Jubilejní Kačeři budou větší a slavnostnější, ale pohodu a přátelskost neztratí

Za více než měsíc, 21. a 22. srpna, se v Horčápsku u Březnice uskuteční další ročník festivalu Kačeři, kterého je Hudební knihovna mediálním partnerem. A jelikož bude jubilejní desátý, pořadatelé ze sdružení Kačeři připravili několik novinek, od elektronického předprodeje vstupenek přes řadu sportovních aktivit a workshopů až po vychytanou chill out zónu s novými přírůstky. Více již v rozhovoru s Janem Štikou, který je s Vlastimilem Ševrem a Filipem Matouškem hlavním organizátorem.

HK: Bude letošní jubilejní ročník slavnostnější, větší, delší, hvězdnější....?  
Jan Štika:
„V otázce jste si v podstatě odpověděl :) Letošní 10. ročník bude tím největším v kačeří historii. Na celý víkend chystáme mnoho novinek, nejen hudebních. Z těch hudebních ale musím vypíchnout dva zahraniční headlinery, anglickou kapelu The Feud a německého DJ Gunjah. A jak se na oslavu sluší a patří, vše by mělo být větší a slavnostnější. To ale neznamená, že by návštěvníci byli ochuzeni o tradiční kačeří pohodu a přátelskost."HK: Kdy začínáte připravovat nový ročník a co je při jeho přípravě nejsložitější?   
JŠ:
„Nový ročník festivalu začínáme připravovat v podstatě ihned po skončení předchozího. Někteří vystupující jsou dokonce zamluveni více než rok předem. Nejsložitější na přípravách je vše zkoordinovat, ale i tato práce nám dělá radost. Všichni tři pořadatelé se známe velmi dlouho, s Kačery máme deset let zkušeností, a tak víme, co od sebe čekat. Funguje mezi námi krásná aura, proto vzniká taková příjemná skládačka."

HK: Jaké kapely se už u vás představily a jaké budou mít premiéru?   
JŠ:
„Celkově se u nás představilo na sto kapel a stejný počet DJs. Z letošníhoročníku budou mít premiéru jak velké kapely typu Pipes and Pints nebo PSH, tak ty menší jako Lo Dost, Klika, Plexis. Kapely, které jsou pevně spjaty s Kačery, mají u nás stálé místo. E!E, the.switch a The Streetfighters u nás odehrály již bezpočet koncertů."

HK: Kdo je takovým typickým návštěvníkem festivalu?  
JŠ:
„Usměvavý, pohodový a bavící se člověk má u nás vždy dveře otevřené. Za ta léta se k nám návštěvníci vracejí. Vzniklo zde mnoho přátelství i rodin, proto nás Kačeři stále baví."

HK: Bude možnost v areálu přenocovat?  
JŠ:
„V areálu bude vybudováno stanové městečko s obvyklým festivalovým standardem. Toalety, voda, světlo a bezpečnost nemůže chybět. Není nad to,když člověk udělá několik kroků od pódia a baru a složí hlavu do stanu."HK: Jaké další akce na Březnicku organizujete?   
JŠ:
„Na Březnicku organizujeme všechny akce pod hlavičkou Kačerů a nejen ty. Do našeho kalendáře patří taneční Elektro Kačeři, každoroční rockoví Kačeři,show Na Stojáka, kterou představíme poprvé i na festivalu. Již několik let skvěle funguje podzimní spolupráce s pražským klubem Retro music hall. Jejich DJs v srpnu také vystoupí. Dále pomáháme lidem a akcím podobného smýšlení jako jsou Kačeři s pořádáním a produkcí jejich akcí. Výčet nejen všech akcí najdete na www.kaceri-festival.cz nebo na facebooku."
GALERIE

Související obsah:

» Kačeři se koncem srpna slétnou na louku v Horčápsku již podesáté   (Karel Souček, 01. 07. 2015)
» Pipes and Pints dávají v novém klipu nahlédnout do svých intimních zón   (Karel Souček, 12. 06. 2015)
» Čtvrtou zastávkou tour Pipes and Pints byl Jablonec   (Jitka Fialková, 24. 02. 2014)
» Od Anety k E!E aneb jak se slaví v Přeštěnici   (Karel Souček, 30. 06. 2015)


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Autumn Night  v Katovicích, bude opět pomáhat!
21.10.

Autumn Night v Katovicích, bude opět pomáhat!

Na sedmý ročník charitativní multižánrové akce zve Rally Fans Katovice a Riverside Project Kulturní dům...


The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol
21.10.

The Amazons dokázali, že Praha miluje rokenrol

Nedělní večer v Praze patřil britským rodákům z Readingu. The Amazons do České republiky dorazili podruhé,...


Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru
21.10.

Miro Žbirka není jenom na Zemi, ale i ve vesmíru

Právě dnes slaví zpěvák Miro Žbirka 67. narozeniny. Kromě dárku, který si nadělil sám sobě spolu se synem Davidem...


Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu
21.10.

Skupina Lanugo pokřtí svoji novinku v pražském Planetáriu

Multižánrová skupina Lanugo vydává po pěti letech nové album. Poprvé se jedná o konceptuální nahrávku a...


Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu
20.10.

Jokers vyslali z připravovaného alba do světa druhý singl v bizarním klipu

Pětičlenná parta muzikantů představuje nový videoklip právě dnes! Po písní Havířov to je singl Frajárečka z připravované...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru