Matej Benko chce hrát už jen pro děti

Muzikant Matej Benko vydal v listopadu loňského roku album Planety, na kterém je výhradním autorem hudby i textů. Benko už dlouho toužil natočit desku pro děti a tímto počinem svůj sen uskutečnil. Rozhodně neobštastnil pouze malé posluchače, ale také ty, kteří se nenechali semlít realitou všedních uspěchaných dnů a rádi si nechají vyprávět příběhy, při kterých fantazie pracuje na plné obrátky.

Všichni, kdo už ovládli první krůčky, přišli vydání CD Planety 20. ledna oslavit do Lucerna Music Baru. Tolik dětských diváků tento koncertní sál dlouho nezažil, jestli kdy před tím.

Začátek produkce se z avizovaných 18:30 posunul zhruba na 19:00, kdy už veškeré obecenstvo dychtilo po příchodu umělců.


Když se otec celého projektu, Matej Benko, posadil za klávesy, spustila se vizuální projekce, kterou doprovodil průřezem melodií z celé desky a společně jsme se prolétli vesmírem. Poté už nadešel čas, aby se představily samotné planety. Bohužel nemohli dorazit všichni protagonisté, kteří se na albu podíleli. Zastoupili je však přítomní kolegové. Na pódiu se tak vystřídali Ondřej Ruml, Dan Bárta, Klára Vytisková, Markéta Foukalová, Milan Cimfe, Yvonne Sanchez a Otto Klempíř.

Celým večerem provázel Xavier Baumaxa. Jeho vstupy mezi jednotlivými vystoupeními byly skutečně jedinečné. Nebavil pouze diváky, ale do slz dostával i své kolegy. Neuvěřitelné, jaké konstrukce dokáže na dané téma vystavět. Jako správný moderátor nezanedbal ani svůj zevnějšek a několikrát vystřídal část kostýmu. Děti asi nejvíce potěšil, když při přednesu své planety, Marsu, začal rozhazovat oblíbené čokoládové tyčinky.


Píseň planety Uran, kterou si střihl sám autor, Matej Benko, byla ozvláštněna promítáním vydařených výtvarných prací z bookletu CD.

Dobrý dojem z celého koncertu kazil fakt, že ne všichni zpěváci byli na své vystoupení dobře připraveni. Neznalost textu opravdu nepůsobí profesionálně. Je to neúcta nejen k divákům, ale také ke kapele, která celý večer podávala úžasný výkon. Shovívaví můžeme být k Milanovi Cimfemu, který se neživí zpěvem, ačkoliv by bez problémů uspěl. Otto Klempíř celou situaci s obsáhlým textem vtipně vyřešil, když si donesl velké plachty, kde měl slova napsaná a po svém výstupu je věnoval jedné z divaček.


Aktu křtu se zúčastnili všechny přítomné planety, rodina Mateje Benka, za vydavatelství Warner Music Marcela Kočandrlová. Připíjelo se sektem pro dospělé i děti. Celý večer uzavřel Dan Bárta coby Pluto. S přibývajícími hodinami publikum řídlo, přece jen ti nejmenší spěchali spát a stejně jako ti, kteří vydrželi až do konce, měli jistě krásné hvězdné sny.


GALERIE

Související obsah:

» Hvězdné Planety režíruje Matej Benko   (Karel Souček, 09. 10. 2015)
» Matěj Benko okouzlen vesmírem vytvořil barevnou koláž Planety   (Petr Škrabánek, 03. 01. 2016)
» Albem Pijano posunul Baumaxa svoji tvorbu od kytarového písničkaření k orchestrální ucelenosti   (Petr Škrabánek, 18. 05. 2015)
» Bártovo jarní turné obsáhne celou republiku   (Karel Souček, 02. 03. 2015)
» V singlu Home se Klára Vytisková vyznává z lásky k rodině   (Karel Souček, 21. 07. 2015)
» Kašpárek nám trochu povyrostl, ale hravost neztratil   (Karel Souček, 08. 02. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna
25.02.

Kytarový pohodář Rocky Leon míří do Brna

Kočovný muzikant Rocky Leon ovládá nejen kytaru a ukulele, ale osvojil si i práci s loopovými přístoji, které...


Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna
25.02.

Rocková babička Suzi Quatro se vrací do Brna

Rocková zpěvačka, herečka a multi-instrumentalistka Suzi Quatro se ve čtvrtek 27. února představí v brněnském...


Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun
25.02.

Metalový rozjezd a rockové přistání v RC Prdel Beroun

Další z nekonečné řady koncertních večírků ve známém berounském rockáči měl v pátek 21. února...


Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.
24.02.

Michal Hrůza přináší světlo do tmy. Na desce i koncertech.

Světlo do tmy je název nové desky Michala Hrůzy a jeho kapely. Titulní skladba, ke které už zpěvák představil videoklip, dala...


Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs
24.02.

Českého lva doprovodí do filmové manéže Tata Bojs

Za necelé dva týdny vyhlásí Česká filmová a televizní akademie (ČFTA) nositele výročních cen Český lev....


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Návštěva z vesmíru
25.02.

Návštěva z vesmíru

» CheckPoint

Páté studiové album kapely CheckPoint Návštěva z vesmíru vychází...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru