Nedělní Mezi ploty byly klidnější, ale stejně pestré a kvalitní

Nedělní Mezi ploty byly mnohem klidnější než ty sobotní. Už se netvořily tak neskutečně dlouhé fronty u vstupu, které mnohé věrné Ploťáky pěkně rozhodily, langoše, hamburgru, nudlí, bramboráku a jiných pochoutek bez rozdílu ras a národností jste se dočkali mnohem rychleji a také uličkami jste se už nemuseli prodírat jako na Champs Elysées. Možná je to subjektivní pocit, ale v neděli vládla uvolněnější, vstřícnější, prostě pohodovější atmosféra.

Těžké rozhodování

Mezi ploty je festival, kde se musíte smířit s tím, že nikdy všechno neuvidíte. A buď budete zoufala přebíhat mezi čtrnácti scénami (a stejně nic pořádně neuvidíte a neprožijete) a nebo si vyzobete pár vaší chuti odpovídajících lahůdek. Pro milovníka hudby a divadla je to těžký, srdce lámající rébus, ale jinak to nejde. Prostě něco musíte oželet a nesmí vám to být líto. Proto jsem odpískal například PSH, Pokáče, Jablkoň, Bombarďáka, Rybičky 48, Tomáše Kluse nebo Cocomana, na které bych na jiných festivalech stál hned pod pódiem.

Mňága a Žďorp roztancovala pozvolna se zaplňující Central Park, jejich spojení veselé hudby s posmutnělými, ze života přesně odpozorovanými texty funguje dokonale. Spaste svoje duše zpíval celý amfiteátr. Bára Poláková překvapila kombinací subtilní postavy a výrazného, na pěvecké polohy pestrého zpěvu. Navíc ji doprovázela skvěla šlapající kapela. Brněnské rockově alternativní Květy začaly známými skladbami (Odpočinout, Kouzelník, Byt, Je podzim, V jezeře mléka a mlhy) aby v závěru představily několik slibných novinek. Silné, magické, uhrančivé s charismatickým Martinem Kyšperským za mikrofonem.Z Brna dorazila také svérázná písničkářka Mucha, která to s drsným, ale víceméně roztomilým humorem natřela chlapům, hipsterům i slovenským popíkářům. Oproti loňsku dokázala přilákat mnohem víc fanoušků, kteří s Muchou zpívali snad všechny její texty. Sama zpěvačka, tentokrát s modrými vlasy, z toho byla mile překvapená. Všechny navíc potěšila informací o nové desce s poetickým názvem Tos posral. Titulní píseň naznačuje, že se máme na co těšit.

Útěk do divadla 

Úkryt před všudypřítomnou hudbou nabízelo Divadlo za plotem. Vedle známých souborů (A studio Rubín, Vosto5) zde v neděli vystoupila i Bohnická divadelní společnost. Její Píseň písní a jiné historky dokazuje, že i psychicky nemocní lidé mohou být skvělými herci. Autentickými, opravdovými, ryzími. Ne nadarmo se zdejší soubor dočkal potlesku ve stoje. 

Nejen Mucha ohlásila nové album. 1. listopadu vychází CD kapely Krucipüsk, která ovládla Street Music Stage. Původně liberecká formace slaví letos třicáté narozeniny, ale energie má na rozdávání. Tomáš Hájíček, obklopen a okysličen novými muzikanty, řádil jako za mlada, samozřejmě nechyběly hity jako Druide, Láska je kurva, Rock and roll to není prdel nebo Cirkus dneska nebude. A když na pódium pozval Tomáš tříčlennou dechovou sekci, jeho muzika dostala další level.Maminky a tatínkové s dětmi, důchodci, pankáči, hipsteři, puberťáci, manželské páry, metalisté, alternativci, pracující, bezdomovci, singles…… Ti všichni si Mezi ploty náležitě užili. Protože tento festival určitě boří ploty v tom nejširším slova smyslu. Úplně každý si na něm něco najde, což zní jako klišé, ale v tomto případě to platí absolutně. Tak zase za rok. A soukromá první pětka letošních koncertů? Vypsaná fixa, Květy, Mucha, Circus Brothers a Krucipüsk.
Foto: Zuzana Juskaninová
GALERIE

Související obsah:

» První den festivalu Mezi ploty lámal rekordy   (Zuzana Juskaninová, 26. 05. 2019)
» Festival Mezi ploty probouzí v lidech dobré vlastnosti   (Karel Souček, 28. 05. 2018)
» Festival Mezi ploty, to je na 160 špičkových muzikantů a divadelníků na 14 scénách   (Karel Souček, 08. 04. 2019)
» Festival Mezi ploty nabízí intenzivní dvoudenní arteterapii   (Karel Souček, 17. 05. 2018)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Pražáci Jokers zpívají o městě, které nikdy nenavštívili
20.06.

Pražáci Jokers zpívají o městě, které nikdy nenavštívili

Kapela Jokers uvádí svůj nový videoklip k písni Havířov „Když mohl psát Karel May o indiánech, které nikdy...


Sabaton chystá koncepční album The Great War o první světové válce a zveřejňuje lyrics video, natočené v Česku
20.06.

Sabaton chystá koncepční album The Great War o první světové válce a zveřejňuje lyrics video, natočené v Česku

Švédská power metalová úderka Sabaton vypustila zbrusu nový singl „The Red Baron". Skladbu z chystané albové...


Festival Brutal Assault hlásí hotovo
20.06.

Festival Brutal Assault hlásí hotovo

Hudební festival Brutal Assault na 24. ročník do historické pevnosti Josefov neláká jen na velká...


Michalu Prokopovi přijede do Všetic poblahopřát i Laco Déczi
20.06.

Michalu Prokopovi přijede do Všetic poblahopřát i Laco Déczi

Stalo se dobrým zvykem, že legenda bigbítu Michal Prokop slaví své narozeniny přímo na pódiu svého festivalu...


Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra
19.06.

Lanugo představí nové písně na speciálních koncertech, v NoDu již zítra

Mezi špičku naší alternativní popové scény patří již několik let skupina Lanugo. Ta aktuálně finalizuje...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Old Shootterhand
19.06.

Old Shootterhand

» Šustr Dan

Old Shootterhand je název prvního sólového alba skladatele a textaře...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru