Odpočatý Marilyn Manson se předvedl pražské Tipsport aréně

Kapela Marilyn Manson se stejnojmenným frontmanem letos vydala jubilejní desáté studiové album Heaven Upside Down. Zvukově se v něm navrátila k tvrdším riffům, přesto ale spojeným s moderním zvukem. Dlouho odkládaná deska nakonec vyšla začátkem října a na listopad byla naplánovaná další část evropského turné.

Do České republiky se Manson vrátil po třech letech. Tehdy tu naopak zahrál ještě před vydáním The Pale Emperor a byla tak trochu škoda, že nevytasil žádný nový song. Tentokrát do setlistu zapojil velkou část své diskografie. Úvod večera však obstarala DJka Amazonica. Její výkon lze těžce popisovat, jelikož organizátoři naprosto nezvládali odbavovat přicházející návštěvníky, čímž se před arénou vytvořili nekonečné fronty a velká část lidí jen tak tak stihla hlavní chod večera.

Ten po několika vypalovačkách spustil svoje momentální intro založené na písni The End od Doors. Poté se již spustila černá plachta a odhalila současnou scénu amerického shock-rockera. Ten je stále indisponován po své nehodě z koncertu v New Yorku. V úvodní části koncertu tak byl připevněn na svém trůnu, který sám mohl otáčet. Následně se však přesunul dopředu a z povzdálí byl jištěn dvěma zdravotníky v maskách.

I přesto všechno během koncertu dokázal měnit u některých písní své stylistické doplňky a odpzívat dě skladby i z lehátka. Úvod nastartovala ostrá novinka Revelation 12. Po ní následovaly hity This Is The New Shit a mOBSCENE, které už rozezpívaly celou zaplněnou halu. Ta s radostí přijímala každý další song a je třeba přiznat, že změna z Lucerny po delší době také trochu pomohla.Potěšila i další z novinek KILL4ME, ve které byl Manson oblečen v červeném, přesně po vzoru nejnovějšího videoklipu. Při další novince We Know Where You Fucking Live byl zase na vozíku a míkrofon měl stylizovaný jako pušku. Plus si zaslouží i za komunikaci s publikem. Hned od druhé skladby se výborně zapojoval, vtipkoval a před skladbou The Dope Show se i rozpovídal o drogách a střihl si kousek I Don't Like The Drugs, také z alba Mechanical Animals.

Show trvala zhruba hodinu a čtvrt. Manson se prvně rozloučil klasicky s písní The Beautiful People, ve které vyzíval ke zpěvu i samotné publikum, načež se mu dostalo výrazné odpovědi, poté se scéna zhasla, Po dvou minutách se však všech pět hudebníků vrátilo a nachystalo ještě přídavek v podobě Cruci-Fiction In Space.

Letošní koncert Marilyna Mansona se tak dá hodnotit jen pozitivně. Nedalo se čekat, že bude koncert delší, i vzhledem k jeho zlomené noze. Překvapil i docela kvalitní zpěv. To, že již není naživo tak přesvědčivý jak v devadesátkách bylo jasné ještě před začátkem, vypadá to však, že měsíční pauza mu pomohla a na zlepšeném výkonu se projevila. Chválit se dá i překopaný setlist, který nabízí jak novinky z posledních dvou alb, tak i zažité klasiky. Marilyn Manson se tak vrátil s grácií a je třeba se těšit na další takovou show.

Setlist: Revelation 12, This Is The New Shit, Disposable Teens, mOBSCENE, KILL4ME, Deep Six, The DopeShow, Sweet Dreams, Tourniquet, We Know Where You Fucking Live, Say10, The Beautiful People, Cruci-Fiction In Space


GALERIE

Související obsah:

» Marilyn Manson s Johnny Deppem na Revolver Golden Gods Awards 2012   (Ondra Kocáb, 12. 04. 2012)
» Marilyn Manson představil dvě skladby z nového alba   (Ondra Kocáb, 28. 10. 2014)
» Marilyn Manson je zpět, novinku přiveze i do Prahy   (Ondra Kocáb, 26. 07. 2017)
» Marilyn Manson chystá desátou desku, vyjít by měla na Valentýna   (Ondra Kocáb, 21. 07. 2016)
» Reportáž z koncertu M. Mansona v Praze   (Joe Stramr, 02. 08. 2012)
» Marilyn Manson si podmanil Lucernu   (František Fišer, 01. 08. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Buskeři Too Many Zooz již v březnu rozezní Roxy
15.12.

Buskeři Too Many Zooz již v březnu rozezní Roxy

Vzestup buskerů Too Many Zooz z New Yorku je skvělým důkazem toho, jakou sílu mají sociální sítě. Jsou to tři roky,...


Elektroničtí The Chemical Brothers rozpálí Metronome Festival
15.12.

Elektroničtí The Chemical Brothers rozpálí Metronome Festival

Třetí ročník pražského Metronome festivalu čeká opravdová lahůdka – britští elektro dance mágové...


Španělský kocour se vrací do Prahy, v květnu zde velkým koncertem oslaví narozeniny!
15.12.

Španělský kocour se vrací do Prahy, v květnu zde velkým koncertem oslaví narozeniny!

8 května 2018 oslavíme nejen Den osvobození, ale také narozeniny Enrique Iglesiase, který zde slibuje uspořádat...


Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy právě vychází
14.12.

Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy právě vychází

Kolekce obsahuje dva boxy a v každém jsou čtyři CD Celkově osm alb odhaluje, jakou výjimečnou osobností je na české...


Anka Chřestýš a další přátelé zavzpomínají na Michala Tučného
14.12.

Anka Chřestýš a další přátelé zavzpomínají na Michala Tučného

I dvaadvacet let po své smrti má zpěvák Michal Tučný stále velké množství fanoušků. Především jim je určen...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Debut
13.12.

Debut

» Diva Baara

Diva Baara vydává na labelu Tranzistor ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru