John Wolfhooker představili nové album "313" i v Brně

Zajímavý koncertní program pokračuje i na brněnské Melodce, kam v prvním březnovém týdnu zavítala pražská post-rocková parta John Wolfhooker s novou deskou "313”. Doprovod jim dělali alternativně rockoví Glad For Today z Hradce Králové. Obě kapely se díky mezinárodní soutěži Planetrox podívali na populární kanadský festival Envol et Macadam, což mi jako záruka kvality stačila.

Glad For Today mají poslední nahrávku "Ready for a Show” z konce roku 2018 a z ní zazněla drtivá většina skladeb. Klub byl už na první kapelu solidně naplněn a po krátké zvukové zkoušce pánové odstartovali svoji melodickou rockovou hostinu. Zpěvák Honza Kašpar vlastní příjemný nakřáplý vokál, který často, zejména v rychlejších pasážích, mění za pronikavý čistý zpěv. Nevím, zda je to u Glad For Today standardem, ale na Melodce hráli možná až příliš mnoho pomalejších a alternativních věcí a jejich koncert mě trochu ubíjel. Tvorba kapely nenatrénovanému uchu po čase zní poměrně repetitivně a dobrý dojem nevytvořil ani jakýsi lhostejný přístup kapely. Byl to od pětice takový unavený a uspěchaný koncert. Věřím, že se s touto partou brzy zase shledám v lepším rozpoložení, jelikož jejich nahrávky zní velmi svěže a energicky.


Lehký rockový vánek Brnu chutnal

Při nástupu John Wolfhooker už bylo v hlavním sále brněnské hudební svatyně sotva k hnutí. Samotná kapela všechny příchozí skrze zpěváka Martin Čupka pochválila a dle svých slov nemohli uvěřit tomu, kolik lidí ve čtvrtek na Melodku přišlo. Podle toho to nakonec v klubu i vypadalo. Rozvášněný kotel fanoušků hltal každý Čupkův pohyb a samozřejmě mu pomáhali i svými hlasivkami. Nové album "313” včetně singlu „Break Me Down” fanoušci evidentně již několikrát protočili a kapele se tak dostalo velmi vřelého přivítání a podpory. Kapela po celý večer vracela obdrženou energii i zpět a ta nezbytná symbióza mezi fanoušky a vystupujícími tady fungovala bez problému.

John Wolfhooker byli tento večer tvrdší i měkčí kapelou zároveň, jelikož kombinují pop rockové refrény a rychlé, až punk rockové pasáže protkané kytarovými vyhrávkami a čistým zpěvem. Když se do toho Martin Čupka opře, výsledkem je i pořádný metalový řev. Bylo však vidět, že publikum si více užívalo ty rychlejší a čistší pasáže, než-li ty líznuté metalovým zpěvem. Těch nakonec v písních nenajdete tolik a tak si všichni návštěvníci mohli užívat příjemný a dynamický rockový koncert s velmi dobře naladěnou kapelou, tradičně skvělým zvukem a veselou atmosférou.

GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Larkin Poe oznamují novým singlem She´s A Self Made Man vydání pátého studiového alba
28.03.

Larkin Poe oznamují novým singlem She´s A Self Made Man vydání pátého studiového alba

Již vloni v říjnu, když Larkin Poe oznámily termíny turné a koncertu v Praze, se proslýchalo, že kapela připravuje...


Lenka Nová se na novém albu inspirovala dopisy fanoušků
27.03.

Lenka Nová se na novém albu inspirovala dopisy fanoušků

Dopisy. Tak zní název nového alba zpěvačky Lenky Nové. Termín vydání měla už dlouho naplánován na 21. března...


Objevte utajený irský poklad
27.03.

Objevte utajený irský poklad

Tahle reportáž bude poměrně odlišná od těch, které tady běžně vídáte. Hlavním důvodem je, že jde o reportáž...


Tibetská kniha mrtvých - Bardo Thödol
26.03.

Tibetská kniha mrtvých - Bardo Thödol

Pražská RockOpera hlásí ještě poslední 2 dny k volnému pouštění celé představení Bardo Thödol. DVD z této...


Ústečtí IDIO&IDIO zvou do punkového semináře
26.03.

Ústečtí IDIO&IDIO zvou do punkového semináře

Kapela Idio&Idio z Ústí nad Labem se věnuje poprocku s přesahem do punku i jiných žánrů. Skupina staví na českých...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Here to Stay
25.03.

Here to Stay

» United Flavour

Here to Stay je třetí studiová deska mezinárodní formace United Flavour sídlící...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru