Jak vidí nový svět skupina Monna se dozvíme na jejím debutovém albu

Recenze alba : Watch The New World Tonight

Interpret: Monna
Celkový čas: 00:49:14
Vydavatel: vlastní náklad
Rok vydání: 2017
Typ nahrávky: studiová nahrávka
Medium: CD
Na českém hudebním poli vysvitla nová kytarová naděje. Jmenuje se Monna a na svém debutovém albu Watch the New World Tonight překvapuje říznou, hutnou muzikou a udivuje vyspělým hlasovým projevem frontmanky Dany Yousifové. Monna se pokouší podráždit zvukovody posluchačů moderní kytarovou world music a album Watch the New World Tonight je první plnohodnotnou vlaštovkou letící ve svěžím větru.Monna si počkala na své první album tři roky. Od té doby se pod touto hlavičkou objevilo pouze několik singlů. Byť mladá kapela, disponuje kvalitními hudebníky, jejichž vyspělost slibuje, že prvotina není jen nějakým pokusem se prosadit, ale dobře promyšleným počinem slibujícím plnohodnotný zážitek. Už samotný pěvecký výraz zpěvačky Dany udivuje možnostmi a pestrostí, jimiž tato diva vládne.

Nechte se uzemnit a očarovat úžasným hlasem zpěvačky


Deska Watch the New World Tonight obsahuje dosavadní tvorbu kapely a tak se na jeho kontu vyskytla pěkná třináctka skladeb. Jak se jimi posluchač postupně prokousává, vychutnává si jednotlivé hlasové polohy Dany. Přestože z ní na první poslech srší rocková nespoutanost až agresivita, postupně rozkrývá svojí jemnější soulovou polohu. Děje se tak i v rámci jednotlivých písní. Správný dramaturgický kontrast najdeme ve dvojce 13 Minutes, kde řádí jak utržená ze řetězu. Následující No One však na pomalém tempu vynese posluchače do hudebních nebes, kde zapomene na všechny malicherné starosti. Pěkně tklivé kytary neúprosně podporují pěvecký výkon. Zpěvačka Dana sice zvýrazňuje tvář Monny, ale kvalitu alba Watch the New World Tonight nedělá jen ona. Jeho devizou je především svěžest, která plyne jednak z energie mladých hudebníků reflektujících trendy světové, kytarově - rockové muziky a také ze správného zkombinování rockové drzosti a jemnějšího soulového vyjádření, kde ani jedno nepřevažuje na úkor druhého. Skladby jako Ain´t No Wonder nebo Addiction utíkají dopředu s puštěnými otěžemi a Where Is the Man When He´s Asleep nebo Show Me What You Can oplývají propracovaností a zvýšenou frekvencí změn pěveckých poloh.

Moderní přístup, který neztrácí jiskru


Důležitým prvkem výrazu nové desky Monny je zvuk. Na daný styl je až překvapivě hutný a dává vzpomenout na někdejší vypalovačky Smashing Pumpkins nebo Cranberries. Na poměry často uhlazených popových kapel působí Monna velmi živě, ale daná hutnost nepůsobí prvoplánově. Za povšimnutí stojí také práce bubeníka Šimona Hajdovského, na jehož práci je znát vyspělost a syrová dravost plná osobního nasazení, která žene písně dopředu a dává jim patřičnou jiskru.Kapel s moderním přístupem k pop – rockové muzice není v Čechách stále dost. Monna je jednou z těch, které přinášejí čerstvost a to nejen věkem svých protagonistů. Jde především o pochopení daného žánru a zásadně se neohlížet do hudební historie. Do dnešní doby ovšem také patří velmi profesionální přístup, který je dnes nutností už v začátcích kapely. V neposlední řadě je důležité mít výraznou osobnost na pozici frontmana. Skupině Monna se to vše daří a proto mohla se vztyčenou hlavou a klidným svědomím vydat vynikající album Watch the New World Tonight.
DISKOGRAFIE
Tento interpret nemá v tuto chvíli žádná zveřejněná alba ...


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Spojení jižanského rocku Hogjaw a hard rocku kapely Merlin bylo jedinečným hudebním zážitkem
19.10.

Spojení jižanského rocku Hogjaw a hard rocku kapely Merlin bylo jedinečným hudebním zážitkem

V pražském klubu Vagon na Národní třídě se 15. října uskutečnil koncert americké skupiny Hogjaw, která...


The Solipsist představuje dosud nejelektroničtější a zároveň nejvíce písničkové album Borise Carloffa
19.10.

The Solipsist představuje dosud nejelektroničtější a zároveň nejvíce písničkové album Borise Carloffa

Zpěvák,  skladatel, studiový inženýr a jeden z nejznámějších českých producentů Boris Carloff vydává nové,...


Maroon 5 přicházejí s novinkou Red Pill Blues
18.10.

Maroon 5 přicházejí s novinkou Red Pill Blues

Již více než 20 milionů alb a 48 milionů singlů vydala dosud americká kapela Maroon 5. V listopadu se tato čísla...


Geniální kontrabasista Avishai Cohen se vrací do Prahy
19.10.

Geniální kontrabasista Avishai Cohen se vrací do Prahy

Jazzový mág Avishai Cohen se opět vrací, přijede společně se svým triem. V rámci svého doposud největšího...


The Chancers se v novém klipu vymezují proti rasismu a xenofobii
17.10.

The Chancers se v novém klipu vymezují proti rasismu a xenofobii

Fight Dem Back je nový singl kapely The Chancers. Jedná se o první ukázku z chystaného EP, kterým kapela se staronovým...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Intoxicated Women
18.10.

Intoxicated Women

» Harvey Mick

Multiinstrumentalista a zakladatel Caveových The Bad Seeds Mick Harvey...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru