Na Rock for People přijedou Royal Republic, Saul Williams nebo Ho99o9

Se začátkem roku přinášíme i nové jména, která se nám zabydlela v letošním line-upu. Po Muse, Selah Sue nebo Young Fathers, které jsme vůbec poprvé představili  českému publiku právě na RfP, přichází další čerstvá krev. Prvním ze jmen je ikona slam poetry, nyní geniální skladatel a muzikant, Saul Williams. Druhými jsou Ho99o9 [čti horror], svérázné a nezkrotné duo Eaddy a theOGM, v jejichž tvorbě se mísí pekelný mix hip hopu, hardcore punku a ostrých textů. Ještě před začátkem roku 2016 do lineupu proklouzli i švédští bouřliváci Royal Republic. A zkraje příštího týdne rozkryjeme jméno další, které rozhodně nebudeme muset dlouze představovat!

Švédská garážová rocková parta Royal Republic z Malmö vznikla v roce 2007. Zatím má na kontě dvě desky, We Are The Royal z roku 2010 a Save the Nation z roku 2012. Na konci února jim konečně vychází třetí album pojmenované Weekend Man, ze kterého už známe první singl When I See You Dance With Another. Kapela, kterou pravidelně oceňuje i hudební televize MTV si zopakuje vystoupení na Rock For People z roku 2013, kdy bez problému naplnili velkokapacitní stan a svým živelným a energickým rock'n'rollem rozeskákali stovky fanoušků. Kdo koncert švédské čtveřice zažil, jistě dobře ví, že je nač se těšit.Básník, rapper, zpěvák, skladatel, hudebník, spisovatel, scénárista, herec, aktivista… Při snaze popsat, kdo je Saul Williams, není člověku jasné, kde by měl vlastně začít. Na svém kontě má pět básnických sbírek. Jako herec a spoluautor scénáře zaujal v nezávislém snímku Slam, který získal ocenění na festivalech v Cannes a Sundance. A aby toho nebylo málo, ztvárnil hlavní roli v prvním Broadwayském hip hopovém muzikálu Holler If Ya Hear Me inspirovaném hudbou Tupaca Shakura. Vydal čtyři hudební alba, na kterých spolupracoval například s Zackem de la Rocha, Serjem Tankianem či Trentem Reznorem.  Momentálně Williams dokončil práci na multimediálním projektu Martyr Loser King.  Po albu, které vyjde letos v lednu, bude následovat i grafická novela.Ho99o9, duo z LA, lze charakterizovat jako trash punk, hardcore punk nebo punk rap. Jak je libo. Každopádně se jedná o osobité hip hopové uskupení pro lidi, kteří neposlouchají hiphop. Jejich ne zcela korektní texty jdou občas až za hranici snášenlivosti ze strany citlivých povah. Otírají se o tematiku drog, sexu, tělesných výměšků či nekrofilii. Ale také o aktuální dění, které popisují břitkým způsobem ze své vlastní perspektivy. Eaddy a theOMG čerpají mimo jiné inspiraci v gore filmech, v pachu krve, strachu a temnotě.  Celkem mají na svém kontě čtyři alba a to zatím poslední, které nese název Dead Bodies In the Lake, spatřilo světlo světa v listopadu 2015. Časopis Rolling Stone je v roce 2014 zařadil na seznam 10 mladých kapel, které musíte poznat a vy budete mít tu možnost už letos v létě.

GALERIE
Saul Williams
Royal Republic
Ho99o9ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat
02.07.

Po čtyřech měsících se Hana Zagorová vrací na koncertní pódia a nemůže se dočkat

Letos naposledy koncertovala 3. března v Hronově a 4. března ve Žďáru nad Sázavou. A pak bylo díky koronavirové...


Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz
02.07.

Srbský EXIT Festival ozdobí Amelie Lens, Black Coffee nebo Nina Kraviz

Exit festival v srbském Novi Sadu se bude letos konat od 13. do 16. srpna. Organizátoři se tak rozhodli poté,...


Barvy léta opět v Poděbradech
02.07.

Barvy léta opět v Poděbradech

Tradiční open air festival Barvy léta, který pořádá kapela Tři Sestry, se uskuteční 10. a 11. 7. ve skvělém...


Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020
01.07.

Populární kapela O5 a Radeček vyráží na Turné na střechách 2020

Po třech letech se O5 a Radeček opět vrací do nebe a odehraje pět unikátních koncertů přímo na střechách budov Můžete...


Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky
30.06.

Groove Brno bude! A přiveze evropské funky špičky

Zdálo se to téměř nemyslitelné, ale je to skutečně tak. 13. ročník mezinárodního jazzového festivalu...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru