Kapela Lucie má na svém kontě nový videoklip ke skladbě Chtěli jsme lítat, která je jednou z nejhranějších písní

Do klipu režisér Karol Vosátko obsadil mnohonásobné mistry světa v karate či kulturistice, herce i herečky bratislavského divadla La Komika a do jedné z rolí obsadil i dceru Roberta Kodyma.

„Hledal jsem cestu, jak spojit temný text o pocitech ze ztráty blízkého člověka, který kontrastuje s pozitivní hudbou a chytlavým refrénem," říká režisér. Skladbu Chtěli jsme lítat napsal kytarista a zpěvák Lucie Robert Kodym v den, kdy zemřel jeho oblíbený hudebník Chris Cornell. „To mě při práci na videu zaujalo. Svůj koncept jsem si proto od začátku s nadsázkou nazval jako Reklama na smrt. Jde o symboliku smrti a temnoty, kterou se snažím odlehčit pozitivními prvky," vysvětluje Vosátko.

Do role Smrti obsadil několikanásobného mistra světa v karate Romana Voláka a roli sebe samého věnoval trojnásobnému vítězi světové kulturistické soutěže Arnold Classic Michalu Křižánkovi. Další postavy ztvárnili herci divadla La Komika. Vklipu si zahrála svého otce i čtrnáctiletá dcera Roberta Kodyma. „Pan režisér Vosátko viděl moje videa a fotky na sociálních sítích a přišlo mu, že se tátovi hodně podobám. Teda tátovi z devadesátek‘," popisuje Amélie Anna Kodymová, která měla z minulosti již několik zkušeností z natáčení. V roce 2015 se objevila například ve videoklipu k písni Medvídek. „Roli jsem si docela užila, byla to zábava. Imitovat tátu pro mě nebylo vůbec obtížné. Na natáčení jsem si přivezla svojí perleťovou kytaru Les Paul a tátův klobouk. Někdy mě na ní učí klasické rockové riffy," doplňuje.

O skladbě Chtěli jsme lítat, Robert Kodym prozradil, že se v ní pokusil navázat na období druhé řadové desky In The Sky. „Na přelomu osmdesátých a devadesátých let jsme byli spolu každý den a intenzivně poslouchali tehdejší britskou kytarovou scénu kolem kapely Sisters of Mercy. Tyto inspirační zdroje jsme nakonec přetavili i do alba In The Sky," vzpomíná Robert Kodym. „Nejprve mne napadl text a krátce na to i hudba. Během aranžování s kapelou jsme pak použili i původní klávesový zvuk z období In The Sky a akustickou kytaru, na kterou jsme natáčeli písničku Černí andělé," doplňuje. Na albu Evolucie, které kapela vydala po 16 letech od poslední řadovky, pracovali muzikanti z Lucie s přestávkami sedm měsíců. Skladbami přispěli všichni členové David Koller, Robert Kodym, P.B.CH. a Michal Dvořák. O většinu textů se postaral Robert Kodym.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lenka Dusilová vydává v listopadu novinku Řeka
25.09.

Lenka Dusilová vydává v listopadu novinku Řeka

Trvalo to dlouho, ale fanoušci se nakonec dočkali. Devět let po vydání svého předchozího sólového alba...


Praha Září zve na finále s Lucií či Monkey Business
25.09.

Praha Září zve na finále s Lucií či Monkey Business

Pořadatelé festivalu Praha Září bleskově zareagovali na zpřísněná protipandemická opatření i aktuální...


Den na dně – festival v areálu ATC Hnačov
24.09.

Den na dně – festival v areálu ATC Hnačov

Multižánrový festival podporující dobrovolníky při čištění vypuštěného Hnačovského rybníka nabídl...


Zabelov Group vydávají EP Madhouse Session
24.09.

Zabelov Group vydávají EP Madhouse Session

Česko - běloruské duo Zabelov Group, tvořené multiinstrumentalistou Janem Šiklem a zpívajícím akordeonistou...


Rock v mnoha podobách, do Prahy se vrací All Them Witches a The Hunna
22.09.

Rock v mnoha podobách, do Prahy se vrací All Them Witches a The Hunna

V příštím roce Prahu čeká hned několik kytarových koncertů různorodých žánrů. V MeetFactory rozjedou 13. října...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Jekyll & Hyde
25.08.

Jekyll & Hyde

» Arakain

Jekyll & Hyde je již osmnácté studiové album skupiny Arakain,...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru