Na stém albu si Slnko Records dalo opravdu záležet

Deska nese název Pozdrav Slnku a kapely z vydavatelství na ní interpretují skladby jiných Slnko Records skupin podle vlastního výběru, a tím vytvářejí nevídané „superformace" i úplně nové písničky. Jak asi bude zít spolupráce Kataríny Málikovej s Katarziou, nebo Ivany Mer s Tante Elze? Kdo přezpívá Deža Ursinyho, kterou Slnko kapelu a písničku se rozhodli zahrát Billy Barman, Archívny Chlapec a Bad Karma Boy? Odpovědi naleznete právě na tomto stém albu, které nabízí třináct skladeb.
„Ďaleko to zašlo a rýchlo to ubehlo," říká Jana „Shina" Lokšenincová, která Slnko Records založila v roce 2001, aby dala prostor kvalitní slovenské hudbě, která nezapadala do dramaturgických plánů tehdejších rádií nebo velkých vydavatelství. Od vlastnoruční výroby desek pro svojí kapelu Dlhé diely a další spřátelené skupiny se vydavatelství postupně propracovalo mezi nejrespektovanější značky nejen na Slovensku, ale i v Čechách.
„Mám radosť, že sa to takto pekne celé udialo, že sme dospeli spoločnými silami k stovke, aj keď to nikto neplánoval a ja som to minimálne dvakrát chcela aj zabaliť," prozrazuje Shina, muzikantka s výborným citem na domácí objevy a debuty. Ta poměrně dlouho přemýšlela, kterému z připravovaných alb přidělit přelomové pořadové číslo. Nakonec dostala přednost kompilace nových věcí, které zároveň připomínají také něco z minulosti.
Booklet nabízí fotky všech kapel a projektů, které Slnko Records dosud vydalo. Shina ale připomíná, že kromě muzikantů je za celým procesem obrovské množství lidí, kteří jsou neviditelní. „Zvukoví majstri v štúdiách, grafici, tlačiarne, lisovne, distribútori a taktiež hudobní novinári a ľudia v rádiách, promotéri, organizátori koncertov a festivalov, frajeri, frajerky, rodiny, sponzori...a hudobní fanúšikovia, lebo vďaka tomu, že si hudbu kupovali a podporovali nás, sme tu a môžeme pokračovať. Ďakujeme."
Související obsah:
» Již patnáct let září Slnko na slovenskou nezávislou hudbu (Karel Souček, 11. 02. 2016)» Co nového na slovenské hudební scéně? (Karel Souček, 08. 07. 2017)
» Brněnská Fléda přivítala únor s Longital a Bratry Orffovými (Ondra Kocáb, 02. 02. 2017)
» Akustické album kapely Longital hýří dynamikou, energií a živelností (Karel Souček, 17. 06. 2015)
» Longital pokračují v odvážné proměně na novince Divoko (Ondra Kocáb, 09. 10. 2016)
» Katarzia dokazuje, že i debut může být vyzrálý (Karel Souček, 28. 05. 2014)
» Billy Barman našel hranici mezi mainsteamem a alternativou (Karel Souček, 29. 01. 2014)
» Dýchajúce obrazy jsou vydařeným experimentem slovenských Billy Barman (Ondra Kocáb, 11. 04. 2017)
HUDEBNÍ ZPRÁVY
Hidden Orchestra natočili jakýsi nekonečný soundtrack ke hře Creaks
K vytvoření soundtracku k nové puzzle adventuře Creaks angažovalo pražské studio Amanita Design multiinstrumentalistu...
Všechno má svůj čas
Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také dobře vystihuje jejich součinnost....
Ambientní projekt "Low Zero" vzdává hold Davidu Bowiemu
Teprve měsíc zpět vyšla prvotina ambientního projektu Low Zero and the Unknown Pornography Sirens a už tu máme další...
Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka, kytaristy, básníka, skladatele a textaře Davida...
Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip. Skladbu Matky složil Ondřej Brzobohatý, vložil...
» zobrazit více...
RECENZE
» Díky Čechomore, Radosti života se teď...
» Řeka Lenky Dusilové je strhujícím zážitkem
» Líbezný pop(rock)ový debut Barbory Piešové...
» „Gigaton" je procitnutím grungeových...
» Mariah Carey nabízí poctivé ohlédnutí...
» Robert Plant si nemusí hrát na hvězdu,...
» zobrazit více...
Modrou Vopicí se rozezněl tradiční koncert věnovaný vzpomínce na Kaštánka
V Modré Vopici se o pestrý program skvěle stará usměvavá Alena Nebeská...
Enrique Iglesias se po třech letech vrátí do Prahy
Na party plnou španělských rytmů, tance a největších hitů se 5....
S akustickou KMT nemůžeme zůstat nikdy „sami“
Na svém debutu Sami je uhrančivá, silně emotivní, něžná, ale i nesmírně...
Rock for People zve v lednu do interaktivního 3D virtuálního prostředí
Projít se po festivalovém areálu, zazpívat si z plna hrdla s českými...
Všechno má svůj čas
Tak zní název prvního společného dílka Jožky a Emana, ale podle mne to také...
Po Davidu Stypkovi se nám bude hodně stýskat
Odchod každého mladého člověka bolí. V případě zpěváka,...
Brzobohatého Matky nazpívali Berenika Kohoutová a Jakub Prachař
Nová česká komedie Matky představuje svou ústřední píseň a videoklip....
Do Poličky se mohou těšit Olga, Zuzana a Radim
Od 24. do 25. července se v malebném městečku Polička uskuteční festival...
Zaklínačský svět v Meet factory
Za dávných časů- Dobře, za dávných časů zas tolik ne. Vrátíme se pouze...
Víme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.
» Podporujeme nadějné kapely
» Zadání profilu interpreta
Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.