On The Way

Existence: 2011 / Země: Česká republika / Žánr: Rock, Punk

On The Way je čtyřčlenná studentská (14-18 let) pop-punková kapela z Bruntálska. Kapela byla založena bratry Jelenovými v roce 2011. Kapele On The Way jsme se na stránkách Hudební knihovny věnovali již několikrát. Proto se domníváme, že tato mladá a nadějná skupina si jistě zaslouží na Hudební knihovně svůj profil. Kluci, můžete nám něco o sobě prozradit?

„V současném složení vystupujeme necelé dva roky. Tři z nás studují bruntálské střední školy, basák Mára herectví na ostravské konzervatoři. Hrajeme vlastní tvorbu - texty i muziku skládá Matěj, se skládáním muziky začíná už i Štěpán, songy dokončujeme s celou kapelou. První písničky byly v angličtině, v té bylo téměř celé první CD (demo) ON THE WAY, další CD DNA a CD P.A.N.I.C jsou již pouze v češtině. Natočili jsme také dva videoklipy – první na skladbu Ta pravá se studenty audiovizuální techniky z opavské Slezské univerzity a druhý na song Ztrácíš ve vlastní režii. Klip Ta pravá byl serverem Bandzone vybrán na mixer.cz provozovaný seznam.cz, oba songy se hrají na TV Fajn Rock".

Baví nás soutěže

"Hodně nás baví soutěže – bývá zde skvělá atmosféra se spoustou diváků, seznámíme se s jinými kapelami a někdy i něco vyhrajeme. Hned v prvním roce společného hraní jsme se umístili v Praze na třetím místě v soutěži Pro Rock – pro kapely do 26 let. V klubové soutěži kapel Radegast Líheň 2013 jsme postoupili do čtvrtfinále, kde jsme byli poraženi jen budoucím vítězem celé soutěže. Ve stejném roce jsme vyhráli Rockovou Olomouc a získali tak možnost zahrát si před finskou metalovou královnou Tarjou před vyprodanou Sportovní halou v Olomouci."

Občas se objevíme i v rádiu nebo v televizi

"Na jaře jsme poskytli rozhovor a zahráli si v TV pořadu Věříš si. V pořadu ostravská Harenda byl odvysílán rozhovor s kapelou spolu s pěti skladbami z nového CD P.A.N.I.C. Na Rádiu Čas Rock jsme se stali Kapelou týdne. Na podzim odvysílala hudební stanice Óčko v MIXXXERU rozhovor a medailon kapely spolu s klipem. V závěru loňského roku jsme si zahráli na Bandzone Showcase, což je akce, na které největší hudební server Bandzone představuje šest talentů, o kterých bude v nadcházejícím roce hodně slyšet."

Co nového v roce 2014?

"Na začátku letošního roku jsme byli v soutěži kapel Mercedes Benz Live Space vybráni odbornou porotou z více jak 300 kapel mezi TOP 10. O celkovém vítězi rozhodnou spolu s odbornou porotou diváci festivalů a koncertů, kterých se kapela účastní. V novém ročníku Radegast Líheň 2014 jsme zatím vyhráli základní kolo a postoupili do čtvrtfinále. V poslední době jsme dostali zajímavé nabídky, kterých si moc vážíme. Jednak je to šance natočit hudební film, kde zazní skladby kapely. Jsme také nadšení z nabídky spolupráce předního hudebního vydavatelství, o případné smlouvě by se mělo rozhodnout během pár týdnů."

Foto: FB profil

DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...

GALERIE

Související obsah:

» Novoroční rozhovor s On The Way   (Jan Vavřík, 02. 01. 2014)
» On The Way a jejich Ztrácíš   (Jan Vavřík, 23. 02. 2014)
» On The Way jsou k neutahání   (Jan Vavřík, 07. 12. 2013)
» On The Way na Chmelnici   (Jiří Klecan, 14. 03. 2014)
» On The Way jako předskokani Tarji Turunen   (Jan Vavřík, 16. 10. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
George Ezra a jeho nový singl Paradise
19.01.

George Ezra a jeho nový singl Paradise

Britský písničkář George Ezra dnes oznámil vydání svého dlouho očekávaného druhého studiového...


Slovenská Pohoda 2018 ohlašuje i Jammieho Calluma
19.01.

Slovenská Pohoda 2018 ohlašuje i Jammieho Calluma

Nejspíš nikdo neudělal pro popularizaci jazzu ve 21. století tolik, co Jammie Cullum. Historicky nejprodávanější jazzový...


Potichu si na křty svého debutu pozvali Davida Stypku a Báru Zmekovou
19.01.

Potichu si na křty svého debutu pozvali Davida Stypku a Báru Zmekovou

Milovníci akustického popu již určitě zaregistrovali kapelu Potichu, která právě vydává na vinylech i CD své debutové...


Oscar Benton, bílý bluesový král je zpět
19.01.

Oscar Benton, bílý bluesový král je zpět

Oscar Benton natočil nové album ‘I Am Back’ spolu s kytaristou Johnny Laporte v dětském domově,...


Nový singl Poetiky vyjadřuje pocit odloučení
18.01.

Nový singl Poetiky vyjadřuje pocit odloučení

Za oponou je čtvrtým singlem kapely Poetika z jejich debutového alba Trinity. Tříčlenná formace z Vysočiny,...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Poruba
12.01.

Poruba

» Nohavica Jaromír

Jarek Nohavica přichází s novinkovým autorským počinem nazvaným úderně...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru