Na festivalu Bounty Rock Cafe Open Air zazní nejen hity Genesis, ale i to nejlepší z hudebního pořadu Na Kloboučku

Ray Wilson bude mít na repertoáru speciální program nazvaný Genesis Classic.

Časopis Classic Rock Magazine jej považuje za jednoho z nejlepších britských vokalistů, který vystřídal Phila Collinse v legendární kapele Genesis. Kromě něj bude areál Korunní pevnůstky 12. září v Olomouci hostit i unikátní koncertní provedení legendárního pořadu Na Kloboučku s Michalem Pavlíčkem, užijete si koncert Michala Ambrože s Hudbou Praha, obnovené November 2nd, Mr. Punch - evropskou pocta skupině Marillion či progresivní metalisty Personal Signet. „Jsme nadšení, že se nám podaří na našem desátém jubilejním ročníku představit mimořádného zpěváka a bývalého frontmana legendární art rockové kapely Genesis. Navíc s unikátní show, během které zazní největší hity z období Genesis," popisuje ředitel festivalu Dušan Neumann. Sám upozorňuje na další z vrcholů programu, kterým bude živé provedení toho nejlepšího z televizního pořadu Na Kloboučku. „Hudební pořad Na Kloboučku, který ovlivňoval dvě hudební generace muzikantů a hudebních fanoušků, se v Olomouci připomene velkým koncertem. Silné okamžiky živých televizních vystoupení předvedou hudebníci, které do projektu speciálně vybírá Michal Pavlíček." říká Neumann.

Na festivalovou tradici naváže také vystoupení Michala Ambrože s omlazenou sestavou Hudby Praha. Na Bounty Rock Cafe Open Air společně zahrají všechny zásadní hity kapely jako Špinavý záda, Pal vocuď, Srdeční příběh nebo Máma, táta. Michala Ambrože doprovodí noví spoluhráči: kytaristé Radovan Jelínek a Michal Pelant, klávesista a kytarista Matěj Belko, baskytarsta Jakub Vejnar, bubeník Martin Kopřiva, saxofonista Jakub Doležal nebo zpěvačky Tereza Kopáčková a Veronika Vítová. Premiéru budou mít na festivale také November 2nd se zpěvačkou Alexandrou Langošovou. Česká kytarová kapela o sobě dává po pauze vědět novým hudebním materiálem a koncerty a zároveň se vrací k původnímu nástrojovému obsazení z období prvního alba, které kapele vyneslo nominaci na Anděla nebo vítězství v anketě Žebřík. S tím rezonuje i návrat ke kapelovým rockovějším kytarovým kořenům.

Související obsah:

» Bounty Rock Cafe Open Air bude plný rockových legend   (Karel Souček, 07. 04. 2015)
» V Olomouci uvidíme Jethro Tull i Dana Bártu s Alicí   (Jan Vavřík, 09. 02. 2014)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?
21.02.

Fotoreportáž z pražského koncertu kapely Poletíme?

Stále populárnější kapela Poletíme? vystoupila ve středu 19. února v Lucerně Music Baru. O jejich popularitě svědčí...


TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!
20.02.

TrutnOFF BrnoON. Legendární festival se vrací!

Nejstarší festival svého druhu, legendární "Fotr všech festivalů”, Trutnoff, přezdívaný Český Woodstock,...


Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl
20.02.

Giudi a Mejla z Vypsané Fixy mají společný singl

Giudi vydává nový singl a ke spolupráci si tentokrát vybrala Mejlu, kytaristu ze skupiny Vypsaná Fixa. Po něm získala...


Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert
20.02.

Podbrdská hospoda, Těně a punk rockový koncert

Na hudební párty v Podbrdské hospodě Těně zahrály tři rokycanské kapely. Sobotní večer 15. února...


Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera
19.02.

Nový festival Kollerfest na Vranovské přehradě pod taktovkou muzikanta Davida Kollera

Nebude chybět Kollerband se speciálním programem David Koller se podílí na dramaturgii i konceptu festivalu a uskuteční...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru