Kapela Mr. Loco zve na pozitivní jízdu Balkánským poloostrovem

Recenze alba : Balkanizace

Interpret: Mr. Loco
Celkový čas: 00:29:30
Vydavatel: Flyhigh Booking
Rok vydání: 2019
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Máte chmury z končícího léta? Pomůže vám od nich poslech nového alba pražské kapely mezinárodního složení Mr. Loco. Nese název Balkanizace a svým temperamentem, spontánností a nakažlivou energií musí zákonitě zlepšit náladu úplně každému. Při poslechu roztančených, veselých, skvěle šlapajících a hlavně pozitivních songů nelze být smutný.

Oproti předešlému albu Balkan Trip (2016) vsadila parta kolem  frontmana Filipa Flussera výhradně na české texty. Jsou veselé, nápadité, hravé a svojí úderností, přímočarostí a pozitivním vyzněním věrně korespondují s hudbou. Ta se opírá o houpavé reggae, úderné ska, melodický rock, zběsilou balkánskou dechovku, jemný hip-hop nebo náladotvornou latinu a kapela často a především funkčně míchá v jednotlivých skladbách více stylů.

„Balkanizace je teď potřebná všem," zpívá Filip Flusser v titulní písničce, houpavé, pozitivní skladbě, v níž se reggae mísí s rockem. A další songy dokazují, že by nám, alespoň v hudbě, balkanizace rozhodně neškodila. Ke skáčku směřuje následující roztančená skladba Nemusím, kterou zdobí skvělá trubka Kryštofa Vernera (to platí pro celé album), chytlavý refrén a svobodná atmosféra. „Chci Vám jenom hrát a trochu zpívat…." Přesně to od vás chceme, Filipe.Návrat k reggae, poctivému, klidnějšímu, přináší Je to reggae s hostujícím Fidem z Fast Food Orchestra. Když kapela zpívá: „Je to reggae, reggae, co v srdci mám," nikdo o pravdivosti těchto slov nepochybuje. V balkanizaci pokračuje písnička Na Balkáně, i když chlapci přiznávají, že ani tam není všechno úplně ideální (umělý holky, kradený auta…). Vypalovačka Alergik musí roztančit každého, hudebně pestrá, výborně šlapající píseň, v níž se pořad něco děje.

Balkánská dechovka ala Kusturica či Bregovič dominuje skočné skladbě Já nebo Ty se skvostným refrénem. Youtuber zpočátku vybočuje poprockovým zvukem a vlivem elektroniky, ale nakonec v něm i na balkánské rytmy dojde. Protestsong Bojkot má folkový začátek, ale k akustické kytaře se pozvolna přidávají další nástroje a skladba tím rozkvétá, graduje. A pokud ještě teď nemáte úsměv od ucha k uchu, tak ho určitě vyvolá Si Amigo, skočná, veselá písnička s lahodnou melodií, strhujícím refrénem a přitažlivým rytmem.Balkanizace přináší pohodové, hitové, přitom však chytré písničky, které nabízejí bezstarostnou jízdu celým Balkánským poloostrovem. Neváhejte nasednout.
DISKOGRAFIE

RECENZE
Balkan Trip kapely Mr. Loco vás zavede také do Mexika či na Jamajku

Balkan Trip kapely Mr. Loco vás zavede také do Mexika či na Jamajku

Druhé album mezinárodní kapely Mr. Loco je sice avizováno jako Balkan Trip, ale posluchači se...
ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Vyhrajte vstupenky na Colour Meeting
11.07.

Vyhrajte vstupenky na Colour Meeting

Na hudbu a divadlo nejen tuzemských umělců zve už posedmnácté festival Colour Meeting Polička. Pod středověkými...


Manětín nezklamal, festival byl vyprodaný týden před očekávaným datem
09.07.

Manětín nezklamal, festival byl vyprodaný týden před očekávaným datem

Velká hudební akce – Rock for JK Manětín si na konto připsala pořadové číslo 11. A jak to na tomto festivalu bývá...


Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory
08.07.

Hlasohled pořádá Letní vokální inspiromat se špičkovými lektory

Spolek Hlasohled, který založila zpěvačka, skladatelka a lektorka Ridina Ahmedová, přiváží do Slavonic ve dnech 15. - 22. srpna...


Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny
08.07.

Američtí Pentatonix se příští rok vrátí do O2 areny

Fanoušci amerických vokalistů Pentatonix nemusí smutnit. Přestože jejich beznadějně vyprodaný koncert zhatila pandemie,...


Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti
08.07.

Německá edice United Island proběhne v září na pražském Výstavišti

Druhý víkend v září bude patřit multižánrovému hudebnímu festivalu United Islands of Prague. Ten se letos...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Světlo do tmy
06.07.

Světlo do tmy

» Hrůza Michal

Strach těchto dnů přirovnává známý zpěvák a textař Michal Hrůza ke tmě,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru