Návrat rockera Chrise Holmese s novou kapelou Mean Man

Městský společenský dům v Kolíně uvítá 10. května po 4 letech zakládajícího člena legendární americké formace W.A.S.P. Chris Holmes je jednou z nejvýraznějších postav rockové losangeleské scény 80-tých a 90-tých let a pravým představitelem nezkrotného divokého života rockové hvězdy.

Narodil se 23. června 1958 v kalifornském Glensdale a mládí prožil v Kanadě. Hudební kariéru začal na přelomu 70-tých a 80-tých let vLos Angeles v kapelách Buster Savage, LAX a Slave. Opravdovým zlomem v kariéře se však stává seznámení s dalším podobným týpkem, křiklounem s indiánskými kořeny Blackie Lawlessem. Spolu sním a dalším kamarádem Randy Piperem, zakládají kultovní formaci W.A.S.P., později známou po celém světě. V kapele působí vletech 1983 až 1990, kdy vyvrcholí spory způsobené částečně ponorkovou nemocí, setkání několika eg a v neposlední řadě závislostmi všeho druhu. Před tím však stíhají vydat 4 skvělá alba: eponymní debut, The Last Command, Inside The Electric Circus a The Headless Children. Za zmínku také stojí výborný „živák" Live..In The Raw zroku 1987, který vyšel i ve formátu VHS.

Velký ohlas také způsobilo jeho vystoupení v kultovním dokumentárním filmu: „The Decline Of Western Civilization Part II: The Metal Years. Jeho totálně opilé interview, které se prolíná celým filmem, v bazénu na nafukovacím křesle a v obklopení lahví svodkou se stalo doslova legendou. Film sám pojednává o životním stylu heavy metalových hvězd konce 80-tých let. Po odchodu z W.A.S.P. se pár let užívá život rock´n´rollové hvězdy se vším všudy, třeba i krátkým manželstvím na začátku 90-tých let s kytaristkou a zpěvačkou Litou Ford (ex- Runaways). V roce 1996 se vrací do své původní kapely, kde setrvá až do roku 2001 a podílí se na dalších skvělých albech – Kill, Fuck, Die, Helldorado a stihne ještě nahrát kytary k desce Unholy Terror.Poté spolupracuje na mnoha projektech a nahrávání různých metalových kapel a nebio se třeba zúčastní natáčení dokumentu o Randy Rhodsovi v roce 2007. V roce 2010 se spojí s bývalým kytaristou W.A.S.P. Randy Piperem, zpěvákem Rickem Lewisem (Animal),Steve Ungerem zmetal Church a Stetem Howlandem (Blackfoot,Lita Ford, W.A.S.P.) a vytvářejí tzv. supergroup Where Angels Suffer.

Když se v roce 2012 potřetí ožení s Kathy Sarah Holmes, rozhodne se vydat své první sólové album. Vychází v listopadu téhož roku pod názvem „Nothing To Lose" vlastním nákladem a ve vlastní distribuci. Po nečekaném úspěchu alba se vzápětí vrhá na skládání a nahrávání nového materiálu na druhou desku, která se jmenuje „Shitting Bricks". Obě budou samozřejmě, včetně dalších věcí, k dostání i na pražském koncertu. Určitě dojde i k setkání s fanoušky, podpisovky a focení. Vystoupení bude v délce cca 1 a půl hodiny a kromě vlastní sólové tvorby, samozřejmě musí zaznít i songyW.A.S.P., které fanoušci na všech jeho koncertech vyžadují.

O první dávku skvělé muziky se postarají kapely MetalCraft a Roxor

MetalCraft od sklonku léta 2014 se sice začíná pomalu sehrávat, ale až od jara 2015 do set-listu složeného z coverů známých metalových pecek začínají přimíchávat vlastní věci a vyrovnávají poměr. Dnes již spřevahou vede autorská tvorba, ale občas nějaký dobře mířený cover je přece moc fajn… MetalCraft si premiérově zahrál vpražském klubu Fatal jako host kapely Faidon a poté otvírali malý festival Štokfest vČeském Brodě. Klub Modrá Vopice je zažil po boku holandských Divine Rebellion a zase ve Fatalu jako support německých kapel Dimeless a Defy The Laws Of Tradition. Na sklonku roku 2015 vychází EP-CD Feel The Fire a na jaře 2016 vzniká první video Get Up Noise, které se stává klipem měsíce na TV REBEL a v celoročním finále se vyšplhá na bronzovou příčku.V březnu 2017 spatřuje světlo světa druhé video Dream in Your Eyes a hned po nasazení na Tv Rebel je dvojnásobně zlaté a jednou stříbrné. Bohužel v té době dochází i k vážným názorovým neshodám a vše vrcholí v dubnu 2017 odchodem kytaristy Tomáše Pavelky. V červnu 2017 přichází změny, ale ty nemají dlouhého trvání. MetalCraft prožije své znovuzrození až na začátku roku 2018, kdy se opět vrací do plné práce posílený a s hutnějším a ostřejším zvukem. S novou krví na palubě v podobě talentovaných kytaristů Tomáše a Štěpána.

Oficiální vystupování hodně speedově zaměřené kapely Roxor se počítá od roku 1988 V té době hraje ve složení Radek Vaníček-zpěv,Dan Reissaus-kytara,Michal Žáza-kytara,Roman Matěj Veselý-basa a Honza Severa-bicí. Honza jako talentovaný malíř a se ještě postaral o vyhlášenou pódiovou scénu, které vévodil svého času obrovský zubatý lebkoun. Zároveň může za kompletní grafickou podobu loga i prvního alba natočeného u Petra Jandy v roce 1991 za pouhé tři dny. "Out Of Periphery", které je jediným a posledním studiovým záznamem
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.
04.12.

„Jsme tak trochu sobci a konzervy,“ tvrdí Czenda z kapely Post-it.

Vršovičtí chuligáni z kapely Post-it jsou zpět! Svůj comeback, který odstartovali v roce 2017 speciálním koncertem...


Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch
04.12.

Benefiční koncert Dva žánry jedno srdce zaznamenal velký úspěch

O tom, že prospěšné hudební akce mají smysl a dokáží pomoci na těch správných místech, nás v sobotu...


Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy
03.12.

Václav Noid Bárta upozorňuje albem Zem na její krásy

Již za tři dny, tedy v pátek 6. prosince, se na pultech a digitálních službách objeví třetí studiové album...


The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop
02.12.

The Next Regime a Tonya Graves jedou Nonstop

The Next Regime je název nedávno zformované kapely kolem poslance Dominika Feriho. Nyní vydává svůj již třetí tentokrát...


Thrashový večer ve Volyni u Strakonic
02.12.

Thrashový večer ve Volyni u Strakonic

Program pondělního koncertu 25. listopadu 2019 přilákal do KD Na Nové velký počet příznivců ostrých kytarových...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
MIRÁKL 9
24.11.

MIRÁKL 9

» Zázvůrková Dáša

Nové album Dáši Zázvůrkové MIRÁKL 9 se nese ve znamení devítek....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru