Jak se z úvodního koncertu festivalu stal koncert závěrečný

Cork, druhé největší město Irské republiky, je vyhlášené svojí rozmanitou hudební scénou, na které se pohybuje množství různorodých talentů. Cílem nového festivalu nazvaného Right Here Right Now je ukázat veřejnosti co nejvíce z těchto talentů. Po úspěšném loňském prvním ročníku se festival opět vrátil na místo činu, konkrétně do krásného prostoru Cork Opera House. Jedním z nezapomenutelných koncertů nabitého víkendu byl zajisté koncert, který měl původně celý festival otvírat, ale kvůli technickým problémům byl přesuntý na samý závěr.

Jack O'Rourke hrál již na prvním ročníku, tehdy společně s Annou Mitchell a orchestrem Cork Opera House. Letos se Jack s Annou opět vrátili a oba s sebou přivezli svoje kapely, což slibovalo jedinečný zážitek. V Corku asi není lepší místo, kde by se mohla konat přehlídka (převážně) místních umělců. Komorní prostředí, očekávání a nadšení by se dalo krájet. Anna Mitchell s kapelou celý večer zahajovala. Začátkem letošního roku vydala album nazvané jednoduše Anna Mitchell a na koncertě s kapelou z něj zahráli většinu skladeb.Některé písně byly ve stylu country, který Anně sedí a elektrická kytara s bicími jen podtrhuje vyznění skladeb. Annin hlasový rozsah nenechal užaslé diváky na pochybách o jejím talentu. V závěru svého setu pozvala na pódium Jacka, aby si společně zazpívali píseň " Joga" od islandské zpěvačky Bjork. Tenhle moment byl bez pochyby jedním z vrchoů večera a divák měl pocit, že se tihle dva narodili proto, aby zpívali společně.

Po krátké přestávce zaujali svá místa na pódiu Jack O'Rourke s kapelou. Charismatický umělec, jehož přátelská povaha si okamžitě získá srdce publika, zahrál většinu skladeb z debutového alba Dreamcatcher a několik nových písní. Jeho texty jsou upřímné a osobní, ale vše působí přirozeně, nenuceně. Anna Mitchell se k němu po chvíli opět připojila a diváci si opět mohli vychutnat spojení jejich hlasů. Na každém účastníkovi byla patrná radost z možnosti zahrát si v domácím prostředí v rámci skutečně vyjímečného víkendu. Nebylo žádným překvapením, že publikum je nechtělo jen tak pustit z pódia.

Fotografie: Richie Tyndall
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
21 jich být nemusí. Arény si zvládají hravě omotat kolem prstu i ve dvou
17.02.

21 jich být nemusí. Arény si zvládají hravě omotat kolem prstu i ve dvou

Včerejší koncert dvojčlenné kapely Twenty One Pilots v pražské O2 Areně byl jedním slovem zážitek....


Baladická píseň Praha bolestivosti v podání Ondřeje Rumla má i obrazové zpracování
17.02.

Baladická píseň Praha bolestivosti v podání Ondřeje Rumla má i obrazové zpracování

Píseň Praha bolestivosti napsal Robert Křesťan a Ondřej Ruml si ji „vypůjčil" na své třetí studiové...


Pětiminutový tulák kapely Listolet je deskou putovní
17.02.

Pětiminutový tulák kapely Listolet je deskou putovní

Dlouhých šest let trvalo, než kapela Listolet upekla nové album. Jmenuje se Pětiminutový tulák a těch šest let je znát....


Drsná Ostrava hostí tvrdou akci Devastator Hall
17.02.

Drsná Ostrava hostí tvrdou akci Devastator Hall

Ostrava bývá na základě své historie často označovaná jako nejtvrdší město v republice. A takové město...


Brno zažilo hudební událost roku již v únoru, v sobotu zahrají Algiers i v Praze
16.02.

Brno zažilo hudební událost roku již v únoru, v sobotu zahrají Algiers i v Praze

Živel, nespoutaná ohnivá energie a hlavně výborná hudba. To vše a mnohem víc nabídl páteční večer v brněnském...


» zobrazit více...


RECENZE
PRÁVĚ VYŠLO
Civilizace 3000
14.02.

Civilizace 3000

» Lety Mimo

V pořadí šesté řadové album kapely Lety Mimo nese název Civilizace 3000...

PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru