Keltská noc, den druhý: Punková revoluce od Barb Wire Dolls

Zatímco v pátek vystoupily na festivalu Keltská noc i poprockové veličiny jako Aneta Langerová a Tomáš Klus, sobotní program byl už čistě ve znamení punku a hospodského rocku. Na Harrachov se navíc milosrdně usmálo také sluníčko a během stoupajícího alkoholického opojení se zdálo, že nakonec možná zaskočí i jemnostpán Krakonoš. Ti, co ho pak v noci viděli, popisovali, že pod mamutem pařil ostošest.

Tři sestry předvedly to nejlepší, Schodiště předcvičovalo

Není divu. Ať už se jednalo o tradičně rozdováděného, do veselých maškar nahastrošeného Doctora P.P., o přímočaré a nekompromisní De Bill Heads či o E!E s novým kytaristou, všichni předvedli energií nabitý, k pogu svádějící výkon. Publikum se postupně rozrůstalo geometrickou řadou a platila podobná rovnice, jako na květnovém Džbánu: „line-up dobrý, ale stejně všichni přijeli vlastně hlavně na Sestry". Ty se opět ukázaly v nejlepším slova smyslu své nejčerstvější řadovky Líná hudba holý neštěstí. Ostatně jak slíbil houslista Franta Kacafírek: „Předvedeme to nejlepší, co umíme. To dá rozum, jinak bychom tady nebyli."

Přitom třeba takové Schodiště si pod pódiem jistě zasloužilo mnohem větší dav. Jeho úsporná, přesto nápaditá a vtipná show, které dominoval ladně se vlnící frontman Martin Krajíček a nepřehlédnutelná bubenice Pájinka Táboříková, nemohla nudit. V přídavku zahraný hit Dysko song jako vždy s diváky doslova zacvičil – aby ne, když role instruktora se ujal osvědčený sesterský saxofonista Jaroušek.

Visacímu zámku se hlava nezatočila

To Visací zámek hrál už před zcela zaplněným kotlem. Zpěvák Honza Haubert se sice nejdříve trochu obával časového rozsahu koncertu a pohledu na osvětlený skokanský můstek: „Já vlastně ani nevím, jak dlouho hrajeme, uvidíme, kolik toho stihneme. Výhled na můstky mě tady vždycky ochromí, těším se, až se na ně budu dívat z pódia. Jen se bojím, aby se mi z toho nezatočila hlava." Strach to byl zbytečný, Visáčům se úspěšně povedlo odehrát všechny povinné položky jejich setu a kapela se už může těšit na své oblíbené vizovické Trnkobraní. A její fanoušci na zbrusu nové skladby: „Máme naplánováno podzimní soustředění a chceme složit nějaké nové písně. Na novou desku to ale zatím ještě asi stačit nebude…"

Vrcholem soboty se stalo pekelně třaskavé vystoupení kapely Škwor, slibovaná pijácká párty se Třemi sestrami a živelná šou americké party Barb Wire Dolls. Ta byla z netradičního festivalového prostředí doslova nadšena: „Je to tady fantastické, nestává se každý den, abychom hráli v lyžařském středisku." Hlavně zpěvačka Isis Queen strávila více času svíjením na podlaze než vestoje. A skupina, na níž je zajímavé to, že si vystačí pouze s kytarou a bicími bez basy, své kousky rvala do lidí hlava nehlava, s nadšením, zkrátka v duchu svého předsevzetí: „Chceme lidem přinést punkovou revoluci!"

Související obsah:

» Keltská noc 2013, fotoreportáž: den druhý   (Jiří Klecan, 10. 08. 2013)
» Keltská noc, den první: Rozřezaní Pipes and Pints a Klus v bahně   (Joe Stramr, 10. 08. 2013)
» Jemnostpán Krakonoš zve pod Mamuta již posedmé   (Karel Souček, 02. 07. 2013)
» Keltská noc 2013, fotoreportáž: den první   (Jiří Klecan, 10. 08. 2013)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Barevný festival - Brod 1995 – 2019
20.08.

Barevný festival - Brod 1995 – 2019

V sobotu 17.srpna 2019 se do areálu Na Kutilce v Českém Brodě vrátila hudba, konkrétně další vzpomínka na prvopočátky...


Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí
20.08.

Mirai v novém singlu vyzdvihují důležitost domova a zázemí

Skladba Hometown je předzvěstí druhého studiového alba Zpěváka Miraie Navrátila k napsání skladby inspiroval...


Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly
19.08.

Rappeři Cavalier a Abde přicházejí s novými singly

Rappeři Cavalier a Abde, oba pod hlavičkou Championship Music, vydávají nové signly. Abde Trochu lásky a Cavalier...


Plexis vydává legendární TO na vinylu
19.08.

Plexis vydává legendární TO na vinylu

Pražská punková legenda Plexis, která hraje v aktuálním složení Petr Hošek, Dušan Lébl, Martin Švec a Eda Fröhlich, brzy...


Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků
18.08.

Prasofest vol. 7 přilákal stovky fanoušků

V areálu zasazeném do lesnatého podhradí zříceniny Vlčtejn našlo dočasný azyl několik stovek příznivců...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
In The End
04.08.

In The End

» Cranberries

In The End je název definitivně poslední řadové desky irské kapely...

FESTIVALY
Brutal Assault 2019: Den čtvrtý
17.08.

Brutal Assault 2019: Den čtvrtý

Poslední čtvrtý den festivalu Brutal Assault přinesl kýženou změnu počasí....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru