Jiří Korn si koncert v pražské O2 Areně zopakuje

Zářijový koncert Jiřího Korna v pražské O2 Areně byl nejen koncertem superlativů, ale i neskutečně bombastickou, výpravnou a v našich krajích u tuzemských interpretů nevídanou show. Popový a muzikálový zpěvák, entertainer každým coulem, baskytarista, tanečník, moderátor a herec Jiří Korn prostě okouzlil v září roku 2019 po střechu nabitou pražskou O2 Arenu koncertem 70x Dík, konaném u příležitosti jeho 70. narozenin.

Dlouho se u nás o žádném koncertu tolik nemluvilo. A jak známo, není lepší reklamy, než vyprávění nadšeného diváka o koncertu rodině a všem přátelům a známým. Proto se producent tohoto koncertu Tomáš Ságl rozhodl uvést koncert Jiřího Korna v pražské O2 Areně ještě jednou. A to 4. dubna příštího roku pod názvem Dík, že se líbilo.Dechberoucí koncertní show Jiřího Korna je průřezem jeho bezmála pětapadesátileté pěvecké kariéry a Korn v ní uvádí takřka všechny zásadní písně, bez kterých si jeho působení na scéně naší populární hudby nelze představit.

Nechybí pochopitelně mimořádně chytlavá secesní píseň Karla Svobody a Zdeňka Rytíře Yvetta, se kterou Jiří Korn v roce 1971 vyhrál první mezinárodní festival mladých zpěváků populární hudby Intertalent ve Zlíně (někdejším Gottwaldově). A byla to právě Yvetta, která mu zajistila i veleúspěšný start v někdejší Německé demokratické republice. V roce 1972 vyšla Yvetta v NDR na singlu, za interpretaci této písně získal Korn Cenu publika na Festivalu šlágrů v Drážďanech a vzápětí byl vyhodnocen jako druhý nejlepší zpěvák v této zemi. Předběhla ho jen největší mužská východoněmecká popová hvězda Frank Schöbel, která autorsky přispěla i na jeho první album vydané v roce 1974 německou firmou Amiga.S Yvettou vyhrál Korn i německou hitparádu Schlager-Studio a v následujících letech několikrát zazářil i v dnes už legendárním televizním programu Ein Kessel Buntes. Jako vůbec první zahraniční interpret přijal v roce 1981 nabídku konferovat výpravné revuální programy v berlínském Friedrichstadtpalastu, v nichž také zpíval, stepoval a uváděl svá taneční čísla a break dance. Dlouhodobě v tomto berlínském kulturním svatostánku účinkoval v roce 1985 během čtyřměsíčního angažmá. A právě během působení v NDR a často i v centru západoněmecké televizní zábavy Baden Badenu se Jiří Korn zdokonalil ve zcela osobitém scénickém propojení elegantního pohybu se svými písněmi.

A v německy mluvících zemích ještě chvíli zůstaňme kvůli u nás takřka neznámému dalšímu Kornovu úspěchu doslova mamutích rozměrů. Zasloužila se o něj hlavní role v americkém muzikálu Franka Loessera Hans Christian Andersen, kterou uvádělo slavné vídeňské muzikálové divadlo Raimund a od února do května roku 1986 v něm zářil Korn v 66 představeních.

V roce 1977 se zrodil další velký hit Jiřího Korna Robinson, který mu hudební skladatel Josef Kolín a textař Vladimír Čort ušili doslova na míru. Už o rok dřív s její anglickou verzí Flying Hydroplane Korn vyhrál v Paříži festival Grand Prix de Paris de la Chanson. Krásku nad Seinou a hlavní město světové módy tenkrát Korn okouzlil svou elegancí, skvěle tančil a zabrala i jeho tehdejší do detailů vymyšlená image korunovaná tvídovým oblekem a placatou čepicí. O dva roky později si vítězství zopakoval na Mezinárodním festivalu rozhlasových společností OIRT ve finském Tampere s písní Ladislava Štaidla a Miroslava Černého Radost až do rána. A v témže roce si odnesl z mezinárodního písňového festivalu v irském městě Cavan za píseň Jindřicha Parmy a Zdeňka Borovce Žal se odkládá hned čtyři hlavní ocenění tohoto popového svátku hudby – Ceny pro nejlepšího interpreta a nejlepší píseň a také cenu poroty a cenu diváků. Anglický text You Are My Woodoo speciálně pro Irsko napsal Kornovi Miloš Skalka. A tak hit Žal se odkládá nebude v O2 Areně pochopitelně chybět.Velké úspěchy slavil Jiří Korn i v sousedním Polsku, kde mu gramofonová firma Tonpress vydala po vystoupení na festivalu v Sopotech ve druhé polovině 70. let singl a magnetofonovou kazetu. V roce 1982 se pak Jiří Korn s úspěchem pokoušel o proniknutí na britský gramofonový trh, zazářil opět v Irsku (tentokrát na festivalu ve městě Castlebar) a londýnská firma Code Records mu vydala singl s písněmi Eduarda Parmy a Michala Bukoviče Daisy a Ocean Of Joy.

Dvojnásobný držitel prestižní divadelní Ceny Thálie z let 2003 a 2018 Jiří Korn důsledně dbal a dbá na svou image, pěvecké, výrazové, taneční a převlekové kreace. Díky tomu se po léta můžeme přesvědčovat o takřka nevídanou šíři a komplexnost Kornova talentu. Má charakteristickou barvu hlasu, v repertoáru široké žánrové rozpětí (např. střední proud, disco, retro, rock, operetní, revuální a muzikálové písně a evergreeny). Podtrhuje konečné vyznění každé písně citem pro míru výrazu, bezpečným rytmem, dokonalou výslovností, smyslem pro komiku a samozřejmě zcela osobitým tanečním projevem.

V režii bratří Cabanů na velkolepé několikapatrové scéně, která se s každou písní mění, se opět v O2 Arebě po Kornově boku objeví na sto účinkujících ve 250 kostýmech. Vedle pětadvaceti tanečníků to bude i 4 TET, ve kterém vedle Jiřího Korna působí Dušan Kollár, David Uličník a Jiří Škorpík. Ten všechny písně koncertu aranžoval a s muzikanty nastudoval. Navíc šéfuje i velkému orchestru a smíšenému sboru. Duet Byl by hřích si s Jiřím Kornem samozřejmě zazpívá Lucie Bílá, zatímco Vilém Čok se k němu připojí v Kocábově a Bukovičově nestárnoucím hitu Karel nese asi čaj. S Dashou a Lindou Finkovou se pak Korn představí ve velkém diskotékovém evergreenu To pan Chopin.V O2 Areně Jiří Korn potvrdí, že nejdřív je trénink, a teprve pak windsurfing. Bude zpívat jako déšť. Ať už to bude v hotelu Ritz nebo když mu bude svítit slunce nad hlavou. A pochopitelně bude mít ještě plnou náruč dalších hitů. K písni Tam u dvou cest si sám napsal hudbu, i když asi ne pastelkou. A určitě nepochází od lstivého a věčného bojovníka jménem Sisyfos ani od dívky pyšnící se titulem Miss Moskva. S Jiřím Kornem si určitě s chutí zazpíváte, že jednou je líp, jednou je hůř a až budete z pražské O2 Areny 4. dubna 2020 odcházet, budete si určitě říkat: „I Feel Good".
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Zásadní album Vitacitu Vzhůru přes oceán vychází v remasterované reedici
19.02.

Zásadní album Vitacitu Vzhůru přes oceán vychází v remasterované reedici

První oficiální album skupiny Vitacit s názvem Vzhůru přes oceán vyšlo poprvé v roce 1990 a fanoušci ho považují...


Kapela Zrní natočila své dosud nejpestřejší album
18.02.

Kapela Zrní natočila své dosud nejpestřejší album

Nebeský klid je název šestého řadového alba kapely Zrní. Jeho hrdiny jsou mladí lidé a vězni svědomí,...


Již sedmý singl z chystaného alba Martina Hrubého ukazuje, o jak pestrou nahrávku půjde
18.02.

Již sedmý singl z chystaného alba Martina Hrubého ukazuje, o jak pestrou nahrávku půjde

Máte rádi swingové muzikály z dob Freda Astaira nebo písně a poetiku divadla Semafor? Pak se vám určitě bude...


Valentýnský svátek v hardcore balení
18.02.

Valentýnský svátek v hardcore balení

Páteční svátek zamilovaných si přišli do přeštické Stodoly užít ti, kteří na místo romantických sedánku...


Milovníky hardcore, trash punku a rapu potěší Ho99o9
17.02.

Milovníky hardcore, trash punku a rapu potěší Ho99o9

Již v sobotu 22. února dorazí do pražského Rock Café v rámci série RfP Concerts americká kapela Ho99o9. Návštěvníci se...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Everyday Life
16.02.

Everyday Life

» Coldplay

Skupina COLDPLAY vydala nové album. Deska Everyday Life je...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru