Jak vidí nový svět skupina Monna se dozvíme na jejím debutovém albu

Recenze alba : Watch The New World Tonight

Interpret: Monna
Celkový čas: 00:49:14
Vydavatel: vlastní náklad
Rok vydání: 2017
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Na českém hudebním poli vysvitla nová kytarová naděje. Jmenuje se Monna a na svém debutovém albu Watch the New World Tonight překvapuje říznou, hutnou muzikou a udivuje vyspělým hlasovým projevem frontmanky Dany Yousifové. Monna se pokouší podráždit zvukovody posluchačů moderní kytarovou world music a album Watch the New World Tonight je první plnohodnotnou vlaštovkou letící ve svěžím větru.Monna si počkala na své první album tři roky. Od té doby se pod touto hlavičkou objevilo pouze několik singlů. Byť mladá kapela, disponuje kvalitními hudebníky, jejichž vyspělost slibuje, že prvotina není jen nějakým pokusem se prosadit, ale dobře promyšleným počinem slibujícím plnohodnotný zážitek. Už samotný pěvecký výraz zpěvačky Dany udivuje možnostmi a pestrostí, jimiž tato diva vládne.

Nechte se uzemnit a očarovat úžasným hlasem zpěvačky


Deska Watch the New World Tonight obsahuje dosavadní tvorbu kapely a tak se na jeho kontu vyskytla pěkná třináctka skladeb. Jak se jimi posluchač postupně prokousává, vychutnává si jednotlivé hlasové polohy Dany. Přestože z ní na první poslech srší rocková nespoutanost až agresivita, postupně rozkrývá svojí jemnější soulovou polohu. Děje se tak i v rámci jednotlivých písní. Správný dramaturgický kontrast najdeme ve dvojce 13 Minutes, kde řádí jak utržená ze řetězu. Následující No One však na pomalém tempu vynese posluchače do hudebních nebes, kde zapomene na všechny malicherné starosti. Pěkně tklivé kytary neúprosně podporují pěvecký výkon. Zpěvačka Dana sice zvýrazňuje tvář Monny, ale kvalitu alba Watch the New World Tonight nedělá jen ona. Jeho devizou je především svěžest, která plyne jednak z energie mladých hudebníků reflektujících trendy světové, kytarově - rockové muziky a také ze správného zkombinování rockové drzosti a jemnějšího soulového vyjádření, kde ani jedno nepřevažuje na úkor druhého. Skladby jako Ain´t No Wonder nebo Addiction utíkají dopředu s puštěnými otěžemi a Where Is the Man When He´s Asleep nebo Show Me What You Can oplývají propracovaností a zvýšenou frekvencí změn pěveckých poloh.

Moderní přístup, který neztrácí jiskru


Důležitým prvkem výrazu nové desky Monny je zvuk. Na daný styl je až překvapivě hutný a dává vzpomenout na někdejší vypalovačky Smashing Pumpkins nebo Cranberries. Na poměry často uhlazených popových kapel působí Monna velmi živě, ale daná hutnost nepůsobí prvoplánově. Za povšimnutí stojí také práce bubeníka Šimona Hajdovského, na jehož práci je znát vyspělost a syrová dravost plná osobního nasazení, která žene písně dopředu a dává jim patřičnou jiskru.Kapel s moderním přístupem k pop – rockové muzice není v Čechách stále dost. Monna je jednou z těch, které přinášejí čerstvost a to nejen věkem svých protagonistů. Jde především o pochopení daného žánru a zásadně se neohlížet do hudební historie. Do dnešní doby ovšem také patří velmi profesionální přístup, který je dnes nutností už v začátcích kapely. V neposlední řadě je důležité mít výraznou osobnost na pozici frontmana. Skupině Monna se to vše daří a proto mohla se vztyčenou hlavou a klidným svědomím vydat vynikající album Watch the New World Tonight.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Hentai Corporation brázdí republikou s aktuální deskou
18.03.

Hentai Corporation brázdí republikou s aktuální deskou

Aktuální klubové turné pražských rockerů Hentai Corporation je v plném proudu a v úterý 20. března...


Milovníky metalu potěší na Rock for People dánští Volbeat
18.03.

Milovníky metalu potěší na Rock for People dánští Volbeat

Další hvězdu ohlásili pořadatelé festivalu Rock for People, který proběhne od 4. do 6. července. Tentokrát zalovili...


Závěť Ricka Parfitta
17.03.

Závěť Ricka Parfitta

Největší fanoušek Status Quo v České republice o blonďákovi s kytarou. Před rokem zemřel na Štědrý den ve věku...


Soustředěnější, ucelenější, zacentrovanější. Tak mluví o své novince Barbora Poláková.
16.03.

Soustředěnější, ucelenější, zacentrovanější. Tak mluví o své novince Barbora Poláková.

Po veleúspěšném eponymním debutu hlásí Barbora Poláková nové album. Nese  víceznačný název ZE.MĚ,...


Hudební ceny Evropy 2 patřily kapele Mirai
16.03.

Hudební ceny Evropy 2 patřily kapele Mirai

Předávání Hudebních cen Evropy 2 za rok 2017, které se odehrálo 13. 2. 2018, bylo letos ve znamení velice zvučných...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
On Air
14.03.

On Air

» Rolling Stones

Kultovní rocková kapela Rolling Stones vydává kolekci rádiových nahrávek On Air....

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru