Jak se z úvodního koncertu festivalu stal koncert závěrečný

Cork, druhé největší město Irské republiky, je vyhlášené svojí rozmanitou hudební scénou, na které se pohybuje množství různorodých talentů. Cílem nového festivalu nazvaného Right Here Right Now je ukázat veřejnosti co nejvíce z těchto talentů. Po úspěšném loňském prvním ročníku se festival opět vrátil na místo činu, konkrétně do krásného prostoru Cork Opera House. Jedním z nezapomenutelných koncertů nabitého víkendu byl zajisté koncert, který měl původně celý festival otvírat, ale kvůli technickým problémům byl přesuntý na samý závěr.

Jack O'Rourke hrál již na prvním ročníku, tehdy společně s Annou Mitchell a orchestrem Cork Opera House. Letos se Jack s Annou opět vrátili a oba s sebou přivezli svoje kapely, což slibovalo jedinečný zážitek. V Corku asi není lepší místo, kde by se mohla konat přehlídka (převážně) místních umělců. Komorní prostředí, očekávání a nadšení by se dalo krájet. Anna Mitchell s kapelou celý večer zahajovala. Začátkem letošního roku vydala album nazvané jednoduše Anna Mitchell a na koncertě s kapelou z něj zahráli většinu skladeb.Některé písně byly ve stylu country, který Anně sedí a elektrická kytara s bicími jen podtrhuje vyznění skladeb. Annin hlasový rozsah nenechal užaslé diváky na pochybách o jejím talentu. V závěru svého setu pozvala na pódium Jacka, aby si společně zazpívali píseň " Joga" od islandské zpěvačky Bjork. Tenhle moment byl bez pochyby jedním z vrchoů večera a divák měl pocit, že se tihle dva narodili proto, aby zpívali společně.

Po krátké přestávce zaujali svá místa na pódiu Jack O'Rourke s kapelou. Charismatický umělec, jehož přátelská povaha si okamžitě získá srdce publika, zahrál většinu skladeb z debutového alba Dreamcatcher a několik nových písní. Jeho texty jsou upřímné a osobní, ale vše působí přirozeně, nenuceně. Anna Mitchell se k němu po chvíli opět připojila a diváci si opět mohli vychutnat spojení jejich hlasů. Na každém účastníkovi byla patrná radost z možnosti zahrát si v domácím prostředí v rámci skutečně vyjímečného víkendu. Nebylo žádným překvapením, že publikum je nechtělo jen tak pustit z pódia.

Fotografie: Richie Tyndall
GALERIE


ZADEJTE KOMENTÁŘHUDEBNÍ ZPRÁVY
Lucie vyráží za fanoušky do regionů s novým albem Evolucie
12.12.

Lucie vyráží za fanoušky do regionů s novým albem Evolucie

Česká nejslavnější kapela bude pokračovat v koncertování i v roce 2019. Po osmi vyprodaných hokejových stadionech...


Cocotte Minute chystají vánoční mejdan se křtem EP Veď mě!
12.12.

Cocotte Minute chystají vánoční mejdan se křtem EP Veď mě!

Cocotte Minute se momentálně vyskytují na turné Veď mě! 2018, jehož většina je k jejich radosti vyprodaná. Teď...


Martin Tvrdý a David Pomahač odhalují písně z nové desky
12.12.

Martin Tvrdý a David Pomahač odhalují písně z nové desky

Duo Tvrdý/Pomahač představuje první tři písně z připravované konceptuální desky s názvem Bez konce. Na pódiu...


Hošty děkuje všem a všemu a chystá křest novinky
11.12.

Hošty děkuje všem a všemu a chystá křest novinky

Nepřehlédnutelný zjev české hudební scény Hošty zveřejnil nový singl VĎACK, k němuž vznikl i značně...


Snap Call se představují coby běsi gaučových povalečů
11.12.

Snap Call se představují coby běsi gaučových povalečů

Turnovská kapela Snap Call natočila videoklip k singlu Shake Shake. „Chtěli jsme vytvořit nápaditý klip za minimální...


» zobrazit více...


RECENZE
PODPORUJEME NADĚJNÉ KAPELYVíme, jak je těžké pro mladé ale zatím neznámé kapely prorazit do médií a tím získat nové fanoušky.


» Podporujeme nadějné kapely

» Zadání profilu interpreta

Hudební knihovna - NEWSLETTER

Chcete dostávat do vaší emailové schránky aktuální informace ze světa hudby? Přihlašte se k odběru newsletteru. Odběr můžete kdykoliv zrušit.

Přihlásit k odběru newsletteru