Mlaďasové přivítali prázdniny novými videoklipy

A přece se točí... Konkrétně mladí muzikanti nové videoklipy. Před prázdninami jich vyšlo hned několik, tak se na ně podívejme.  

Voxel – Kontinent
V naší ulici, Jednou a V čase zpátky jsou největší hity loňské Voxelovy druhé desky Motýlí efekt. A také Kontinent, skladba, kterou na albu najdete i nenajdete. Jak je to možné? Již po vydání alba Voxel upravil a s novým textem znovu nahrál skladbu Optimistická. Novou verzi nazval Kontinent a nyní ji nabízí posluchačům. „Dodatečně jsem cítil potřebu s písničkou ještě pracovat," přiznává zpěvák.
Také aktualizovanou verzi zvukově upravil Johny Rainbow z Light & Love, textově Voxelovi vypomohl Pokáč, s nímž písničkář spolupracoval na většině svých zásadních písní. Videoklip Voxel pořídil na výletě v Thajsku, závěrečný střih obstaral druhý z bratrů Balcárků, výtvarník a kytarista Kosak.

Light & Love - Country Boy
A když už jsme u bratrů Balcárkových alias Light & Love, i ti přicházejí s novým videoklipem. Vznikl na singl Country Boy z chystaného alba, které vyjde letos na podzim, a práce na něm jsou v závěrečné fázi. Videoklip vznikal za pomoci přátel a fanoušků, kteří na výzvu Light & Love poslali kapele vlastní videa plná radostných emocí.
Light & Love patří k tomu nejzajímavějšímu, co se u nás na popové scéně v posledních měsících urodilo. Už v minulém roce, aniž by oficiálně vydali byť jedinou skladbu, se ocitli na seznamu těch, od kterých se očekává úspěch. A ten se zaslouženě dostavil. První dva singly Blueberry Sky a True se dostaly do rotací velkých rádií, klip k prvně jmenovanému byl jedním z nejhranějších na Óčku za rok 2015 a v anketách často figurovali mezi novými objevy.  

Petr Lüftner – Vlasy šedivý
Z trochu jiného soudku je skladba Vlasy šedivý, kterou si talentovaný písničkář ze severu Čech Petr Lüftner vybral jako ambasadora svého debutového alba Až se příště narodím. Původním povoláním lesník, který šéfoval obrovskému lesu plného zvěře ve Finsku, se ve videoklipu nechá zestárnout na 65 let.
„Mám z klipu radost, přiznám se, že ze mě spadla jakási deka nervozity, zvědavosti a očekávání. Nikdy jsem něco podobného neorganizoval, a když jsem si v titulkách pak přečetl, kolik že vlastně lidí se na klipu podílelo, byl jsem překvapený. Jak moc bude má předpověď budoucnosti z videa pravdivá, to se teprve ukáže, ale baví mě nad tím přemýšlet a baví mě si hrát, což z klipu bude jasně patrné," říká se smíchem sám autor.

Pavel Callta - Jeden team
Písnička pochází z rozšířené verze Pavlova debutu Momenty, na desce je jako bonus v akustické podobě. Reakce posluchačů na sociálních sítích a koncertech zpěváka přiměly natočit i plnou verzi. A právě k ní vznikl videoklip. Jednu z rolí si v něm zahrála herečka Mariana Prachařová, kterou diváci mohou znát ze seriálů Comeback nebo Novákovi.

Generace O - Společný svět
Parta mladých hudebníků GENERACE O zveřejnila videoklip k singlu Společný svět (We‘re One Made of Love). Sebastian, Pavel Callta, Hank alias Beef z Atmo Music, Light & Love, Honza Řičař, Milan Peroutka, zpěvačka Rina Sakalová a Martin Harich se sešli v Óčku, aby klip společně odpremiérovali. Nápad natočit singl s partou více i méně známých zástupců nové „online" generace se zrodil právě na Óčku.
„Sešla se nám ve studiu parta mladých hudebníků, z nichž někteří hvězdy jsou, z jiných nejspíš brzy budou," říká k tomu Michal Klein, hudební šéf televize a duchovní otec projektu. „Vzniklo to spontánně, kluci se mezi sebou dobře znají a Rinu jako nováčka skvěle přijali." Videoklip zrežíroval Radim Věžník.

ukradenÝovoce – Vědomí
Abychom se ale nevěnovali jen popu, trochu přitvrdíme. Nový singl i videoklip Vědomí nabízí ukradenÝovoce, následovník formace zakázanÝovoce v čele s frontmanem Pištem. Klip se natáčel převážně na pražské náplavce a objeví se v něm také herec Jaromír Nosek a zpěvák Miro Šmajda
„Tenhle rok nám už pár překvápek nachystal – když pominu neustálý útoky, pomluvy a lži na nás a o nás, blokování našich koncertů, tak třeba i zrušený koncerty kvůli Pištově nemoci, moje rozříznutá ruka, …..ta písnička je prostě o tom, že ať nás potká cokoliv, my to zvládnem. Přesně podle Bukowského: Svět patří těm, co se nepo.erou," říká kytarista Láska.
Vědomí je první píseň, na které se podílel nový basista Tomy. Hudbu skupina natáčela opět pod producentským dohledem Tomáše Frödeho (Imodium). „Klip jsme natočili za rekordně krátkou dobu – od první schůzky kapely se štábem, kde jsme vymysleli námět a celý scénář, uběhlo do finálního střihu přesně 11 dní. To celé především díky obrovský profesionalitě kluků z Panda Production, kteří nám klip vyrobili," komentuje natáčení zpěvák Pišto.


GALERIE

Související obsah:

» Petr Lüftner dokáže s akordeonem velké věci   (Karel Souček, 04. 05. 2016)
»  „Kromě zpívání chci být ještě terapeutem.“   (Jitka Fialková, 25. 10. 2015)
» Voxel finišuje s deskou a na červen chystá 27 vystoupení   (Karel Souček, 21. 05. 2015)
» Co sudička Lucie Bílá popřála desce Momenty Pavla Callty   (Jitka Fialková, 27. 02. 2016)
» Když nejde o život, jde o…, připomíná Pavel Callta   (Karel Souček, 30. 06. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rockový festival Radia Čas Rock aneb to nejlepší z naší rockové scény
24.06.

Rockový festival Radia Čas Rock aneb to nejlepší z naší rockové scény

Holba Rock na grilu již po osmé! Radio Čas Rock oslaví osmé narozeniny pořádným mejdanem a zváni...


24. ročník Keltské noci láká na muziku i krásné výhledy
24.06.

24. ročník Keltské noci láká na muziku i krásné výhledy

Festival s nejlepším výhledem a festival pořádaný v nejvyšší nadmořské výšce v České republice....


Na Hradecký slunovrat za hudbou i vypiplanou gastroscénou
23.06.

Na Hradecký slunovrat za hudbou i vypiplanou gastroscénou

Hradecký slunovrat láká návštěvníky nápaditou hudební dramaturgií, výrazně se lišící od běžných festivalů,...


Roboti z minulého století ovládli festival Metronome
23.06.

Roboti z minulého století ovládli festival Metronome

Nejkratší nocí se přehoupl program festivalu Metronome do druhé půlky. Na návštěvníky čekala velmi pestrá...


The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort
23.06.

The Legends Rockfest Hořice láká na Zemětřesení a větší komfort

Tradičně třetí červencový víkend se v Hořicích pravidelně koná The Legends Rockfest – festival, který si za osm let existence vybudoval...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Old Shootterhand
19.06.

Old Shootterhand

» Šustr Dan

Old Shootterhand je název prvního sólového alba skladatele a textaře...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru