Jak vidí nový svět skupina Monna se dozvíme na jejím debutovém albu

Recenze alba : Watch The New World Tonight

Interpret: Monna
Celkový čas: 00:49:14
Vydavatel: vlastní náklad
Rok vydání: 2017
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Na českém hudebním poli vysvitla nová kytarová naděje. Jmenuje se Monna a na svém debutovém albu Watch the New World Tonight překvapuje říznou, hutnou muzikou a udivuje vyspělým hlasovým projevem frontmanky Dany Yousifové. Monna se pokouší podráždit zvukovody posluchačů moderní kytarovou world music a album Watch the New World Tonight je první plnohodnotnou vlaštovkou letící ve svěžím větru.Monna si počkala na své první album tři roky. Od té doby se pod touto hlavičkou objevilo pouze několik singlů. Byť mladá kapela, disponuje kvalitními hudebníky, jejichž vyspělost slibuje, že prvotina není jen nějakým pokusem se prosadit, ale dobře promyšleným počinem slibujícím plnohodnotný zážitek. Už samotný pěvecký výraz zpěvačky Dany udivuje možnostmi a pestrostí, jimiž tato diva vládne.

Nechte se uzemnit a očarovat úžasným hlasem zpěvačky


Deska Watch the New World Tonight obsahuje dosavadní tvorbu kapely a tak se na jeho kontu vyskytla pěkná třináctka skladeb. Jak se jimi posluchač postupně prokousává, vychutnává si jednotlivé hlasové polohy Dany. Přestože z ní na první poslech srší rocková nespoutanost až agresivita, postupně rozkrývá svojí jemnější soulovou polohu. Děje se tak i v rámci jednotlivých písní. Správný dramaturgický kontrast najdeme ve dvojce 13 Minutes, kde řádí jak utržená ze řetězu. Následující No One však na pomalém tempu vynese posluchače do hudebních nebes, kde zapomene na všechny malicherné starosti. Pěkně tklivé kytary neúprosně podporují pěvecký výkon. Zpěvačka Dana sice zvýrazňuje tvář Monny, ale kvalitu alba Watch the New World Tonight nedělá jen ona. Jeho devizou je především svěžest, která plyne jednak z energie mladých hudebníků reflektujících trendy světové, kytarově - rockové muziky a také ze správného zkombinování rockové drzosti a jemnějšího soulového vyjádření, kde ani jedno nepřevažuje na úkor druhého. Skladby jako Ain´t No Wonder nebo Addiction utíkají dopředu s puštěnými otěžemi a Where Is the Man When He´s Asleep nebo Show Me What You Can oplývají propracovaností a zvýšenou frekvencí změn pěveckých poloh.

Moderní přístup, který neztrácí jiskru


Důležitým prvkem výrazu nové desky Monny je zvuk. Na daný styl je až překvapivě hutný a dává vzpomenout na někdejší vypalovačky Smashing Pumpkins nebo Cranberries. Na poměry často uhlazených popových kapel působí Monna velmi živě, ale daná hutnost nepůsobí prvoplánově. Za povšimnutí stojí také práce bubeníka Šimona Hajdovského, na jehož práci je znát vyspělost a syrová dravost plná osobního nasazení, která žene písně dopředu a dává jim patřičnou jiskru.Kapel s moderním přístupem k pop – rockové muzice není v Čechách stále dost. Monna je jednou z těch, které přinášejí čerstvost a to nejen věkem svých protagonistů. Jde především o pochopení daného žánru a zásadně se neohlížet do hudební historie. Do dnešní doby ovšem také patří velmi profesionální přístup, který je dnes nutností už v začátcích kapely. V neposlední řadě je důležité mít výraznou osobnost na pozici frontmana. Skupině Monna se to vše daří a proto mohla se vztyčenou hlavou a klidným svědomím vydat vynikající album Watch the New World Tonight.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy právě vychází
14.12.

Rozsáhlá retrospektivní kolekce Jakuba Nohy právě vychází

Kolekce obsahuje dva boxy a v každém jsou čtyři CD Celkově osm alb odhaluje, jakou výjimečnou osobností je na české...


Anka Chřestýš a další přátelé zavzpomínají na Michala Tučného
14.12.

Anka Chřestýš a další přátelé zavzpomínají na Michala Tučného

I dvaadvacet let po své smrti má zpěvák Michal Tučný stále velké množství fanoušků. Především jim je určen...


The Prodigy se na Rock for People vracejí, Sick Puppies budou mít premiéru
14.12.

The Prodigy se na Rock for People vracejí, Sick Puppies budou mít premiéru

Další dvě hvězdná jména ohlásili organizátoři festivalu Rock for People. Vedle Skillet, In This Moment a Pop Evil...


Vyhrajte vstupenky na vánoční koncert Tří sester!
13.12.

Vyhrajte vstupenky na vánoční koncert Tří sester!

Kapela Tři sestry odehraje 22. prosince v Malé sportovní hale v Praze - Holešovicích svůj každoroční tradiční...


Pánský klub propojil světoznámého skladatele, nevidomého zpěváka a populární umělce
13.12.

Pánský klub propojil světoznámého skladatele, nevidomého zpěváka a populární umělce

Pánský klub je název alba, na němž pod taktovkou světoznámého skladatele Tomáše Kympla vystupují populární...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Debut
13.12.

Debut

» Diva Baara

Diva Baara vydává na labelu Tranzistor ve spolupráci s vydavatelstvím Supraphon...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru