Osudová Lucerna Marty Kubišové. Poslední pražský koncert jedné z největších osobností české hudební scény

Dlouho očekávaný koncert 27. října ve zcela vyprodaném velkém sále Lucerny zahájila videoprojekce. V něm pověděli osobnosti naší kultury a české hudební scény své vyznání. „Patřila k avantgardě 60 let," řekl Karel Gott, Jitka Zelenková se zase učila celý její repertoár nazpaměť…… I Marta zavzpomínala nejen na okamžiky, které v nás zůstanou navždy……"Nikdy ničeho nelituji!" Chviličku před začátkem v páté řadě měla radost paní, že sehnala tak skvělé místo a i ona měla své vyznání: „je to moje mládí,k písničkám jsem si psala i texty" V předních řadách seděli další významní hosté. Například Ministr kultury, Jitka Zelenková, Dana Morávková, zástupci Magistrátu a jiní...

Koncert začal skladbou Někde musí být ráj z alba Gold a následovaly hity ze šedesátých let: Cesta, Lampa, Ring-o-ding. Jako svého prvního hosta pozvala Marta Kubišová, Lucii Bílou. Zazpívaly společně skladbu Dobrodružství sbohem Panem a následující Marie zda víš, byla vyznáním Lucie pro Martu. Velký aplaus sklidily skladby, které si každý včetně mě hodně přál, Depeše nebo Nechte zvony znít. Jako dalšího hosta pozvala „svého anděla"Anetu Langerovou, aby společně zazpívaly duet Život není pes. Potěšila i druhá skladba Anety, Voda živá, která sklidila velký aplaus. Po skladbě Vyznání přišel popřát písní další host, Václav Neckář. Ten své bývalé partnerce z Golden Kids věnoval skladbu Podej mi ruku a projdem Václavák. Než mohl věnovat i druhou vešel moderátor večera, aby poprosil o okamžik zdržení. Totiž z nedalekého činoherního klubu si odskočil pozdravit Martu Kubišovou, herec Ondřej Vetchý.„ Děkuju, že jsem mohl žít v její době,"řekl. Pak dostal slovo opět Václav Neckář, aby mohl věnovat i svoji druhou skladbu, Všechno je jen jednou.

Předání multiplatinové desky za album Songy a balady Martu Kubišovou velmi potěšilo.

Zástupci vydavatelství Supraphon přerušili koncert, aby mohli předat toto ocenění, které album za prodej 420.000 kusů získalo. Tato zásadní deska v české a slovenské hudební historii vyšla v těchto dnech v reedici.

K závěru vystoupení uvedla Kubišová rovněž písně z posledního studiového alba z roku 2016 Soul, jmenovitě Odvěká žena (ta na přání české televize zněla ještě jednou), A to mě trápí, Jesse, pojď spát. Finále koncertu patřilo skladbám jako Balada o kornetovi a dívce, Mama, Hej Jude…. Celá Lucerna tleskala a vzdávala hold. Když přišlo na loučení a představování jednotlivých muzikantů, každému v sále došlo, že tento úžasný koncert končí. Nekonečné ovace ji opět vrátily na pódium. První přídavek Magdalena následoval ten, na který všichni v sále čekali. Motlitba pro Martu z roku 1968 z alba Songy a balady. „Přeju vám krásné dny," loučila se s lidmi, kteří vestoje aplaudovali písni, která se řadu let nesměla vysílat. Přes velké ovace nemohla odejít a zazněla ještě jednou skladba Hej Jude. Neskutečný koncert s úžasnou atmosférou skončil a všichni odcházeli s pocitem, na který hned tak nezapomenou…. Děkujeme Marto!!!!

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Bejbypankáči z celého Česka míří na Kefír
20.08.

Bejbypankáči z celého Česka míří na Kefír

Zahrada zámku Kačina u Kutné Hory se v sobotu 1. září promění v bejbypankové království. Na šestém ročníku...


Třídenní FestiWall uctí mimo jiné českou kytaru
20.08.

Třídenní FestiWall uctí mimo jiné českou kytaru

Velké množství hudebních lahůdek nabídne Music FestiWallu 2018, který se odehraje od 7. do 9. září v modřanském...


Amen Dunes zahraje v září poprvé v MeetFactory
19.08.

Amen Dunes zahraje v září poprvé v MeetFactory

S každým dalším albem se Damon McMahon proměnil, s tím současným je jeho skok nejvýraznější, což dosvědčují...


NAŠE TÉMA: Sziget ve znamení rekordů
19.08.

NAŠE TÉMA: Sziget ve znamení rekordů

Přes půl miliónu návštěvníků, více než tisícovka různých vystoupení, šedesát scén. To jsou základní charakteristiky...


Fanoušci nezávislé hudby se sejdou poslední srpnový víkend na 20. ročníku festivalu Eurotrialog Mikulov
19.08.

Fanoušci nezávislé hudby se sejdou poslední srpnový víkend na 20. ročníku festivalu Eurotrialog Mikulov

Závěr festivalové sezóny bude o posledním srpnovém víkendu tradičně patřit Eurotrialogu Mikulov s podtitulem...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Rise to Glory
16.08.

Rise to Glory

» Loudness

Japonská metalová formace Loudness se hlásí s novou, v pořadí sedmadvacátou...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru