Nedělní Mezi ploty byly klidnější, ale stejně pestré a kvalitní

Nedělní Mezi ploty byly mnohem klidnější než ty sobotní. Už se netvořily tak neskutečně dlouhé fronty u vstupu, které mnohé věrné Ploťáky pěkně rozhodily, langoše, hamburgru, nudlí, bramboráku a jiných pochoutek bez rozdílu ras a národností jste se dočkali mnohem rychleji a také uličkami jste se už nemuseli prodírat jako na Champs Elysées. Možná je to subjektivní pocit, ale v neděli vládla uvolněnější, vstřícnější, prostě pohodovější atmosféra.

Těžké rozhodování

Mezi ploty je festival, kde se musíte smířit s tím, že nikdy všechno neuvidíte. A buď budete zoufala přebíhat mezi čtrnácti scénami (a stejně nic pořádně neuvidíte a neprožijete) a nebo si vyzobete pár vaší chuti odpovídajících lahůdek. Pro milovníka hudby a divadla je to těžký, srdce lámající rébus, ale jinak to nejde. Prostě něco musíte oželet a nesmí vám to být líto. Proto jsem odpískal například PSH, Pokáče, Jablkoň, Bombarďáka, Rybičky 48, Tomáše Kluse nebo Cocomana, na které bych na jiných festivalech stál hned pod pódiem.

Mňága a Žďorp roztancovala pozvolna se zaplňující Central Park, jejich spojení veselé hudby s posmutnělými, ze života přesně odpozorovanými texty funguje dokonale. Spaste svoje duše zpíval celý amfiteátr. Bára Poláková překvapila kombinací subtilní postavy a výrazného, na pěvecké polohy pestrého zpěvu. Navíc ji doprovázela skvěla šlapající kapela. Brněnské rockově alternativní Květy začaly známými skladbami (Odpočinout, Kouzelník, Byt, Je podzim, V jezeře mléka a mlhy) aby v závěru představily několik slibných novinek. Silné, magické, uhrančivé s charismatickým Martinem Kyšperským za mikrofonem.Z Brna dorazila také svérázná písničkářka Mucha, která to s drsným, ale víceméně roztomilým humorem natřela chlapům, hipsterům i slovenským popíkářům. Oproti loňsku dokázala přilákat mnohem víc fanoušků, kteří s Muchou zpívali snad všechny její texty. Sama zpěvačka, tentokrát s modrými vlasy, z toho byla mile překvapená. Všechny navíc potěšila informací o nové desce s poetickým názvem Tos posral. Titulní píseň naznačuje, že se máme na co těšit.

Útěk do divadla 

Úkryt před všudypřítomnou hudbou nabízelo Divadlo za plotem. Vedle známých souborů (A studio Rubín, Vosto5) zde v neděli vystoupila i Bohnická divadelní společnost. Její Píseň písní a jiné historky dokazuje, že i psychicky nemocní lidé mohou být skvělými herci. Autentickými, opravdovými, ryzími. Ne nadarmo se zdejší soubor dočkal potlesku ve stoje. 

Nejen Mucha ohlásila nové album. 1. listopadu vychází CD kapely Krucipüsk, která ovládla Street Music Stage. Původně liberecká formace slaví letos třicáté narozeniny, ale energie má na rozdávání. Tomáš Hájíček, obklopen a okysličen novými muzikanty, řádil jako za mlada, samozřejmě nechyběly hity jako Druide, Láska je kurva, Rock and roll to není prdel nebo Cirkus dneska nebude. A když na pódium pozval Tomáš tříčlennou dechovou sekci, jeho muzika dostala další level.Maminky a tatínkové s dětmi, důchodci, pankáči, hipsteři, puberťáci, manželské páry, metalisté, alternativci, pracující, bezdomovci, singles…… Ti všichni si Mezi ploty náležitě užili. Protože tento festival určitě boří ploty v tom nejširším slova smyslu. Úplně každý si na něm něco najde, což zní jako klišé, ale v tomto případě to platí absolutně. Tak zase za rok. A soukromá první pětka letošních koncertů? Vypsaná fixa, Květy, Mucha, Circus Brothers a Krucipüsk.
Foto: Zuzana Juskaninová
GALERIE

Související obsah:

» První den festivalu Mezi ploty lámal rekordy   (Zuzana Juskaninová, 26. 05. 2019)
» Festival Mezi ploty probouzí v lidech dobré vlastnosti   (Karel Souček, 28. 05. 2018)
» Festival Mezi ploty, to je na 160 špičkových muzikantů a divadelníků na 14 scénách   (Karel Souček, 08. 04. 2019)
» Festival Mezi ploty nabízí intenzivní dvoudenní arteterapii   (Karel Souček, 17. 05. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Killswitch Engage splnili tajný sen všech fanoušků
23.08.

Killswitch Engage splnili tajný sen všech fanoušků

Metalcoroví pionýři Killswitch Engage mají letos velmi napilno. V zimě odjeli turné s Parkway Drive včetně koncertu...


Nu-metaloví pionýři P.O.D. přijedou do Prahy a Zlína
23.08.

Nu-metaloví pionýři P.O.D. přijedou do Prahy a Zlína

P.O.D. (celým názvem Payable On Death) patří společně s hvězdami Limp Bizkit nebo Korn k tvůrcům klasického amerického...


Label Tranzistor roztančí tuto neděli Letní Letnou
22.08.

Label Tranzistor roztančí tuto neděli Letní Letnou

Festival Letní Letná patří k tomu nejlepšímu, co Praha během léta nabízí. Pravidelnou součástí je také...


Farák Fest nezklamal, zklamalo pouze počasí
22.08.

Farák Fest nezklamal, zklamalo pouze počasí

V sobotu 17. srpna 2019 oslavil vyhlášený festival v Heřmanově Huti malé kulaté výročí. Již 5. rokem...


Monkey Business chystají podzimní koncertní šňůru. Do českých a moravských klubů přivezou show „Bad Time For Gentlemen"
22.08.

Monkey Business chystají podzimní koncertní šňůru. Do českých a moravských klubů přivezou show „Bad Time For Gentlemen"

Aktuální držitelé hudebních cen Anděl a Žebřík, skupina Monkey Business, vyjedou v říjnu na podzimní část...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru