Paramore na festivalu Rock for People

Blonďatá královna

Paramore na stejném místě vystoupili v roce 2012, kdy platili za jednu z největších teenage pop rockových kapel. Letos se jejich tvář poměrně radikálně změnila a pop nyní hraje hlavní roli v jejich tvorbě. Může za to zejména nové album After Laughter a i přes výraznou změnu patří mezi nejlépe hodnocená alba tohoto roku. Paramore nechali ostré kytary i dunivé bicí v minulosti a zpěvačka Hayley Williams přestala experimentovat s barvou vlasů. Konec jedné éry? Pravděpodobně. Nicméně i nová éra kapely vypadá velice zábavně. Nový funkový roztančený pop chytí za srdce a vykouzlí úsměv, ačkoliv to příliš nekoresponduje s tématikou alba, která hovoří o trablech a bolístkách zpěvačky. Své problémy však Hayley nejspíš úspěšně nechala v textech, jelikož na pódiu to byl festival barev a nezřízeného tance. Pozadí zdobily barevné led panely, což evokovalo pozitivní náladu i přes první kapky z blížící se bouřky. Možná jste zaslechli fámy a dohady o Hayley Williams, jako o namyšlené a povýšené paničce, která se zajímá jen o sebe. Na pódiu to tak rozhodně není a Williams působila jako velmi příjemná a pokorná slečna, která miluje muziku, a showmanku, která rozpohybuje každý sval v těle. Možná je mimo světla reflektorů přísnou perfekcionistkou, ale při koncertě se nebrání žádné neočekávané události. Letos slaví desetileté výročí průlomové album Riot!, které kapelu vystřelilo mezi hudební špičku a k mému překvapení zaznělo i poměrně dost dalších písní z předchozích alb. Vynechali sice velmi populární singl „Crushcrushcrush", nicméně slyšeli jsme neméně slavnou skladbu "That's What You Get". Z dalších desek pak například „Brick by Boring Brick", „Still Into You" nebo samostatný singl „Decode". Prim však hrála aktuální deska s úvodní „Told You So", skočnou „Caught in the Middle" nebo pokryteckou „Fake Happy". Prakticky v každé recenzi nové desky se dočtete, že Paramore dospěli, přestali experimentovat a našli svoji pravou tvář. Dokonce i Williams si sypala popel na hlavu kvůli svým častým proměnám barvy vlasů, což byl prakticky její trademark. Předchozí čtyři alba byla zkrátka nezodpovědný puberťák, který si užívá života, zajímají ho jen holky a rebelování. Na After Laughter se tento puberťák oženil, založil rodinu, získal dobrou práci, vzal si hypotéku a řeší složenky, namísto motýlků v břiše a tropení hloupostí.

Paramore poručili větru, dešti

Zpěvačka Hayley Williams předváděla skvělý výkon, byla stále v pohybu, stále ve spojení s fanoušky a stále usměvavá. Její pozitivita a elán zahnaly i černá mračna, která nás kropila jen několik málo minut. Kromě toho předváděla skvělý pěvecký výkon, který byl ještě zkrášlen vynikajícím zvukem. Občas si zazpívala i s fanoušky v první řadě a někdy jim dokonce dala mikrofon a odtancovala pryč. Ač se to může zdát jako nekontrolovaná anarchie, všechno probíhalo velmi přirozeně. Paramore předvedli i jeden cover od kapely, kterou mají údajně všichni rádi. Jednalo se o píseň „Everywhere" od Britských Fleetwood Mac. Z tvorby kapely jsme se dočkali rošťácké „Aint it Fun" a na oslavu deseti let alba Riot! i rockové pecky „Misery Business". Dle svých slov kapela už není schopná tuto píseň zahrát vlastními silami a potřebují pomoc někoho z publika. Načež byla vybrána ta vyvolená, která si s Paramore „Misery Business" zazpívá. Tou vyvolenou se stala slečna Agáta, která dostala mikrofon, a po boku Hayley Williams stála na pódiu před nadšeným davem. Jestli očekáváte, že se jí rozklepala kolena, jste na omylu. Agáta kromě toho, že zpívala fantasticky, strčila Williams do kapsy a ryzím štěstím předvedla skvělou show. Tento zážitek zůstane v paměti hodně dlouho. Upřímnou pochvalou pro Agátu byl bouřlivý potlesk i povzbudivá slova Hayley Williams, která opět převzala otěže koncertu. Ten se pomalu blížil ke konci a závěr obstaraly skladby „Forgiveness" a titulní skladba novinky „Hard Times". Paramore předvedli čiré nadšení pro muziku a nový kabát jim rozhodně svědčí. Na jejich adresu jsem neslyšel jediné křivé slovo a já se bavil více, než jsem čekal. Tato hvězda jen tak nevyhasne.

Zdroj fotografií Facebook Rock for People, autor Petr Klapper.

Související obsah:

» Rock for People 2017 - Den první   (David Malý, 16. 07. 2017)
» Rock for People 2017 - Den Druhý   (David Malý, 26. 07. 2017)
» Die Antwoord na festivalu Rock for People   (David Malý, 16. 07. 2017)
» „Chtěli jsme si udělat srandu z typických šlágrových pořadů," vysvětluje zpěvák rakouských Kontrust   (David Malý, 08. 07. 2017)
» Rock for People 2017 - Den Třetí   (David Malý, 25. 10. 2017)
» Evanescence na Rock for People   (David Malý, 25. 10. 2017)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rapper Brother Ali už ve středu ve Futuru
22.03.

Rapper Brother Ali už ve středu ve Futuru

27. března přijíždí do Futurum Music Baru na svůj první klubový koncert v zemi mikrofon champion: Brother Ali. Výrazný...


Vstupy na koncerty kapely Dope D.O.D. vyhrávají Michal a Katka
22.03.

Vstupy na koncerty kapely Dope D.O.D. vyhrávají Michal a Katka

O holandské partě s názvem Dope D.O.D. se začíná v kruzích undergroundového hip hopu mluvit...


Kačeři vítají jaro klubovou tour festivalu Mácháč
21.03.

Kačeři vítají jaro klubovou tour festivalu Mácháč

Festival Kačeři tradičně přivítá jaro tanečním mejdanem. Již 30. března do Březnice zavítá klubová tour festivalu...


Kafka Band jsou zpět s albem Amerika
21.03.

Kafka Band jsou zpět s albem Amerika

Kafka Band představuje novinku nazvanou Amerika. Sedmičlenná kapela s frontmany spisovatelem Jaroslavem Rudišem a Jaromírem...


Legendární Garbage po 20 letech předvedou v Praze svoji show ve stejné sestavě
20.03.

Legendární Garbage po 20 letech předvedou v Praze svoji show ve stejné sestavě

Vystupovali ve více než třiceti pěti zemích a prodali více jak 17 miliónů alb po celém světě! Kapela Garbage,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ticho nad pekáčem
19.03.

Ticho nad pekáčem

» Trautenberk

Nepočítáme-li EP Tady je Trautenberkovo, pak Ticho nad pekáčem je třetím albem klatovské...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru