Nový projekt členů The Cinematic Orchestra se představí v Jazz Docku

Za superskupinu složenou ze známých osobností, působících ve slavných skupinách, je považována kapela The Breath. V rámci pátého ročníku Festivalu Spectaculare vystoupí v intimní atmosféře klubu Jazz Dock ve středu 11. října. Koncert bude téměř jistě vyprodán, proto by zájemci o vstupenky neměli dlouho váhat.

Za kapelou The Breath stojí hlavně bývalý kytarista kultovní The Cinematic Orchestra Stuart McCallum, který se už sólově objevil v Paláci Akropolis v rámci Music Infinity, a také irská zpěvačka a flétnistka Ríoghnach Connoly. Ta je známá mimo jiné z formací Honeyfeet a Afro Celt Sound System. Kapelu tvoří i dva současní členové The Cinematic Orchestra, klavírista John Ellis a bubeník Luke Flowers.Už samotné složení kapely napovídá o jejím hudebním směřovaní a výsledný zvuk se dá asi nejlépe popsat jako tradiční The Cinematic Orchestra okořenění o soulový zpěv Ríoghnach. Loni nahráli The Breath debutové album Carry your Kin, který britský Guardian označuje jako "sofistikovaný atmosférický počin na pomezí ambientu a soulu". V jejich hudbě však nechybí ani vlivy irského folku, jemné riffy propracovaných kytarových ploch i elektronických zvuků. Album produkoval Tchad Blake, který v minulosti spolupracoval na nahrávkách takových hudebních veličin jako U2, Tom Waits, Pearl Jam či Peter Gabriel.

Letos čtveřice objela přední hudební festivaly a na konci léta stihla vydat i nové EP Acoustic, které nabídlo čtyři skladby z debutu v nové akustické podobě. Právě v ní nejlépe vynikne osobitý hlas irské zpěvačky Ríoghnach Connoly.
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Natalie Imbruglia zahraje v Čechách své hity i covery
26.09.

Natalie Imbruglia zahraje v Čechách své hity i covery

Kdo by neznal hity jako Torn, Big Mistake, Smoke, That Day, Wrong Impression nebo Shiver? Australská zpěvačka, skladatelka,...


Faust otevřel novou sezónu RockOpery
25.09.

Faust otevřel novou sezónu RockOpery

RockOpera vstoupila do nové sezony. Téměř do posledního místa vyprodané představení Milana Steigerwalda...


Poletíme? si skladby na chystané album prověří na koncertech
25.09.

Poletíme? si skladby na chystané album prověří na koncertech

V narvaném Clubkině v Černošicích odstartovala v pátek 22. září kapela Poletíme? své POLETÍME...


Na svém prvním klipu si dali InnerSphere hodně záležet
25.09.

Na svém prvním klipu si dali InnerSphere hodně záležet

Plzeňská kapela InnerSphere, která již dva roky hraje melodický deathmetal, právě zveřejnila videoklip ke skladbě Black...


UDG, Radečci a Pokáč budou na společném turné bojovat o fanoušky
24.09.

UDG, Radečci a Pokáč budou na společném turné bojovat o fanoušky

Ústecká továrna na hity UDG, jeseničtí pohodáři O5 a Radeček a folkový bavič Pokáč budou společně od října do prosince...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Heavy Fire
18.09.

Heavy Fire

» Black Star Riders

Ricky Warwick, Scott Gorham a Black Star Riders jsou zpět s novým albem 'Heavy...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru