí diváci a fanoušci dvanáct neherců, členů týmu kapely, a naopak jediného herce Pavla Martince v roli terapeuta. Na první pohled zlomení muži si připomínají na terapii radosti i strasti života. Když jeden z nich tajně něco propašuje na tuto skupinovou terapii, začnou se dít věci. „Tenhle klip není oslavou alkoholu, ale života! Někdy jsme s klukama rádi, že i my jsme těch osmnáct let v kapele společně přežili!" dodává Kuba Ryba.

Novinka Muži zazní v premiéře na každém z pouhých pěti samostatných koncertů, které letos skupina odehraje. Na jarní čtyři Rockové stužkováky naváže Rockovou maturitou 28. 11. 2020 v O2 areně v Praze. Kromě koncertní show a speciálního playlistu dostanou fanoušci na prvních čtyřech halových akcích skutečné stužky, jak je většina zná ze stužkováků a maturitních plesů. Majitelé stužek, kteří dorazí i do O2 areny, obdrží certifikát o absolvování Rockové maturity a taky jako jediní budou mít možnost setkat se s kapelou.  

14.2.  PARDUBICE, hala Enteria Arena
21.2.  PLZEŇ, hala TJ Lokomotiva
29.2.  ČESKÉ BUDĚJOVICE, Výstaviště  
6.3.  BRNO, Výstaviště
28.11. PRAHA, O2 arena  

Petr Lebeda upřesňuje: "Rockové stužkováky budou zatím naším největším turné. Na tyto koncerty jsme připravili zbrusu novou show a nový stage design. Kromě toho, že na nich zazní v premiéře singl Muži, v prodlouženém koncertním setu zahrajeme i několik starších songů, které jsme už dlouho na živo nehráli. Takže se kromě nových písniček učíme znovu i svoje staré songy".  

Kapela Rybičky 48 odehrála třináct set koncertů v České republice i zahraničí. Z malých klubů se za tu dobu posunula k vyprodaným turné a do pozice headlinera největších tuzemských festivalů. Přes posun mezi českou hudební špičku nezapomíná na své začátky a v rámci svého benefičního projektu Pomáháte nám pomáhat se rozhodla pomoci mladým kapelám soutěží Rockový katapult.Kuba Ryba vysvětluje: „Velmi dobře si pamatujeme naše začátky, spoustu koncertů pro pár lidí, první úspěchy i prošlapávání slepých uliček. Už několik let běží náš benefiční projekt Pomáháte nám pomáhat, díky kterému jsme několika set tisíci korunami pomohli nejrůznějším charitativním projektům či konkrétním lidem, kteří mají svou cestu za štěstím komplikovanější než my. Tentokrát jsme se rozhodli pomoci mladým kapelám. Proto jsme dali dohromady s našimi partnery projekt, který by mohl být opravdovým Rockovým katapultem, jenž může pomoci kapelám vystřelit vzhůru."

Do Rockového katapultu se přihlásilo celkem 178 kapel. Aktuálně soutěž dospěla do finále, ve kterém fanoušci vyberou vždy jednu kapelu pro daný Stužkovák. Soutěžící skupina kromě vystoupení na akci získá i jackpot, tedy balíček cen, který by jí měl výrazně pomoci na její cestě. Rybičky 48 jednohlasně dodávají: "I po bezmála osmnácti letech si plníme svoje klukovské sny a jsme rádi, že prostřednictvím Rockového katapultu si budou moct plnit své sny skvělé mladé kapely."
Foto: Ondřej Soukup
GALERIEZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Wabiho Rosa na kolejích vychází na LP a vůbec poprvé i na CD
04.04.

Wabiho Rosa na kolejích vychází na LP a vůbec poprvé i na CD

V roce 1984 vydala ikona českého country a folku, Wabi Daněk, své první album Rosa na kolejích. Pro mnohé...


Katarzia představuje mrazivě aktuální singl Tristan a Izolda
03.04.

Katarzia představuje mrazivě aktuální singl Tristan a Izolda

Skladba Tristan a Izolda od skladatelky a producentky Katarzie měla být o astmatickém záchvatu a létě...


Výtěžek z nového alba věnují Klusovi nadačnímu fondu
02.04.

Výtěžek z nového alba věnují Klusovi nadačnímu fondu

Tisíce dobrovolníků teď pomáhají všude tam, kde je to nejvíc potřeba v těžkých chvílích, které s sebou...


The Strokes již za týden potěší fanoušky novou deskou The New Abnormal
03.04.

The Strokes již za týden potěší fanoušky novou deskou The New Abnormal

The Strokes oznámili vydání jejich prvního studiového alba po sedmi letech, které vyjde 10. dubna 2020 a jmenuje se...


Čtvrtým singlem desky Září od Zvíře jménem Podzim je Podzimní pes
02.04.

Čtvrtým singlem desky Září od Zvíře jménem Podzim je Podzimní pes

Kapela Zvíře jménem Podzim posílá svým posluchačům povzbuzující pozdrav a pohlazení, videoklip k písničce...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Narodíme se jen jednou…
04.04.

Narodíme se jen jednou…

» Nejezchleba Olin Jaroslav

V roce 2019 vznikl záměr připomínat Skoumalovy písničky na koncertech,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru