Odpočatý Marilyn Manson se předvedl pražské Tipsport aréně

Kapela Marilyn Manson se stejnojmenným frontmanem letos vydala jubilejní desáté studiové album Heaven Upside Down. Zvukově se v něm navrátila k tvrdším riffům, přesto ale spojeným s moderním zvukem. Dlouho odkládaná deska nakonec vyšla začátkem října a na listopad byla naplánovaná další část evropského turné.

Do České republiky se Manson vrátil po třech letech. Tehdy tu naopak zahrál ještě před vydáním The Pale Emperor a byla tak trochu škoda, že nevytasil žádný nový song. Tentokrát do setlistu zapojil velkou část své diskografie. Úvod večera však obstarala DJka Amazonica. Její výkon lze těžce popisovat, jelikož organizátoři naprosto nezvládali odbavovat přicházející návštěvníky, čímž se před arénou vytvořili nekonečné fronty a velká část lidí jen tak tak stihla hlavní chod večera.

Ten po několika vypalovačkách spustil svoje momentální intro založené na písni The End od Doors. Poté se již spustila černá plachta a odhalila současnou scénu amerického shock-rockera. Ten je stále indisponován po své nehodě z koncertu v New Yorku. V úvodní části koncertu tak byl připevněn na svém trůnu, který sám mohl otáčet. Následně se však přesunul dopředu a z povzdálí byl jištěn dvěma zdravotníky v maskách.

I přesto všechno během koncertu dokázal měnit u některých písní své stylistické doplňky a odpzívat dě skladby i z lehátka. Úvod nastartovala ostrá novinka Revelation 12. Po ní následovaly hity This Is The New Shit a mOBSCENE, které už rozezpívaly celou zaplněnou halu. Ta s radostí přijímala každý další song a je třeba přiznat, že změna z Lucerny po delší době také trochu pomohla.Potěšila i další z novinek KILL4ME, ve které byl Manson oblečen v červeném, přesně po vzoru nejnovějšího videoklipu. Při další novince We Know Where You Fucking Live byl zase na vozíku a míkrofon měl stylizovaný jako pušku. Plus si zaslouží i za komunikaci s publikem. Hned od druhé skladby se výborně zapojoval, vtipkoval a před skladbou The Dope Show se i rozpovídal o drogách a střihl si kousek I Don't Like The Drugs, také z alba Mechanical Animals.

Show trvala zhruba hodinu a čtvrt. Manson se prvně rozloučil klasicky s písní The Beautiful People, ve které vyzíval ke zpěvu i samotné publikum, načež se mu dostalo výrazné odpovědi, poté se scéna zhasla, Po dvou minutách se však všech pět hudebníků vrátilo a nachystalo ještě přídavek v podobě Cruci-Fiction In Space.

Letošní koncert Marilyna Mansona se tak dá hodnotit jen pozitivně. Nedalo se čekat, že bude koncert delší, i vzhledem k jeho zlomené noze. Překvapil i docela kvalitní zpěv. To, že již není naživo tak přesvědčivý jak v devadesátkách bylo jasné ještě před začátkem, vypadá to však, že měsíční pauza mu pomohla a na zlepšeném výkonu se projevila. Chválit se dá i překopaný setlist, který nabízí jak novinky z posledních dvou alb, tak i zažité klasiky. Marilyn Manson se tak vrátil s grácií a je třeba se těšit na další takovou show.

Setlist: Revelation 12, This Is The New Shit, Disposable Teens, mOBSCENE, KILL4ME, Deep Six, The DopeShow, Sweet Dreams, Tourniquet, We Know Where You Fucking Live, Say10, The Beautiful People, Cruci-Fiction In Space


GALERIE

Související obsah:

» Marilyn Manson s Johnny Deppem na Revolver Golden Gods Awards 2012   (Ondra Kocáb, 12. 04. 2012)
» Marilyn Manson představil dvě skladby z nového alba   (Ondra Kocáb, 28. 10. 2014)
» Marilyn Manson je zpět, novinku přiveze i do Prahy   (Ondra Kocáb, 26. 07. 2017)
» Marilyn Manson chystá desátou desku, vyjít by měla na Valentýna   (Ondra Kocáb, 21. 07. 2016)
» Reportáž z koncertu M. Mansona v Praze   (Joe Stramr, 02. 08. 2012)
» Marilyn Manson si podmanil Lucernu   (František Fišer, 01. 08. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner
19.07.

Half Waif se vrací dok Čech, tentokrát jako headliner

Na své první evropské headline koncerty vyrazí na podzim americká synthpopová písničkářka a producentka...


Kdo chce vyrazit do Horčápska na Kačery?
19.07.

Kdo chce vyrazit do Horčápska na Kačery?

Již potřinácté ožije koncem srpna festivalová louka v Horčápsku u Březnice festivalem Kačeři. Fanoušci kapel...


Hrady CZ se přesouvají na Kunětickou horu
18.07.

Hrady CZ se přesouvají na Kunětickou horu

Start na hradě Točníku má čtrnáctý ročník festivalu Hrady CZ za sebou a nyní se na pátek a sobotu 20. a 21. července...


Švédský rock'n'roll Royal Republic zazní v ČR i příští rok
18.07.

Švédský rock'n'roll Royal Republic zazní v ČR i příští rok

Rodáci z Malmö Royal Republic jsou na scéně už jedenáctým rokem a v České republice jsou jako doma. Od jejich...


The.Switch zakopali zpěváka v novém klipu do hrobu
18.07.

The.Switch zakopali zpěváka v novém klipu do hrobu

Dávám je nejnovějším singlem z posledního alba kapely the.switch. Kapela založená v roce 1996 vydala svoji prozatím...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Chce to hit!
16.07.

Chce to hit!

» Poletíme?

S předchozím albem Turbošanson měli Poletíme? slušně našlápnuto. Teď po téměř...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru