Lara Fabian znovu miluje

V rámci svého zbrusu nového turné k albu Camouflage, které vyšlo v říjnu 2017, se zpěvačka Lara Fabian představila svým pražským fanouškům hned nadvakrát. Prostory Kongresového centra rozezvučely ve dnech 13. a 14. června kromě již tradičně známých hitů zcela nové svěží rytmy, stejně tak chytlavé, jako již léty osvědčena klasika. 

Osobní zkušenost, hluboké emoce, to vše až na dřeň. Zpěvačka ve své Kamufláži nic nezastírá. Naopak, symbolizuje hluboké propojení s okolím, přírodou, zvířaty, universem. Z projevu božské Lary běhá mráz po zádech, v úchvatné symbióze precizních vokálů, do posledního tónu propracovaného orchestrálního doprovodu. Koncert je koncipován jako otevřená, místy až intimní introspekce. Oproti předchozímu, komornějšímu podání, jsou nové skladby značně rytmičtější, barevnější. Překvapí svým neskonale širokým záběrem.

Kytice od fanoušků již od zpěvaččiných prvních tónů

Již z prvního popového rytmického entrée Chameleon číší neskonalá energie, šarm a síla, umocněny pompézními, u Lary ne zcela obvyklými filmovými projekcemi. Tento sugestivní prožitek byl náležitě oceněn a kytice od fanoušků nechyběly již od zpěvaččiných prvních tónů. Od okamžiku, kdy Lara Fabian vstoupila poprvé na pódium, své publikum naprosto ovládla. Píseň Flyers je Lařiným osobním věnováním k oslavě výročí manželského svazku jí blízkého manželského páru. Zpěvačce nelze upřít neustále přítomnou eleganci, patos, sílu i křehkost. Jistá jemnost je neustále přítomna i v rytmičtějších dynamických rytmech, osvěžených prvky latina či afrického etna, zejména v písni Humana či Painting in the rainHloubka jejího hlasu proniká až do morku kostí, nejenom v tradičních baladách Je suis Malade, Je t´aime, ale také v novinkách Chose what you love the most, Perfect, Community či I´m breakable. Některé v sobě nesou přímo futuristický nádech, umocněn sugestivní propracovanou světelnou projekci. S publikem neustále komunikuje, je přítomná v každé vteřině své performance. Fanoušky vtahuje do dění svým autentickým doprovodným projevem, kdy zpěvačka objasňuje pozadí, na jehož základě jednotlivé skladby vznikly a na které ve své tvorbě navazuje. Nezřídka v sobě nesou i hlubší poselství, již zajisté nenechá chladným nikoho z publika. Příznivci tohoto éterického hudebního fenoménu nešetřili mohutnými ovacemi a svou vroucí přízeň své oblíbené Laře projevovali spontánně již od prvních tónu. 

Laře to sluší v dynamičtější i komorně baladické poloze

Škoda jen, že představení 13. června se nevyhnulo technickým potížím, které si vynutily dvacetiminutovou přestávku v průběhu představení a nečekaně se tak fanoušci nedočkali avizovaného oblíbeného finále s legendárním songem Adagio. V nové dynamičtější poloze to Laře sluší stejně tak jako v rovině komorně baladické. 

Poselství chytlavého I will love again, které zpěvačka zařadila jako finální skladbu svého velkolepého dvojkoncertu,vyznívá víc než symbolickya je tak důstojnou rozlučkou se všemi, kdo její sugestivní výkon v Kongresovém centru ocenili bouřlivým potleskem a ovacemi. Na takový kalibr jako je Lara nelze rozhodně zapomenout. Nic nenechává náhodě a precizně propracované texty a melodika jsou zárukou toho, že její fenomén zůstává v srdcích publika přítomen dlouho poté, co padne opona.

Autorka reportáže: Zuzana JuskaninováGALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucie se po 16 letech příhlásila s novým albem EVOLUCIE
13.11.

Lucie se po 16 letech příhlásila s novým albem EVOLUCIE

Nejslavnější česká skupina Lucie vydala po dlouhých 16 letech nové řadové album. Následovník nahrávky...


Legendární saxofonista Maceo Parker představí v Plzni své nové album
12.11.

Legendární saxofonista Maceo Parker představí v Plzni své nové album

„Dobrý koncert vás vezme pryč od každodenních problémů," říká legendární americký saxofonista Maceo Parker. Před...


Okouzlující techno diva Monika Kruse se vrací do Prahy
12.11.

Okouzlující techno diva Monika Kruse se vrací do Prahy

Jedna z nejuznávanějších osobností elektronické hudby a majitelka labelu Terminal M Monika Kruse se chystá potěšit...


Slovenští IMT Smile míří v listopadu do Prahy
12.11.

Slovenští IMT Smile míří v listopadu do Prahy

Pražský klub Roxy rozezvučí 19. a 22. listopadu oblíbená slovenská kapela IMT Smile. Kromě populárních hitů, temperamentní...


Novým singlem Home zve Lenny na turné MMXVIII
11.11.

Novým singlem Home zve Lenny na turné MMXVIII

Po singlu Enemy je písnička a videoklip Home již druhou ochutnávkou z připravované druhé řadové desky zpěvačky...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Svobodu ředkvičkám
13.11.

Svobodu ředkvičkám

» Tři sestry

Skupina Tři sestry vydává po více jak třech letech nové řadové...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru