Osudová Lucerna Marty Kubišové. Poslední pražský koncert jedné z největších osobností české hudební scény

Dlouho očekávaný koncert 27. října ve zcela vyprodaném velkém sále Lucerny zahájila videoprojekce. V něm pověděli osobnosti naší kultury a české hudební scény své vyznání. „Patřila k avantgardě 60 let," řekl Karel Gott, Jitka Zelenková se zase učila celý její repertoár nazpaměť…… I Marta zavzpomínala nejen na okamžiky, které v nás zůstanou navždy……"Nikdy ničeho nelituji!" Chviličku před začátkem v páté řadě měla radost paní, že sehnala tak skvělé místo a i ona měla své vyznání: „je to moje mládí,k písničkám jsem si psala i texty" V předních řadách seděli další významní hosté. Například Ministr kultury, Jitka Zelenková, Dana Morávková, zástupci Magistrátu a jiní...

Koncert začal skladbou Někde musí být ráj z alba Gold a následovaly hity ze šedesátých let: Cesta, Lampa, Ring-o-ding. Jako svého prvního hosta pozvala Marta Kubišová, Lucii Bílou. Zazpívaly společně skladbu Dobrodružství sbohem Panem a následující Marie zda víš, byla vyznáním Lucie pro Martu. Velký aplaus sklidily skladby, které si každý včetně mě hodně přál, Depeše nebo Nechte zvony znít. Jako dalšího hosta pozvala „svého anděla"Anetu Langerovou, aby společně zazpívaly duet Život není pes. Potěšila i druhá skladba Anety, Voda živá, která sklidila velký aplaus. Po skladbě Vyznání přišel popřát písní další host, Václav Neckář. Ten své bývalé partnerce z Golden Kids věnoval skladbu Podej mi ruku a projdem Václavák. Než mohl věnovat i druhou vešel moderátor večera, aby poprosil o okamžik zdržení. Totiž z nedalekého činoherního klubu si odskočil pozdravit Martu Kubišovou, herec Ondřej Vetchý.„ Děkuju, že jsem mohl žít v její době,"řekl. Pak dostal slovo opět Václav Neckář, aby mohl věnovat i svoji druhou skladbu, Všechno je jen jednou.

Předání multiplatinové desky za album Songy a balady Martu Kubišovou velmi potěšilo.

Zástupci vydavatelství Supraphon přerušili koncert, aby mohli předat toto ocenění, které album za prodej 420.000 kusů získalo. Tato zásadní deska v české a slovenské hudební historii vyšla v těchto dnech v reedici.

K závěru vystoupení uvedla Kubišová rovněž písně z posledního studiového alba z roku 2016 Soul, jmenovitě Odvěká žena (ta na přání české televize zněla ještě jednou), A to mě trápí, Jesse, pojď spát. Finále koncertu patřilo skladbám jako Balada o kornetovi a dívce, Mama, Hej Jude…. Celá Lucerna tleskala a vzdávala hold. Když přišlo na loučení a představování jednotlivých muzikantů, každému v sále došlo, že tento úžasný koncert končí. Nekonečné ovace ji opět vrátily na pódium. První přídavek Magdalena následoval ten, na který všichni v sále čekali. Motlitba pro Martu z roku 1968 z alba Songy a balady. „Přeju vám krásné dny," loučila se s lidmi, kteří vestoje aplaudovali písni, která se řadu let nesměla vysílat. Přes velké ovace nemohla odejít a zazněla ještě jednou skladba Hej Jude. Neskutečný koncert s úžasnou atmosférou skončil a všichni odcházeli s pocitem, na který hned tak nezapomenou…. Děkujeme Marto!!!!

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kapela Vesna dokazuje, že i folklór může být sexy
20.11.

Kapela Vesna dokazuje, že i folklór může být sexy

Světlonoš je název nového singlu a videoklipu originální dívčí kapely Vesna, propojující folklór s moderními...


Odpočatý Marilyn Manson se předvedl pražské Tipsport aréně
20.11.

Odpočatý Marilyn Manson se předvedl pražské Tipsport aréně

Kapela Marilyn Manson se stejnojmenným frontmanem letos vydala jubilejní desáté studiové album Heaven Upside...


Jaký Sen má Marika Gombitová? Dozvíte se začátkem prosince v Praze.
19.11.

Jaký Sen má Marika Gombitová? Dozvíte se začátkem prosince v Praze.

Zbořit Tipsport arénu v Praze se na svém letošním jediném koncertu chystá slovenská zpěvačka a skladatelka...


Královská koruna sluší legendě i bez Mercuryho
19.11.

Královská koruna sluší legendě i bez Mercuryho

Hudba britských Queen je nesmrtelná. A to i přesto, že ji už dávno nezdobí nejvybroušenější klenot - fenomenální...


Britští Hurts zhypnotizovali Karlín
18.11.

Britští Hurts zhypnotizovali Karlín

V pátek 17. listopadu se pražské Forum Karlín doslova otřásalo v základech. Na svém pódiu přivítalo...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Hlasitá revoluce
20.11.

Hlasitá revoluce

» Tichá dohoda

Hlasitá revoluce je název nového, v pořadí šestého řadového...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru