John Wolfhooker představili nové album "313" i v Brně

Zajímavý koncertní program pokračuje i na brněnské Melodce, kam v prvním březnovém týdnu zavítala pražská post-rocková parta John Wolfhooker s novou deskou "313”. Doprovod jim dělali alternativně rockoví Glad For Today z Hradce Králové. Obě kapely se díky mezinárodní soutěži Planetrox podívali na populární kanadský festival Envol et Macadam, což mi jako záruka kvality stačila.

Glad For Today mají poslední nahrávku "Ready for a Show” z konce roku 2018 a z ní zazněla drtivá většina skladeb. Klub byl už na první kapelu solidně naplněn a po krátké zvukové zkoušce pánové odstartovali svoji melodickou rockovou hostinu. Zpěvák Honza Kašpar vlastní příjemný nakřáplý vokál, který často, zejména v rychlejších pasážích, mění za pronikavý čistý zpěv. Nevím, zda je to u Glad For Today standardem, ale na Melodce hráli možná až příliš mnoho pomalejších a alternativních věcí a jejich koncert mě trochu ubíjel. Tvorba kapely nenatrénovanému uchu po čase zní poměrně repetitivně a dobrý dojem nevytvořil ani jakýsi lhostejný přístup kapely. Byl to od pětice takový unavený a uspěchaný koncert. Věřím, že se s touto partou brzy zase shledám v lepším rozpoložení, jelikož jejich nahrávky zní velmi svěže a energicky.


Lehký rockový vánek Brnu chutnal

Při nástupu John Wolfhooker už bylo v hlavním sále brněnské hudební svatyně sotva k hnutí. Samotná kapela všechny příchozí skrze zpěváka Martin Čupka pochválila a dle svých slov nemohli uvěřit tomu, kolik lidí ve čtvrtek na Melodku přišlo. Podle toho to nakonec v klubu i vypadalo. Rozvášněný kotel fanoušků hltal každý Čupkův pohyb a samozřejmě mu pomáhali i svými hlasivkami. Nové album "313” včetně singlu „Break Me Down” fanoušci evidentně již několikrát protočili a kapele se tak dostalo velmi vřelého přivítání a podpory. Kapela po celý večer vracela obdrženou energii i zpět a ta nezbytná symbióza mezi fanoušky a vystupujícími tady fungovala bez problému.

John Wolfhooker byli tento večer tvrdší i měkčí kapelou zároveň, jelikož kombinují pop rockové refrény a rychlé, až punk rockové pasáže protkané kytarovými vyhrávkami a čistým zpěvem. Když se do toho Martin Čupka opře, výsledkem je i pořádný metalový řev. Bylo však vidět, že publikum si více užívalo ty rychlejší a čistší pasáže, než-li ty líznuté metalovým zpěvem. Těch nakonec v písních nenajdete tolik a tak si všichni návštěvníci mohli užívat příjemný a dynamický rockový koncert s velmi dobře naladěnou kapelou, tradičně skvělým zvukem a veselou atmosférou.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica
28.05.

Lady Gaga zítra vydává dlouho očekávané album Chromatica

Jedno z nejočekávanějších alb posledních měsíců konečně spatří svět. Zpěvačka Lady Gaga, držitelka Oscara,...


Série Dixie On the Road potěší milovníky blues, bluegrassu, country i rocku
27.05.

Série Dixie On the Road potěší milovníky blues, bluegrassu, country i rocku

Dixie On the Road je název nové koncertní série, kterou připravilo Radio Dixie spolu s legendárním teplickým...


Klára Vytisková představuje písně z nové desky Love Is Gold
27.05.

Klára Vytisková představuje písně z nové desky Love Is Gold

Klára Vytisková, která počátkem března vydala druhé sólové album „Love Is Gold”, se "pouze” s deskou...


Žluté lázně zpříjemní konec školy Kašpárkem, dospělé pak potěší Muchou
27.05.

Žluté lázně zpříjemní konec školy Kašpárkem, dospělé pak potěší Muchou

Po Michalu Prokopovi a Buty oznámili pořadatelé koncertního cyklu Rozmarné hudební léto další programové...


Legendární Olympic vybere klávesistu konkurzem v přímém přenosu již tento víkend
26.05.

Legendární Olympic vybere klávesistu konkurzem v přímém přenosu již tento víkend

V rámci charitativního pořadu Víkend pro seniory 2 se odehraje koncert, který je v pětapadesátileté kariéře...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Planeta jménem stres
26.05.

Planeta jménem stres

» Ztracený Marek

Zpěvák Marek Ztracený zcela nečekaně před pár dny  překvapil své fanoušky...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru