Návrat rockera Chrise Holmese s novou kapelou Mean Man

Městský společenský dům v Kolíně uvítá 10. května po 4 letech zakládajícího člena legendární americké formace W.A.S.P. Chris Holmes je jednou z nejvýraznějších postav rockové losangeleské scény 80-tých a 90-tých let a pravým představitelem nezkrotného divokého života rockové hvězdy.

Narodil se 23. června 1958 v kalifornském Glensdale a mládí prožil v Kanadě. Hudební kariéru začal na přelomu 70-tých a 80-tých let vLos Angeles v kapelách Buster Savage, LAX a Slave. Opravdovým zlomem v kariéře se však stává seznámení s dalším podobným týpkem, křiklounem s indiánskými kořeny Blackie Lawlessem. Spolu sním a dalším kamarádem Randy Piperem, zakládají kultovní formaci W.A.S.P., později známou po celém světě. V kapele působí vletech 1983 až 1990, kdy vyvrcholí spory způsobené částečně ponorkovou nemocí, setkání několika eg a v neposlední řadě závislostmi všeho druhu. Před tím však stíhají vydat 4 skvělá alba: eponymní debut, The Last Command, Inside The Electric Circus a The Headless Children. Za zmínku také stojí výborný „živák" Live..In The Raw zroku 1987, který vyšel i ve formátu VHS.

Velký ohlas také způsobilo jeho vystoupení v kultovním dokumentárním filmu: „The Decline Of Western Civilization Part II: The Metal Years. Jeho totálně opilé interview, které se prolíná celým filmem, v bazénu na nafukovacím křesle a v obklopení lahví svodkou se stalo doslova legendou. Film sám pojednává o životním stylu heavy metalových hvězd konce 80-tých let. Po odchodu z W.A.S.P. se pár let užívá život rock´n´rollové hvězdy se vším všudy, třeba i krátkým manželstvím na začátku 90-tých let s kytaristkou a zpěvačkou Litou Ford (ex- Runaways). V roce 1996 se vrací do své původní kapely, kde setrvá až do roku 2001 a podílí se na dalších skvělých albech – Kill, Fuck, Die, Helldorado a stihne ještě nahrát kytary k desce Unholy Terror.Poté spolupracuje na mnoha projektech a nahrávání různých metalových kapel a nebio se třeba zúčastní natáčení dokumentu o Randy Rhodsovi v roce 2007. V roce 2010 se spojí s bývalým kytaristou W.A.S.P. Randy Piperem, zpěvákem Rickem Lewisem (Animal),Steve Ungerem zmetal Church a Stetem Howlandem (Blackfoot,Lita Ford, W.A.S.P.) a vytvářejí tzv. supergroup Where Angels Suffer.

Když se v roce 2012 potřetí ožení s Kathy Sarah Holmes, rozhodne se vydat své první sólové album. Vychází v listopadu téhož roku pod názvem „Nothing To Lose" vlastním nákladem a ve vlastní distribuci. Po nečekaném úspěchu alba se vzápětí vrhá na skládání a nahrávání nového materiálu na druhou desku, která se jmenuje „Shitting Bricks". Obě budou samozřejmě, včetně dalších věcí, k dostání i na pražském koncertu. Určitě dojde i k setkání s fanoušky, podpisovky a focení. Vystoupení bude v délce cca 1 a půl hodiny a kromě vlastní sólové tvorby, samozřejmě musí zaznít i songyW.A.S.P., které fanoušci na všech jeho koncertech vyžadují.

O první dávku skvělé muziky se postarají kapely MetalCraft a Roxor

MetalCraft od sklonku léta 2014 se sice začíná pomalu sehrávat, ale až od jara 2015 do set-listu složeného z coverů známých metalových pecek začínají přimíchávat vlastní věci a vyrovnávají poměr. Dnes již spřevahou vede autorská tvorba, ale občas nějaký dobře mířený cover je přece moc fajn… MetalCraft si premiérově zahrál vpražském klubu Fatal jako host kapely Faidon a poté otvírali malý festival Štokfest vČeském Brodě. Klub Modrá Vopice je zažil po boku holandských Divine Rebellion a zase ve Fatalu jako support německých kapel Dimeless a Defy The Laws Of Tradition. Na sklonku roku 2015 vychází EP-CD Feel The Fire a na jaře 2016 vzniká první video Get Up Noise, které se stává klipem měsíce na TV REBEL a v celoročním finále se vyšplhá na bronzovou příčku.V březnu 2017 spatřuje světlo světa druhé video Dream in Your Eyes a hned po nasazení na Tv Rebel je dvojnásobně zlaté a jednou stříbrné. Bohužel v té době dochází i k vážným názorovým neshodám a vše vrcholí v dubnu 2017 odchodem kytaristy Tomáše Pavelky. V červnu 2017 přichází změny, ale ty nemají dlouhého trvání. MetalCraft prožije své znovuzrození až na začátku roku 2018, kdy se opět vrací do plné práce posílený a s hutnějším a ostřejším zvukem. S novou krví na palubě v podobě talentovaných kytaristů Tomáše a Štěpána.

Oficiální vystupování hodně speedově zaměřené kapely Roxor se počítá od roku 1988 V té době hraje ve složení Radek Vaníček-zpěv,Dan Reissaus-kytara,Michal Žáza-kytara,Roman Matěj Veselý-basa a Honza Severa-bicí. Honza jako talentovaný malíř a se ještě postaral o vyhlášenou pódiovou scénu, které vévodil svého času obrovský zubatý lebkoun. Zároveň může za kompletní grafickou podobu loga i prvního alba natočeného u Petra Jandy v roce 1991 za pouhé tři dny. "Out Of Periphery", které je jediným a posledním studiovým záznamem
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery
18.04.

Velikonoční soutěž o 2x2 vstupenky na Jarní Kačery

Jarní vydání festivalu Kačeři s koncerty známých kapel je již mnoho let tradicí. V pátek 26. dubna vystoupí...


Před pauzou přichází kapela Nebe s novým singlem a klipem
18.04.

Před pauzou přichází kapela Nebe s novým singlem a klipem

Dvě novinky přináší havířovská kapela Nebe. Tou nepříjemnou je rušení letních koncertů, protože zpěvák Petr Harazin...


Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent
16.04.

Bobbyho Mc Ferrina opět doprovodí sbor Akcent

Hned dva koncerty si pro své české fanoušky připravil americký zpěvák, skladatel a dirigent Bobby McFerrin....


Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let
16.04.

Hudba Praha se na novince vrací k fernetovému období 80. let

V pátek 19. dubna vychází na CD a barevném vinylu nové eponymní album kapely Hudba Praha & Michal Ambrož....


Festival United Islands odhaluje první jména
15.04.

Festival United Islands odhaluje první jména

1. června se ulice pražského Karlína promění v hlavní kulturní centrum Prahy. Stane se tak v rámci 16. ročníku...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Dirty Computer
30.03.

Dirty Computer

» Monáe Janelle

Od posledního alba Electric Lady se zpěvačka Janelle Monáe na více než...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru