Kryštof se svojí show roztančili Prostějov

Havířovská parta Kryštof zažívá velice úspěšné období a po ročních vyprodaných koncertech v rámci Agrofert Inzerát Tour svoji show přenesla i do malých klubů napříč celou Českou republikou. Jako druhou zastávku si vybrala prostějovský kulturní dům KAS Centrum a bylo se opět na co dívat.

Jako první se ale na scénu dostali předskokani, kteří dopředu hlášení nebyli, takže to bylo i menší překvapení pro zdejší publikum. Kapela Airfare, která se proslavila zejména díky songu Sorry Baby, předvedla rockenrol, který ji bezmezně baví. Publikum se přesto zapojilo trochu víc pouze při již zmíněné skladbě, která zazněla hned jako druhá v pořadí a poté při předělávce clashovského hitu Should I Stay or Should I Go. Přesto jejich výkon nebyl vůbec špatný a publikum se jakžtakž rozehřálo.


Po krátké pauze již přišel čas na hlavní hvězdy večera. Ty, jak slíbily, tak i splnily - show, která vyprodala koncerty v Praze, Brně, Ostravě i Opavě, a poté nalákala nespočet fanoušků i na různé festivaly, doběhla i do klubů. Sice zde nebyl prostor pro LED obrazovky a další vymoženosti, ale to vůbec nebyl problém. I se skromnějším prostorem si Krajčo a spol. bezproblému vystačili.

Jako první se spustila Římská, která je výborným otvírákem každého koncertu a publikum dobře navnadila, především díky zpěvnému refrénu a díky různým popěvkům, které ji prolínají. Do červenobílých konfet se pak diváci zbarvili při Parapetu a došlo i na kryštofácké balónky. Celkově celý set byl opět postaven na poslední desce Inzerát, která byla v posledním roce vůbec tou nejprodávanější na českém území. Z ní nezazněla pouze jediná skladba - a to V peřinách. Že si desku místní již osvojili, bylo znát při všech skladbách. Nejvíce při hitech Inzerát, Křídla z mýdla (i bez Jarka Nohavici vyzněla dobře) a hlavně u závěrečné Cesty, kterou si vyžádali všichni, včetně malé holčičky prosící o ni do mikrofonu.


Oproti posledním rokům zazněla i stěžejní píseň kapely. Skladba Lolita, která ji proslavila v roce 2001 a díky které jsou tam, kde jsou. Vůbec poprvé po šesti letech ji diváci mohli zaslechnout naživo. Došlo také na další příliš nepoužívané skladby jako třeba Zrcadlení. Jinak však zůstalo u hlavních hitů. Byl tu Obchodník s deštěm, Cosmoshop, Rubikon, Atentát, cyRano a další. Specialitou byla také reggae verze skladby Střepy.


Celý večer vedl hlavně frontman Richard Krajčo, který bavil publikum, komunikoval s ním, a dokonce se mezi ně i vpustil, a nikomu ani nevadilo, že, jak sám poznamenal, byl zpocený a smrděl. Kryštof stále dokazují, že koncertně jsou momentálně na svém vrcholu, možná i vůbec na tuzemském vrcholu a bude zajímavé sledovat jejich další kroky. V tomto roce, po dokončení stávajícího turné přijde čas na Kryštof kempy, jichž bude sedm. Dále pak začne pauza, která by měla přinést novou desku.


Foto: www.krystof.net

GALERIE

Související obsah:

» Kryštof si v novém singlu Zatančí   (Ondra Kocáb, 11. 04. 2013)
» Kryštof kempy 2014 - podrobnosti   (Jan Vavřík, 13. 12. 2013)
» Koncert kapely Kryštof pro děti z dětských domovů   (Jan Vavřík, 19. 12. 2013)
» Kryštof na jaře naváže na klubové turné   (Ondra Kocáb, 07. 11. 2013)
» Kryštof se vrací do vydýchaných klubů s úžasnou atmosférou   (Karel Souček, 27. 07. 2013)
» Kryštof si podmanil brněnské Rondo   (Ondra Kocáb, 21. 02. 2013)
» Kryštof se vydali na cestu s Tomášem Klusem   (Ondra Kocáb, 14. 09. 2013)
» S kapelou Kryštof od Lolity k Inzerátu   (Ondra Kocáb, 29. 10. 2012)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Vladimír Mišík získal šest nominací na Anděla
22.01.

Vladimír Mišík získal šest nominací na Anděla

31. března 2020 se bude v nové pražské hale O2 universum konat slavnostní ceremoniál Cen České hudební...


Black metal z orientu již za dva dny v Brně
21.01.

Black metal z orientu již za dva dny v Brně

Již ve čtvrtek 23. ledna bude brněnský klub Melodka hostit unikátní black metalovou přehlídku. Vystoupí kapely z míst,...


Svůj pěvecký debut pokřtí Beata Hlavenková již tento čtvrtek v Paláci Akropolis
21.01.

Svůj pěvecký debut pokřtí Beata Hlavenková již tento čtvrtek v Paláci Akropolis

Jako klavíristka a skladatelka se Beata Hlavenková představila na labelu Animal Music už čtyřikrát. Její druhé...


Punkový večírek v Radobytcích
21.01.

Punkový večírek v Radobytcích

Obec Radobytce na Písecku se stala centrem dění mnoha příznivců punkové muziky na soukromé párty. Ve velice zajímavém...


Zpěvačka LP, melancholici Tindersticks i funky souloví Black Pumas na letošních Colours of Ostrava
20.01.

Zpěvačka LP, melancholici Tindersticks i funky souloví Black Pumas na letošních Colours of Ostrava

Impozantní hlas, obrovské charisma, bezprostřední komunikace s fanoušky, nezapomenutelný koncert a pro mnohé...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Ghost Army
19.01.

Ghost Army

» Vanessa

„Před nějakou dobou jsme se rozhodli Vanessu zabít a uspořádali jsme poslední...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru